Кератин або ботокс для волосся: що краще вибрати і чим відрізняються процедури

Ідеально гладкі, що випромінюють дзеркальний блиск, м'які, немов шовкове полотно, — про таких волоссі мріють багато. Домогтися ефекту локонів «як в рекламі» цілком реально: допомогти в цьому можуть як мінімум дві популярні салонні послуги — кератіновие випрямлення і ботокс для волосся. Експерти Newbreed з'ясовують, що краще, кератин або ботокс, яку з двох варто вибрати саме вам і чи є взагалі різниця між ними.

Кератин і ботокс: все, що варто знати про ці послуги

Для початку дізнаємося, що собою являє кожна з послуг. Обидві спрямовані на перетворення волосся, але є відмінність і велика різниця?

Кератинове вирівнювання — це послуга, спрямована на розгладження, відновлення і зміцнення локонів. Завдяки їй волосся перетворюються на сяюче гладке полотно. Кератиновий склад проникає вглиб волосяного стрижня і заповнює собою пошкоджені ділянки. Результат: слухняні і блискучі пряме волосся.

Ботокс для волосся — це послуга, оздоровлююча і відновлює волосся. Ключове дію ботокса — візуальне «омолодження» локонів. Звідси і назва: до ботулінічного токсину для ін'єкцій ця процедура відношення не має.

Різниця є: чим відрізняється кератіновие випрямлення від ботокса

Ботокс для волосся і кератіновие випрямлення на перший погляд дуже схожі. Деякі фахівці кажуть, що різниця між даними маніпуляціями полягає лише в назві. Насправді ж відмінності все ж є. Редакція Newbreed провела детальне порівняння і заглибилася в суть кожної процедури.

склад

Під час кератинового випрямлення використовується особливий склад. Точна формула може відрізнятися в залежності від бренду виробника. Однак найчастіше це рідкий кератин, що отримується з вовни овець, амінокислоти, силікони і альдегіди.

У формулу ботокса для волосся входить безліч корисних речовин: амінокислоти кератину, а крім того, масла, гіалуронова кислота, колаген і рослинні екстракти.

техніка нанесення

Кератинування проходить наступним чином. Стиліст ретельно миє голову з використанням глибоко очищає шампуню — змиває залишки укладань, жир і пил. Після пасма сушаться феном. Наступний етап — нанесення кератинового складу на волосся. Формулу розподіляють по локонам спеціальної пензлем, відступивши трохи від коренів. Через 30 хвилин волосся сушать феном, а потім випрямляють праскою, нагрітою до 230 градусів. Використання термоінструментов — обов'язкова частина процедури. Саме тепло допомагає запечатати кератин всередині волосяного стрижня.

Послуга ботокса для волосся також починається з очищення шампунем і подальшої сушки. Наступна дія — розподіл робочої сироватки по всій довжині волосся. Далі технологія вимагає впливу тепла. Зазвичай голова обертається поліетиленом і піддається впливу гарячого повітря близько 10-15 хвилин. Після нагріву волосся обов'язково потрібно остудити, а засіб — змити прохолодною водою. Фінальним кроком процедури є обробка пасом праскою. Як і у випадку з кератиновим випрямленням, термообробка допомагає запечатати складу всередині волосся.

Механізм дії

І у кератинового випрямлення, і у ботокса для волосся схожий механізм дії. Склад наноситься на пасма і під впливом тепла проникає всередину волоса, заповнює пошкоджені ділянки і проміжки в кутикуле волоса, а також створює захисну плівку на його поверхні. При цьому під час кератинізації руйнуються дисульфідні зв'язки, що робить істотний вплив на структуру локонів.

результат

Результат знову-таки схожий: після обох процедур локони стають гладкими, блискучими, а також набувають міцність і еластичність. Крім того, після кератинового відновлення волосся стає ідеально прямими. Засіб, що використовується під час процедури, розгладжує і перетворює неслухняне волосся в струмує водоспад, що особливо ефектно виглядає на довгому волоссі. Ботокс ж не змінює структуру волосся і дає ефект натурального здорового світіння.

Ефект від кератинового випрямлення триває близько чотирьох місяців. Після ботокса волосся швидше прийдуть до первісної форми — десь через місяць. Однак при регулярному повторенні процедури (кожні три місяці) локони зможуть тримати ефект довше. Справа в тому, що кератин і інші інгредієнти наноситься формули мають властивість накопичуватися і покращувати стан волосся від процедури до процедури.

Переваги і недоліки

Переваги очевидні: після процедур волосся стає по-справжньому красивим і доглянутим, гладкими, блискучими, щільними — одним словом, ідеальними. А як щодо мінусів? І вони є!

