Як правильно вибрати праску для волосся: який краще?

Що треба знати про прасування для волосся?

Наші полки і шафки в ванних і гардеробних кімнатах повняться різними пристосуваннями, які день у день допомагають нам залишатися красивими і задоволеними своїм відображенням у дзеркалі. І праску для волосся по праву займає почесне місце в списку цих корисних речей!

Не всі, однак, знають, чим один праску відрізняється від іншого: вони майже однакові на вигляд. Можна орієнтуватися на розмір, можна — на виробника і марку, а можна просто вибрати найдорожчу модель і вважати, що це вже точно буде вдала покупка.

А можна детально розібратися в тому, що таке праску для волосся: з яких частин він складається, з яких матеріалів зроблено, для яких цілей призначений. Але спочатку — вся правда про прасування в найзагальніших рисах.

Праску для волосся — це пристрій, за допомогою якого можна розпрямити або, навпаки, завити волосся. Такий парадоксальний розкид функцій обумовлений тим, що процеси випрямлення і завивки схожі між собою: в цей момент структура волоса змінюється під впливом високих температур, і локони приймають іншу форму.

Перш ніж шукати відмінності в різних прасування для волосся, важливо розібратися в тому, як взагалі вони працюють, визначити різницю між професійними і побутовими пристроями, а також з'ясувати, які плюси і мінуси є у використання прасування.

Принцип роботи прасування для волосся

Праскою для волосся користуються не тільки ті дівчата, яких природа нагородила буйними кучерями, але і власниці прямого волосся. Цей феномен пояснює сам принцип роботи пристрою: нагріті пластини прасування видаляють з волосся зайву вологу, тим самим випрямляючи їх! Певний ефект виявляється і на прямі від природи локони — вони стають більш гладкими і блискучими.

Плюси і мінуси використання прасування для волосся

Як і у будь-якого девайса, у прасування є як переваги, так і недоліки. Давайте зупинимося на них трохи докладніше.

плюси:

  • зручний і відносно безпечний спосіб швидко випрямити волосся;
  • для власниць прямого волосся — можливість розгладити локони або завити кучері;
  • альтернатива хімічному впливу на волосся з метою випрямлення або завивки.

мінуси:

  • регулярне термічний вплив негативно відбивається на стані волосся;
  • може швидко зіпсувати тонкі від природи і ламке волосся;

  • не рекомендується користуватися праскою щодня протягом тривалого часу;
  • сушить волосся за рахунок ефекту випаровування вологи.

Професійний або побутовий праску — в чому різниця?

Стилісти в салонах краси користуються не зовсім такими пристроями, якими володіємо ми. У професійних прасок для волосся більше функцій і насадок, набагато більш широкий діапазон температур. Однак це не означає, що нам потрібно прагнути придбати саме професійний праску для волосся для створення повсякденних укладок.

Вважається, що побутові пристрої забезпечені саме тим набором функцій, який необхідний людині без спеціальних знань і практичних навичок. Ми просто не зможемо оцінити багатство функціоналу салонного прасування і почнемо використовувати його рівно так само, як і куплений в магазині. Втім, вибір завжди залишається за вами.

Види прасок: які вони бувають?

Прасування для волосся відрізняються один від одного за багатьма параметрами. Розуміючи їхнє значення, значно легше визначитися з типом пристрою і підібрати те, що підійде саме вам.

Загальні технічні характеристики

Прасування бувають:

  • з функцією іонізації
    Ця функція забезпечує викид великої кількості негативно заряджених іонів, які в свою чергу захищають волосся від надто інтенсивної втрати вологи.
  • ультразвукові
    Вони призначені не для завивки і не для випрямлення, а … для лікування волосся! Хвилі ультразвуку допомагають посилити дію всіх компонентів доглядають коштів, впоратися з січеться кінчиками і зробити волосся м'якше.
  • парові
    Принцип їх роботи заснований не на нагріваються пластинах, а на виділенні теплого пара, який більше підходить для пошкодженого волосся.
  • інфрачервоні
    Як і ультразвукові, вони створені для відновлення і лікування волосся, тільки за допомогою інфрачервоного випромінювання.
  • бездротові
    Таку конфігурацію може мати будь-який тип прасування, і її основна перевага — можливість укладання в будь-якому місці, незалежно від розташування розетки.
  • обертові
    Одна частина щипців у таких пристроїв зафіксована, а інша — обертається навколо своєї осі. Це дозволяє випрямляти і накручувати пасма більш ефективно.

