Декапірованіе волосся в домашніх умовах: 3 способи і фото «до і після»

Хоча, безумовно, у другому випадку ймовірність отримати небажаний результат набагато більше. Так що ж робити, якщо пасма фарбувати нерівномірно або відтінок зовсім вас не влаштовує? Зрозуміло, що заходи потрібні досить радикальні …

Тому рекомендуємо звернутися в салон краси, де вам майстерно проведуть процедуру під назвою «декапирование волосся». Про це — в нашому матеріалі.

Що таке декапирование волосся

Декапірованіе, декапажа або змив — це сучасна процедура, яка може легко позбавити вас від небажаних наслідків фарбування. Проводиться вона виключно за рекомендацією експерта, тому що хімічний склад будь-якого засобу для змивки досить агресивний. Не володіючи особливими знаннями і навичками, ви ризикуєте завдати непоправної шкоди вашому волоссю, зловживаючи цією процедурою або не виконуючи вимоги інструкції!

Як це виглядає?

Коли і кому необхідна змив

Декапірованіе — процедура складна і однозначно не корисна для волосся, тому перед її проведенням необхідно точно переконатися, що вона вам необхідна.

Розглянемо випадки, в яких необхідно до нього вдатися:

1. Невдале фарбування: вийшов колір абсолютно вам не підходить чи не подобається. Найчастіше подібна ситуація буває після фарбування будинку, коли колір вашого волосся не відповідає кольору на упаковці фарби.

2. Вирівнювання відтінку: після багаторазового фарбування відтінки на кінцях волосся і біля коріння відрізняються. Зустрічається подібна ситуація досить часто: структура волосся по всій довжині неоднакова, тому фарбувальний пігмент проявляє себе по-різному. Також бувають випадки, коли фарба лягає на волосся плямами внаслідок поганого фарбування волосся.

3. Освітлення волосся: при бажанні швидко змінити колір волосся на більш світлий (наприклад, при виході з чорного) проводиться процедура декапірованія, після якої волосся тонуються.

4. Повернення природного кольору волосся: в цьому випадку необхідно прибрати сторонній фарбувальний пігмент.

види декапірованія

Залежно від мети процедури і стану волосся фахівці ділять змивку на глибоку і більш щадну, поверхневу. Відрізняються вони складом, технікою виконання і, звичайно, наслідками для волосся.

Засоби для поверхневого декапірованія не містять агресивний аміак та інші речовини, їх основою є фруктові кислоти. Глибокий декапажа здатні зробити тільки сильнодіючі хімічні засоби на основі пергідролю або аміаку, які, без сумнівів, завдадуть шкоди структурі волосся.

Порада! Визначити ступінь необхідного впливу на волосся може тільки професіонал, тому найкраще проводити дану процедуру в салоні. Але якщо все-таки ви зважитеся провести декапирование будинку самостійно, необхідно дуже уважно підійти до вибору засобу і діяти тільки за інструкцією.

Важливо: при будь-якому методі декапірованія користуйтеся рукавичками і проведіть тест на алергію.

На сьогоднішній день декапирование можна зробити декількома способами.

пудра

Вирівняти і підкоригувати колір можна за допомогою знебарвлюється пудри, змішавши її з водою і шампунем. Така смивка у майстрів називається блонд-миття.

необхідно:

— 1 ст. ложка пудри,

— 60 мл гарячої води,

— 20 мл шампуню.

Всі інгредієнти змішати, нанести на волосся губкою або руками, рівномірно розподілити склад по всій довжині волосся.

Через 20-30 хвилин змити теплою водою, потім пару раз вимити голову шампунем і нанести бальзам або маску.

глибоке декапирование

Глибока змив в домашніх умовах з використанням сильнодіючих компонентів зробить ваше волосся світліше на 3-7 тонів.

Однак пам'ятайте, що самостійне проведення процедури загрожує неприємними наслідками. Краще все ж скористатися послугами майстра в салоні.

Для створення складу необхідно:

— 30 г знебарвлюється пудри,

— 120 г окислювача 3 або 6% в залежності від початкового кольору і бажаного результату,

— 20 г шампуню.

Одягнувши рукавички, всі інгредієнти добре перемішати. Наносити на волосся відразу після перемішування швидко, тому що з часом склад втрачає свої властивості, губкою або руками. Розчесати волосся пластмасовою гребінцем з рідкими зубами для рівномірного результату, час впливу такого складу не більше 50 хвилин.

Порада: не залишайте склад на більший час, інакше є ризик сильно пошкодити волосся — їх не врятують жодні відновлювальні процедури. Змивати ретельно теплою водою, промити голову шампунем кілька разів, в кінці нанести бальзам або маску.

