Гребінці для волосся: 6 видів і як правильно вибрати кращу

Яка вона: найкраща і корисна гребінець для волосся?

Ще пару століть назад в арсеналі дівчат були тільки гребені, якими вони користувалися, щоб не тільки розчесати локони, але ще і прикрасити зачіску. Зараз же в магазинах величезний вибір гребінців різних форм. Однак підбирати інструмент треба в залежності від структури волосся і їх довжини. Також варто відзначити, що у гребінця не повинно бути гострих країв — вони можуть пошкодити шкіру голови. Відшліфовані зубчики також протипоказані, так як здатні поламати волосся.

Види гребінців для волосся

Щоб зрозуміти, яка гребінець вам точно потрібна, необхідно вивчити всі можливі варіанти розмірів і форм.

Класична

Це ідеальна гребінець, яка відмінно розплутає локони і зробить їх ідеально гладкими.

Існує кілька варіантів — з натуральної, штучної і змішаної щетиною. Якщо у вас, наприклад, тонкі і ламкі волосся, краще всього вибирати ту, що з натуральною щетиною: розчісує вона в рази дбайливіше. Якщо волосся густе, придивіться до щетині змішаного типу — вона вичісувати більш ефективно.

масажна

Її можна легко дізнатися по широкій основі з ручкою. Найчастіше такі гребінця роблять із пластику або дерева, а поверхня із зубчиками овальна або прямокутна з округленими кутами. Така гребінець підходить дівчатам з волоссям будь-якої довжини.

Головний її плюс полягає в тому, що вона покращує кровообіг шкіри голови і тим самим прискорює ріст волосся. Але в ній є і очевидний мінус: біля основи зубчиків досить часто накопичується пил і шкірне сало, тому її необхідно мити якомога частіше.

гребінь

Найдавніша форма гребінця підходить дівчатам з тонкими або в міру густими і прямим волоссям. На жаль, але власницям густий шевелюри або кучериків такий варіант гребінця не підійде, так як просто не зможе повністю прочесати гриву.

Гребінь роблять з дерева, пластмаси або металу. Перевага цієї гребінця в тому, що з її допомогою можна зробити ідеальний проділ або начісування, а також рівномірно нанести маску для волосся.

компактна

Зараз це найпопулярніша форма гребінця, у якій немає ручки, а є лише робоча поверхня з тонкими зубчиками з м'якого пластику. Така модель відмінно масажує шкіру голови, не вириває волосся і розчісує навіть самі заплутані пасма. При цьому гребінець ідеально підходить як для дівчат з тонкими, так і з густими і навіть кучерявим волоссям.

брашінг

Являє собою циліндричну форму з зубами по всьому радіусу і ручкою. Даний варіант гребінця також може бути виготовлений з дерева, пластику або металу. Брашінг багатофункціональний, так як їм можна не тільки розчесати волосся, але ще і створити обсяг під час використання фена. Однак за такої гребінцем потрібно весь час доглядати і мити її, щоб не залишалося пилу і бруду.

щітка

Ця гребінець підійде власницям довгих і густого волосся, так як вона зможе делікатно прочесати кожну пасмо. Вона не пошкоджує ні волосся, ні шкіру голови, а також досить легко розчісує заплутані локони. Великий плюс полягає в тому, що її можна використовувати і на мокре волосся — навіть їх вона не зашкодить. Виробники випускають щітку як з натуральними, так і з штучними зубами.

Популярні матеріали для гребінців

Крім форми необхідно визначитися ще й з матеріалом, з якого зроблена гребінець. Саме від цього критерію залежить, чи будуть ваші локони пошкоджуватися або електризуватися.

дерево

Стилісти стверджують, що саме цей матеріал вважається найкориснішим для здоров'я волосся. По-перше, дерево додасть локонам блиск, по-друге, захистить їх від електризації. Але найголовніший плюс полягає в тому, що такі гребінці не ушкоджують пасма і не провокують появу посічених кінчиків.

Однак є і одне але: за дерев'яною гребінцем потрібен особливий догляд, і її необхідно постійно очищати від забруднень.

пластмаса

Даний матеріал популярний завдяки своїй невисокій вартості. Крім цього він ще й надовго зберігає гігієнічність гребінця. Однак пластмаса може пошкодити волосся, а також зробити їх наелектризованими.

метал

Найдовговічніші гребінця, які можуть прослужити кілька десятків років, не самі безпечні. Перш за все, ними можна без праці пошкодити шкіру голови. Ну а якщо використовувати металеву гребінець під час сушіння волосся, то про здорових локони можна забути, так як метал дуже сильно нагрівається і миттєво впливає на пасма.

силікон

На перший погляд зрозуміти, з чого зроблена така гребінець, неможливо, багато її плутають з пластмасовою або гумовою. Але саме силіконова гребінець відмінно розплутує волосся, не залишає статичну електрику, а також не потребує особливого догляду.

