Як пофарбувати волосся в домашніх умовах: поради стилістів

Основні правила самостійного фарбування

З шаленим ритмом сучасного життя не завжди виходить знайти час на салон краси. Якщо ви змушені фарбувати шевелюру сама собі, обов'язково ознайомтеся з хитрощами домашнього фарбування, які спростять вам життя і заощадять багато часу.

Особливості фарбування темного волосся

Що стосується однотонного фарбування шатенок і брюнеток, то колористи зазвичай рекомендують зупинитися на відтінку трохи світліше або темніше рідного кольору, але обов'язково близькому до натурального — так шевелюра буде виглядати природно, при цьому свіжо і жваво. Фарбування в блонд і складні техніки на кшталт airtouch або Шатушь вимагають попереднього знебарвлення темних пасом і справжнього професіоналізму — таке фарбування краще довірити вашому стиліста.

Нюанси для світлого волосся

Натуральні світле волосся — ідеальна «база» для створення самих різних відтінків. Однак у такій шевелюри є нюанси, розібратися в яких краще до процедури. Перш за все, важливо пам'ятати про поєднання нового кольору волосся з подтоном брів. Крім того, блондинкам варто відмовитися від самостійної фарбування в каштановий — нерідко цей відтінок проявляється надто яскраво і дає морквяний рижіну. І нарешті, окислювач для світлого волосся краще вибирати з невеликим (3%) вмістом перекису водню.

Як правильно вибрати фарбу?

Повторюємо правила матчастини: які бувають барвники і як самостійно розібратися в палітрі відтінків.

Види і класифікація фарб

Перш за все барвники поділяються на побутові та професійні. Перші створені для використання в домашніх умовах, другі — в салонах краси і виключно майстрами-колористами. Інша класифікація, яку потрібно враховувати: за змістом аміаку барвники поділяються на аміачні або, як їх ще називають, перманентні і безаммиачні.

Як підібрати колір?

На що слід звернути увагу при покупці фарби, так це на цифри на упаковці. Саме вони дозволяють вибрати ідеально підходить відтінок. Як розшифрувати цей код і розібратися в колірному різноманітті, розповідає стиліст L'Oréal Professionnel Анастасія Кукушин:

«Зазвичай цифровий код на упаковці складається з двох частин: цифра до штриха або точки і цифра після. Перша цифра вказує рівень глибини тону, тобто наскільки колір світлий або темний. І найчастіше 1 — це чорний, 10 — це білий, 7 — це русявий, 8 — вже блондин і так далі. Після штриха йде цифра, що позначає відтінок барвника. І тут все складніше, тому що у різних фірм різні цифри позначають різні відтінки. Так що на упаковці виробник частіше пише ще й поетичну назву відтінку ».

Анастасія Кукушин Стиліст L'Oréal Professionnel

Як приклад візьмемо професійну фарбу L'Oréal Professionnel Inoa. Перша цифра — рівень тону — може бути:

  • 1 — чорний,
  • 2 — брюнет,
  • 3 — темний шатен,
  • 4 — шатен,
  • 5 — світлий шатен,
  • 6 — темний блондин,
  • 7 — блондин,
  • 8 — світлий блондин,
  • 9 — дуже світлий блондин,
  • 10 — дуже-дуже світлий блондин.

Позначення відтінку після точки розшифровується так:

  • 1 — попелястий,
  • 2 — перламутровий,
  • 3 — золотистий,
  • 4 — мідний,
  • 5 — червоне дерево,
  • 6 — червоний,
  • 7 — металізований,
  • 8 — мокка.

Наприклад, L'Oréal Professionnel Inoa Blond Resist відтінок 10.23: цифра 10 тут вказує на максимально світлий блонд, 2 — перламутровий відтінок, 3 — золотистий.

Способи фарбування волосся в домашніх умовах

Способів створення ідеального кольору волосся сьогодні безліч: від тимчасових і сприятливих відтінків мусів до Суперстійкі і аміачних крем-фарб. Що ж підійде саме вам? Розбираємося в різновидах і особливості фарб разом з експертами newbreed.