До мінусів кератинового відновлення відносяться:

  • тривалість процедури — близько чотирьох годин;
  • в процесі впливу сироватки на волосся виділяється формальдегід, який негативно позначається на здоров'я локонів і на цілісності їх структури;
  • втрачається обсяг, волосся можуть швидше бруднитися;
  • після того як ефект від випрямлення проходить, волосся знову стають ламкими і млявими, якщо були такими до процедури, — необхідно повторити Кератинування, а краще пройти відновний курс;
  • після процедури складно робити хвилясті укладання: для завивки на плойку необхідно використовувати більше коштів для стайлінгу.

До мінусів ботокса для волосся відносяться:

  • ефект тримається порівняно недовго — від одного до трьох місяців;
  • багатий натуральними речовинами склад сироватки може викликати алергічну реакцію;
  • не є лікуванням: використовується для створення зовнішньої краси, але не для глибокого оздоровлення;
  • не сполучається з одночасною процедурою біозавивка.

Що краще вибрати для волосся: кератин або ботокс?

Ми дізналися основні нюанси проведення процедур. Тепер залишилося визначитися з тим, яка з них підходить саме вам. Вибирайте свій варіант, виходячи з типу волосся і їх потреб.

Тонке волосся

Ботокс підходить для всіх типів волосся, особливо для тонких. Якщо процедура проведена правильно, локони виглядають більш щільними і об'ємними, без обважнення. Крім того, деякі склади сироваток здатні боротися з випаданням волосся і зміцнюють волосяні цибулини.

Довге волосся

Для волосся нижче лопаток підходять і ботокс, і Кератинування. Обидві процедури спрямовані на усунення пухнастості і створення гладкої глянцевої поверхні волосся.

пористі волосся

Жорсткі пористі волосся відмінно сприймають процедуру кератинового випрямлення. Ботокс ж для такого типу шевелюри виявиться слабенький.

Хвилясте волосся або пружні кучері

Тут знову ж таки не обійтися без Кератинування, так як саме ця процедура спрямована на руйнування дисульфідних містків і зміна структури волосся.

блонд

Для блондинок ідеально підходить процедура ботокса для волосся, так як саме вона здатна не тільки подарувати розкішне сяйво, але і нейтралізувати небажані мідні відтінки.

посічені кінці

Процедура ботокса запечатує посічені кінчики, внаслідок чого волосся виглядає більш здоровими і доглянутими.

Догляд за волоссям після проведення послуг

Після цих процедур шевелюра виглядає розкішно, але це зовсім не означає, що можна нехтувати якісним доглядом. Помилки, допущені під час миття голови і перед укладанням, можуть коштувати дорого! Отже, як же повинен виглядати правильний догляд після кератинізації і ботокса?

шампунь

Коли ботокс або Кератинування завершені, майстер напевно рекомендує мити голову раз в два-три дня, щоб дати складам більш грунтовно закріпитися в структурі волоса. Після цієї невеликого перепочинку варто придбати м'який бессульфатний шампунь. Чому саме бессульфатний? Справа в тому, що агресивні ПАР, а сульфати відносяться саме до цієї категорії, сприяють вимиванню кератину. Який шампунь вибрати? Звичайно, професійний! Наприклад, для догляду за випрямленими волоссям підійде Liss Unlimited від L'Oréal Professionnel, а для домашнього очищення після процедури ботокса для волосся експерти Newbreed рекомендують шампунь Fluidealiste від Kérastase.

кондиціонер

Після ботокса для волосся не рекомендується використовувати кондиціонери, масла і маски. З кератиновим випрямленням все не так строго: маски можуть сприяти розпушення кутикули волоса і вимивання кератину, а ось кондиціонер використовувати можна і навіть потрібно. Правда, обраний варіант повинен бути максимально легким і при цьому добре зволожувати. Наш вибір — змивається догляд з лінії Liss Unlimited від L'Oréal Professionnel.

спеціальний догляд

Як ми вже говорили, щоб продовжити ефект від процедур і ненароком не звести нанівець всі старання вашого майстра, маски після Кератинування і ботокса використовувати не треба.

А ось спеціальним доглядом нехтувати не варто. В даному випадку як не можна до речі припадуть спреї з термозахисними і зволожуючими функціями. У нашому шорт-листі — багатофункціональний спрей для відновлення волосся Absolut Repair від L'Oréal Professionnel, лосьйон-спрей One United Elixir від Redken з 25 (!) Необхідними функціями ідеального догляду для всіх типів волосся, а також термоуход Défense від Kérastase, який захищає не тільки від пошкоджень, а й від вологості.

Незважаючи на скоріше косметичний, ніж лікувальний ефект, ботокс і Кератинування волосся вже багато років користуються популярністю у завсідників салонів. Ви знайомі з цими процедурами? Розкажіть про свій досвід!