Увага! Для декапірованія хни або басми не підходять засоби для декапірованія перманентної стійкої фарби.

натуральні засоби

Можна використовувати для декапірованія більш щадні прості народні засоби, але сильного ефекту від таких процедур очікувати не варто, максимум 1 тон від трьох-чотирьох процедур.

Найбільш поширеним засобом освітлення є маски на основі натуральних компонентів:

  • кефір

Підігрійте і нанесіть на волосся по всій довжині, надіньте зверху поліетиленову шапку або пакет і укутайте рушником, створюючи термоефект для найкращого результату на одну-дві години, а можна і на всю ніч. Ретельно промийте теплою водою і шампунем, завершивши миття кондиціонером або маскою.

  • Масло

Оливкова, кокосова, реп'яхову, персикове або касторове масло трохи підігрійте і розподіліть по пасмам, приділяючи особливу увагу кінчиків волосся. Укутайте голову в поліетилен і шапку на дві-три години. Добре промийте голову шампунем кілька разів, завершіть миття бальзамом.

  • коньяк

Добре додавати чайну ложку до маслу для посилення ефекту.

  • сода питна

Непогано відбілює, але сильно сушить волосся. Змивають її тільки прохолодною водою.

  • Ромашка

Чудово обполіскувати волосся ромашковим відваром, можна додати краплю лимонного соку і трохи меду.

Важливо! Стилісти newbreed не рекомендують використовувати народні засоби — ефект від них завжди непередбачуваний і ви можете отримати в результаті ще більше зіпсовані волосся.

Декапірованіе волосся: за і проти

Декапірованіе — свого роду палочка-виручалочка при особливо тяжкі наслідки фарбування. Головним аргументом на його користь є саме необхідність позбутися небажаного, абсолютно невідповідного кольору волосся або вирівнювання кольору по всій довжині волосся.

Важливо знати, що будь-який спосіб змивки завдасть шкоди структурі волосся. Вам буде потрібно час, а можливо, і додаткові витрати на салонні процедури догляду для відновлення здоров'я своєї шевелюри. Тому експерти настійно не рекомендують робити декапирование самостійно вдома або без особливої ​​необхідності.

Декапірованіе провокує:

  • ламкість і сухість волосся;
  • перетин кінчиків;
  • втрату м'якості і шовковистості;
  • випадання.

технологія декапірованія

Назва дана процедура отримала від французького слова decaper — «очищати метали хімічним способом». В індустрії краси декапирование відбувається також. Склад проникає через кутикулу, відкриваючи її лусочки, в більш глибокий шар волосини — кортекс, де і розташовується фарбувальний пігмент.

Руйнуючи з'єднання молекул фарби і волоса, декапажа вимиває зруйновані молекули з волоса, залишаючи порожнечі. Луска кутикули при цьому залишаються відкритими, що робить волосся вразливими, тому утворюється додатковий необхідний крок після змивки: повторне фарбування або тонування. Тон заповнить волосся, зробивши його більш щільним і пружним.

Відновлення та догляд за волоссям після змивки і декапірованія

Обов'язково приділіть додаткову увагу вашої шевелюрі після декапірованія, причому краще використовувати комплексний підхід до відновлення волосся: живити волосся не тільки зовні, але і додати в свій раціон більше корисних речовин і вітамінів.

Правила догляду за волоссям після процедури:

1. Придбайте шампунь, бальзам і маску для волосся з підвищеним вмістом кератину в складі, який поверне волоссю пружність і шовковистість. У список необхідних покупок можуть увійти такі кошти:

— Спрей з кератином KeratinDose Pro-Keratin Renewal Biolage;

— Шампунь для сильно пошкодженого волосся KeratinDose Biolage;

— Кондиціонер для сильно пошкодженого волосся KeratinDose Biolage;

— Маска Thérapiste Kérastase;

— Маска Absolut Repair Lipidium L'Oréal Professionnel.

2. Відмовтеся на час від гарячої укладання феном, праскою.

3. Раз на тиждень робіть касторове або інше масляне обгортання волосся.

4. Балуйте свою голову масажем, він відновить кровообіг і активізує волосяні цибулини.

5. Збагатите свій раціон продуктами, що містять білок, і іншими вітамінами для росту і зміцнення волосся: BB, PP, E, B9, B12, C, A, B5.

6. Обов'язково захищайте волосся від спеки і від холоду.

7. Зробіть процедуру Кератинування або екранування волосся в салоні.