тимчасове тонування

Щадні способи фарбування дозволяють безпечно експериментувати з кольором волосся, головне — знайти варіант, який підходить саме вам. А вибрати, повірте, є з чого: ненадовго пофарбувати волосся можна крейдою, спреями, тонуючими бальзамами, шампунями, гелями і легкими окислювачами (до 3%).

  • Фарби-спреї наносять на сухе волосся, поверх розпилюють лак для закріплення, і вуаля — новий колір волосся. Правда, змиється він на початку миття голови. Ще один істотний мінус фарбувального аерозолю — це можливі сліди на одязі і шкірі.
  • Фарба у вигляді мусу — окрашивающая піна, яка не містить аміаку (а значить не псує волосся!), Рівномірно фарбує шевелюру завдяки своїй консистенції. В палітрах таких барвників в основному представлені натуральні і природні відтінки.
  • Кольорова крейда підходять для створення яскравих і неординарних відтінків і зручні для фарбування окремих пасом або, наприклад, тільки кінчиків волосся. Відмінний і легкий експрес-спосіб освіжити образ і додати йому родзинку!
  • Гелевидні тимчасові фарби фарбують волосся в два рахунки, а й змиваються з шевелюри так само швидко. Правда, після висихання фарба-желе не забруднює одяг, що, погодьтеся, важлива перевага перед тими ж спреями.
  • Відтінків шампуні і бальзами ідеальні для зміни кольору волосся буквально за п'ять хвилин, не містять шкідливого аміаку і, до всього іншого, доглядають за шевелюрою — склад зазвичай збагачений вітамінами і мікроелементами.

постійне фарбування

Аміачні і сверхстойкие фарби відрізняються досить агресивним складом, який проникає глибоко в структуру волосся і замінює колірний пігмент на новий. Безсумнівним плюсом таких перманентних фарб є їх стійкість (не менше двох місяців), а також гарантоване зафарбовування сивини. Серед недоліків важливо відзначити те, що після фарбування повернутися до свого рідного кольору волосся або перефарбуватися в новий буде проблематично.

Необхідні інструменти і засоби для фарбування волосся

Крім власне фарби для волосся під час процедури фарбування вам може знадобитися:

  • кондиціонер для закріплення кольору — зазвичай він йде в комплекті з побутовою фарбою;
  • рукавички для захисту рук;
  • одноразовий пеньюар для захисту одягу;
  • вологі ватяні диски — ними зручно видаляти залишки барвника з чола, вух і крайової лінії росту волосся;
  • гребінець і шпильки-крабики для поділу шевелюри на зони;
  • фольга або термопапір для висвітлення пасом і часткового фарбування;
  • лопатка для мелірування волосся.

Як пофарбувати волосся рівномірно: поради професіоналів

Найбільш популярне питання, коли мова заходить про самостійне фарбуванні в домашніх умовах: як пофарбувати волосся рівномірно? Перш за все, щоб пігмент ідеально і без плям покрив пасма, стиліст Анастасія Кукушин радить фарбувати волосся через пару днів після миття голови.

«Рекомендується фарбувати не на дуже чисте волосся. Чекати 3-5 днів, щоб на шкірі голови утворився значний ліпідний шар, звичайно, не потрібно. Головне, щоб не свіжовимите волосся — вони розсипаються під час фарбування, що незручно в роботі ».

Анастасія Кукушин Стиліст L'Oréal Professionnel

Також непрокрашенних пасом вдасться уникнути, якщо наносити фарбу зонально.

«Прямуємо наступної покрокової інструкції: волосся потрібно розчесати і розділити проділом — від середини лоба до середини потилиці і від вуха до вуха через маківку, через найвищу точку голови. Потім фарбувати волосся, починаючи від коренів: спочатку фронтальну зону, яка біля особи, потім потиличну ».

Анастасія Кукушин Стиліст L'Oréal Professionnel

Як пофарбувати довге волосся самій собі?

Стиліст Анастасія Кукушин зазначає, що перед процедурою фарбування важливо визначитися, що ви будете фарбувати: тільки коріння або всю довжину. Від цього залежать ваші подальші дії і їх послідовність.

