Освітлення темного волосся в домашніх умовах [11 фото]

Освітлення темного волосся: суть процедури

Освітлення — процедура, спрямована на зміну первісного відтінку, вона супроводжується знебарвлення, усуненням пігменту з волосся голови. Остання техніка проводиться першої і створює базу під новий тон.

Темні пасма відрізняються високим рівнем пігментації, що є основним ускладнює фактором в процесі знебарвлення. Для кращого результату важливо грамотно оцінити рівень початкового відтінку і на підставі цього привести волосся до потрібного фону освітлення. Найчастіше зробити це може тільки професійний колорист, тоді як самостійно визначити час витримки складу набагато складніше.

Але і це не фінальний етап. Далі на локони наноситься безаміачна або тонуюча фарба, саме вона регулює фінішний відтінок.

3 переваги і 3 нестачі освітлення

«А чи варто?» — питання, яке відвідує всіх, хто хоче освітлити темне волосся. Зважте всі за і проти процедури, щоб зрозуміти, чи дійсно вона потрібна.

На користь освітлення виступає три фактори:

  • повне фарбування в блонд, а також часткові техніки балаяж і Шатушь — це неймовірно дієвий спосіб виділитися з натовпу;
  • красивий світлий відтінок виглядає дорого;
  • виробники «полюбили» блондинок і випускають по-справжньому багато хороших продуктів для підтримки краси світлих відтінків і збереження здоров'я волосся.

При цьому у процедури є недоліки, які важливо враховувати:

  • на темному волоссі доводиться видаляти велику кількість пігментів, засіб для знебарвлення досить агресивно впливає на локони, що при використанні неякісної продукції і поганий техніки фарбування призводить до витончення волосся;
  • хорошого результату можна досягти тільки за допомогою професійних засобів, а вони коштують недешево;
  • найчастіше для досягнення певного кольору необхідно використовувати кілька видів окислювачів і відтінків фарби, що не завжди можливо в домашніх умовах.

Чим освітлюють волосся?

Вибір освітлювача, яким проводять цю процедуру для волосся, залежить від початкового кольору волосся, фарбували ви волосся раніше і який бюджет закладено на фарбування.

фарбувальні склади

Це готовий набір від виробника, що містить фарбу і оксидант. Найчастіше зустрічається в сегменті мас-маркет. Недолік такого продукту в тому, що кошти неможливо підібрати індивідуально, через що результат може бути непередбачуваним.

Освітлюючий порошок / пудра

Пудри або порошки обов'язкові при професійному фарбуванні. Їх завдання — знебарвити волосся. Засіб змішують з окислювачем і витримують на локони.

Тонуючі фарби

Такі фарби не впливають на структуру волосся, а створюють плівку кольору. Найчастіше вони не містять аміаку і при цьому можуть бути як нестійкими, так і зберігатися на волоссі до півроку. Наприклад, фарба Matrix Color Sync вирівнює ділянки кутикули волоса і дозволяє кольором «запечататися» на локони. Хоча при роботі з темною базою такими продуктами не обійтися, необхідно додаткове знебарвлення.

Освітлення темного волосся в домашніх умовах або в салоні — де краще?

Освітлення в домашніх умовах — це гра в російську рулетку. Все може скластися вдало, і ви досягнете ідеального відтінку, при цьому заощадите гроші. Однак є ризик отримати негарний колір фарбування або, що ще гірше, зіпсувати структуру волосся. І ось чому:

  • якщо з висвітленням натуральних темних локонів можна впоратися самостійно, то штучний пігмент поводиться непередбачувано, через що при виході з побутового чорного багато хто отримує неприємний іржавий або жовтий тон;
  • самостійно оцінити, який відсоток оксиданта потрібен, достатньо складно, більш того — може знадобитися змішання кількох продуктів для досягнення ідеальної пропорції, те ж саме стосується тонуючого барвника;
  • в домашніх умовах невигідно використовувати захист під час знебарвлення, що залишає локони без захисту під час хімічної реакції і змушує структуру кутикули ставати пористої і ламкою.

В результаті для якісного фарбування потрібно вміти користуватися не тільки фарбою, а й спеціальним освітлюючим порошком, окислювачем, захистом для волосся і тонуючим засобом. Крім того, після фарбування важливо додатково зволожити волосся професійним кондиціонером. Бажано тієї ж марки, що фарбувальний склад.

Зберігати все це вдома — вибір дівчат, які добре знають механіку освітлення і пропорції «свого» кольору. В інших випадках набагато простіше дійти до салону і довіритися рукам професіонала.

Як доглядати за освітленим волоссям?

Після висвітлення волосся за структурою нагадують губку. У них утворюються порожнечі, які при неправильному догляді роблять локони сухими, а зачіску Пушана і недоглянутою. Крім цього, в пустотах може застрявати пил, бруд та інші непотрібні красивою укладанні речі.

Щоб запобігти цьому, в першу чергу необхідно побудувати грамотну стратегію турботи про своїх локонах. Кращий варіант — вибирати продукти в рамках однієї гами. Зазвичай якісні засоби працюють в тандемі і тільки в цьому випадку гарантують необхідний результат.

Найбільш підходящі продукти може підказати стиліст, який проводив фарбування. Ось найбільш популярні серед колористів лінійки для освітленого волосся.

Matrix Total Results Color Obsessed

У гамму входять шампунь, кондиціонер, маска і спрей. Формула у шампуню досить дбайлива, тому колір не вимивається. Разом із застосуванням кондиціонера волосся навіть після сушки феном виглядають доглянутими, а разом з маскою — блискучими і гладкими.

Вишенька на торті в цій лінійці — спрей. Він незмивний і добре підходить для забезпечення захисту від УФ-променів, забрудненого середовища і низьких температур.

L'Oréal Professionnel Expert Vitamino Color

Частий гість у салонах. Багато колористи використовують цю гаму в якості завершального етапу фарбування. Особливість лінійки в тому, що вона містить два види шампуню: для сяйва і без сульфатів. Це важливо, тому що кошти можна заміксувати і таким чином уникнути ефекту недоглянутих волосся, який з'являється після тривалого застосування шампунів без сульфатів.

Kérastase Reflection

Kérastase славиться своїми професійними засобами. Вони не бюджетні, але дуже допомагають домогтися того самого «дорогого» виду, якого часто не вистачає пофарбованим волоссям.

Взагалі, для освітлених локонів добре підходять гами для тонкого волосся цієї марки — Densité або Thermique, — але все-таки безпрограшний варіант — лінійка Reflection. Крім основних засобів сюди входить і відтінку догляд для нейтралізації жовтизни. Його можна змішати з маскою: отримане засіб буде підтримувати гарний відтінок блонд при кожному поході в душ.