карбон

Цей матеріал являє собою сплав з волокон гуми і графіту. Вважається, що такі гребінці відрізняються високою міцністю, відмінно розчісують і володіють антистатичним дією.

ебоніт

З цього матеріалу найчастіше роблять професійні гребінці для волосся. Справа в тому, що ними можна користуватися під час сушки феном, при фарбуванні волосся і навіть під час процедури хімічної завивки локонів.

кераміка

Останні моделі гребінців з кераміки мають ефект іонізації. Варіант з кераміки дбайливо доглядає за пасмами, робить їх слухняними і м'якими. Також нею можна без побоювань користуватися при сушінні волосся.

З натуральною щетиною

Найчастіше для створення таких гребінців виробники використовують кінську щетину. Завдяки цьому ваші локони будуть захищені від ушкоджень, так як шкірне сало буде розподілятися по всій довжині волосся. Крім цього, вона володіє антистатичним дією.

Як правильно вибрати гребінець за типом волосся?

При виборі гребінця для волосся необхідно орієнтуватися не тільки на матеріал, з якого вона зроблена, але ще і на тип волосся.

Для довгого волосся

Дівчатам з довгим волоссям найкраще придивитися до щіток або гребінець з рідкими зубами. Назавжди варто забути про тонких гребенях, особливо металевих, які не зможуть належним чином прочесати шевелюру.

Для кучерявого волосся

Розплутати кучерики часом буває непросто, саме тому стилісти радять вибирати гребінець з рідкими зубами — вона з легкістю прочешет пасма і не зашкодить їх.

Для тонких і ламких волосся

Щоб відновити ламке волосся, необхідно придивитися до гребінця з натуральною щетиною, так як вона буде дбайливо розчісувати кожне пасмо. А ось від металевого гребеня варто назавжди відмовитися.

Для жирного волосся

Власницям жирного волосся найкраще підбирати гребінця з силікону або дерева, так як вони не будуть стимулювати зайву вироблення шкірного сала.

Для сухого волосся

Якщо у вас сухе волосся, придивіться до гребінець з натуральною щетиною — вона буде розподіляти шкірне сало по всій довжині волосся і тим самим зволожувати їх.

При випаданні волосся

Щоб стимулювати кровообіг і нормалізувати зростання волосяних фолікулів, вибирайте масажні гребінця. Вони не тільки зроблять легкий масаж шкіри голови, але ще і розплутають локони.

Для плутаються волосся

Для вирішення цієї проблеми вибирайте щітку з великою кількістю зубів — така зможе прочесати локони. Також підійде будь-яка гребінець із силіконового матеріалу.

Для густого волосся

Щоб не пошкодити густі локони, перукарі рекомендують використовувати гребінці з рідкими зубцями. Матеріал повинен бути твердим, наприклад ебоніт, карбон або силікон.

Яку гребінець краще використовувати для різних цілей

Багато дівчат вибирають гребінець, виходячи з мети її використання. Щоб напевно визначити, яку вибрати, виходите з ваших щоденних переваг в укладанні.

для випрямлення

Якщо ви не хочете використовувати спеціальний гаджет для випрямлення локонів, скористайтеся гребінцем-праскою. Виглядає вона практично так само, як і випрямляч, але не ставить під пасма термічному впливу.

Для завивки локонів

Брашінг — найзручніша і універсальна гребінець. Якщо пристосуватися і подивитися пару навчальних відео, то можна без зусиль зробити локони на таку гребінець.

Для сушки волосся феном

Кращий варіант — брашінг і напівкругла гребінець. Звертайте увагу на матеріал, з якого виготовлена ​​гребінець, адже він також не повинен ушкоджувати локони при взаємодії з гарячим повітрям. Найбільш безпечними є ебоніт, кераміка, силікон.

Для об'ємної укладання

Прикореневій обсяг можна створити або за допомогою брашінга (його треба використовувати при укладанні феном), або тонкої гребінцем з частими зубами (для начісування).

Догляд за гребінцем для волосся

Отже, ви вже вибрали ідеальний інструмент, який відмінно справляється зі своєю функцією, але щоб він прослужив вам довго і не шкодив шевелюрі, необхідно за ним правильно доглядати:

  1. Перш за все, прибирайте волосся з гребінця після кожного використання.
  2. Промивайте зубчики в мильному розчині як мінімум раз на тиждень, а якщо ви користуєтеся засобами для укладки, то раз в три-чотири дні.
  3. Якщо на гребінці з'явився наліт, візьміть перекис водню і обробіть її поверхню.

Як часто необхідно міняти гребінець?

Все залежить від того, з якого матеріалу виготовлена ​​гребінець:

  • якщо вона дерев'яна, то міняти її треба досить часто — один раз на півроку — на кінчиках зубів можуть з'являтися тріщини, які здатні пошкодити локони;
  • якщо гребінець виконана з якісного пластику і на ній немає сколів, то замислюватися про покупку нової потрібно не раніше ніж через два роки.