Фарбування коренів волосся

Якщо колір по довжині НЕ вимився, то акцент робиться на фарбування відросло коріння.

«Якщо волосся були раніше пофарбовані і не сильно втратили відтінок, але відросли корені, то спочатку ми наносимо барвник на коріння, витримуємо хвилин 20-30. І потім емульгуючими рухами наносимо залишки барвника на волосся. Це можна робити, нахиливши голову вниз, надівши рукавички, і, буквально руками вз'ерошівая, збиваючи волосся, наносити барвник. Барвник повинен бути нанесений не так густо, як на корені, а просто більше для освіження кольору ».

Анастасія Кукушин Стиліст L'Oréal Professionnel

повне фарбування

При повному фарбуванні довгого волосся стиліст радить починати також з коренів.

«Якщо колір вимився дуже інтенсивно, то, відповідно, спочатку ми фарбуємо коріння по всій голові, а потім так само щільно наносимо барвник по всій довжині, починаючи від особи і закінчуючи волоссям на потилиці».

Анастасія Кукушин Стиліст L'Oréal Professionnel

Лайфхак: щоб полегшити собі завдання і пофарбувати волосся на потилиці, використовуйте друге дзеркало.

Як закріпити колір?

Стійкість фарби на волоссі безпосередньо залежить від тих Догляду коштів, які ви використовуєте відразу після фарбування. Для закріплення фарбувального пігменту досить запам'ятати кілька нескладних рекомендацій.

  • Професійні стилісти радять мити голову тільки через три-чотири дні після процедури фарбування, що дозволить фарбі вбратися і закріпитися.
  • В якості шампуню вибирайте професійне очищуючий засіб, створене спеціально для фарбованого волосся: наприклад, м'який шампунь без сульфатів L'Oréal Professionnel Vitamino Color Soft Cleanser.
  • Запам'ятайте: у парі з шампунем обов'язково потрібно використовувати кондиціонер. Саме він насичує і живить волосся, підсилює їх блиск і яскравість кольору: наприклад, що змивається догляд-фіксатор кольору L'Oréal Professionnel Vitamino Color A-OX.

«Що стосується закріплення кольору, то тут єдиним і основним помічником є ​​гамма для фарбованого волосся. Наприклад, у L'Oréal Professionnel це серія Vitamino Color, яка містить в собі компоненти, здатні фіксувати колір і надають йому блиск. Це шампунь, кондиціонер, і, якщо колір дуже яскравий і інтенсивно змивається, можна взяти незмивний продукт у вигляді крему або спрея. Це дасть додатковий блиск волоссю, харчування та зволоження ».

Анастасія Кукушин Стиліст L'Oréal Professionnel

Догляд за волоссям після процедури фарбування

Щоб новий колір волосся виглядав бездоганно якомога довше, необхідно поміняти не тільки основний догляд за шевелюрою, але і забезпечити захист від впливу термоінструментов, УФ-променів і жорсткої водопровідної води.

  • Для глибокого кондиціонування і пом'якшення фарбованого волосся раз на тиждень використовуйте живильну маску — вона створює невидиму плівку, що захищає від несприятливих зовнішніх чинників. Наприклад, L'Oréal Professionnel Vitamino Color A-OX з вітаміном Е і пантенолом в складі.
  • Професійний незмивний спрей для фарбованого волосся здатний не тільки продовжити яскравість вашого нового відтінку, але і полегшити розчісування, прибрати пухнастість і захистити від високих температур і активного сонця. Наприклад, мультифункціональний спрей 10 в 1 L'Oréal Professionnel Vitamino Color Infinite Spray A-OX.
  • Миттєво пом'якшити пересушені і пошкоджені пофарбовані локони, зберігши при цьому насиченість і блиск кольору, здатне незмивна засіб з насиченою кремовою консистенцією. Наприклад, крем-догляд L'Oréal Professionnel Vitamino Color A-OX.
  • Якщо колір волосся з часом потьмянів, доповніть догляд спеціальним маслом для сяйва: наприклад, L'Oréal Professionnel Mythic Oil Colour Glow Oil.