матеріал покриття

Пластини прасок можуть бути:

  • металевими
    Найменш безпечний варіант, який сьогодні використовується лише в самих бюджетних моделях.
  • керамічними
    Більш рівномірний нагрів пластин, м'яке ковзання і щадне вплив на волосся. Мінус: до кераміці легко прилипають все стайлінгові кошти.
  • титановими Утюжок з титановими пластинами вимагає певної вправності і професіоналізму, так як сильно розігрівається.
  • тефлоновим Недовговічне, але максимально щадне покриття, яке рекомендується власницям стоншених і втомленого волосся.
  • турмаліновими
    Сильно збільшує ціну пристрою за рахунок зносостійкості і дбайливого ставлення до волосся.
  • срібними
    Виробники стверджують, що завдяки покриттю срібла такий праску володіє природним відновлюючий ефект.

Розміри і форма пластин

Прасування діляться на:

  • вузькі
    Підходять власницям коротких або дуже тонкого волосся.
  • широкі
    Підходять власницям довгих або дуже густого волосся.

температура нагріву

Як правило, всі сучасні моделі прасок для волосся обладнані перемикачем температур, просто у деяких пристроїв діапазон температур ширше.

Вибирати максимальний спектр необов'язково, просто дотримуйтесь правилом:

  • тонкі пошкоджене волосся: мінімальний нагрів;
  • середні нормальне волосся: середній нагрів;
  • густі, неслухняне волосся: максимальний нагрів.

Як вибрати праску для волосся в залежності від мети?

Багато що залежить і від того, для чого, власне, ви збираєтеся використовувати свій праску. Звичайно, практично будь-яким з них можна і випрямити, і завити волосся, але якщо не приділити цьому параметру достатньо уваги, діапазон доступних зачісок буде сильно обмежений.

Для випрямлення волосся

Тут вам буде потрібно праску зі стандартними пластинами прямокутної форми. Вони дозволять добитися неперевершеної гладкості укладання.

Для завивки дрібних кучерів

Ваш вибір — вузькі щипці із закругленими краями, які дозволять легко і швидко завити дрібні кучерики.

Для створення локонів

В даному випадку особливо важлива ширина. Щипці повинні бути з закругленими краями, але — з широкими пластинами! Інакше великих природних локонів не вийде.

Як правильно користуватися праскою для волосся?

Перш ніж почати використання нового прасування, уважно ознайомтеся з рекомендаціями експертів Newbreed для стандартного випрямлення.

  1. Висушіть волосся на 95-100%.
  2. Нанесіть термозахисний спрей по всій довжині пасом.
  3. Почніть випрямлення з нижнього шару пасом під потилицею.
  4. Відокремлюйте досить тонкі пасма для досягнення ідеального результату.
  5. Рухайтеся праскою від коренів до кінчиків — не поспішаючи, але й не занадто повільно. Ваша мета — провести по пасма тільки один раз, але добитися потрібного ефекту.
  6. Зафіксуйте укладання фінішним спреєм. Порада від стилістів: для гладкої природності знадобиться спрей слабкої фіксації зі світловідбиваючими частинками.

Кращий професійний праску для волосся

Після такої кількості інформації зробити вибір не так-то просто! Щоб полегшити вам завдання, ми попросили експертів Newbreed назвати кращого, на їх погляд, виробника прасок для волосся і модель пристрою, якій вони довіряють.

Стайлер SteamPod 3.0 від L'Oréal Professionnel

Нова версія вже знайомого багатьом користувачам стайлера SteamPod — полегшений дизайн, вбудований в ручку резервуар для води і шнур, що обертається на 360 градусів. Виробники обіцяють, що з оновленим стайлером доступна будь-яка укладання: від подвійної хвилі до ефекту укладання феном.

«SteamPod 3.0 неймовірно швидкий і маневрений — будь-яка укладання з ним займає значно менше часу, ніж зазвичай. Локони розгладжуються швидше і при більш низькій температурі, що знижує негативний вплив на структуру волосся. І навіть дуже тугі завитки кучерявого волосся з першого разу стають гладкими »- Віталій Карпенко, технічний експерт L'Oréal Professionnel

Запобіжні заходи і тонкощі догляду за утюжками

Отже, ви стали щасливим власником новенького прасування для волосся — вітаємо! Про що ще потрібно подумати перед початком використання?

Турбота про волосся

  • Вибирайте температурний режим, виходячи з вашого типу волосся.
  • При укладанні не затримуйтеся на одній ділянці пасма довше пари секунд.
  • Обов'язково користуйтеся надійної термозащитой перед початком укладання.
  • Намагайтеся не використовувати праску щодня протягом тривалого часу.

Турбота про прасування

А щоб пристрій роки служило вам вірою і правдою, не забувайте тримати його в чистоті і не порушуйте правила з інструкції по експлуатації.

  • Не забирайте нагріте праску в чохол відразу після використання — дайте йому охолонути.
  • Регулярно очищайте пластини від стайлінгу.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі, щоб бути в курсі останніх новинок, конкурсів, акцій і спеціальних пропозицій: Instagram, Вконтакте, Яндекс.Дзен, Facebook.