Віск для бороди і вусів: навіщо потрібен і інструкція як користуватися

Віск для бороди: навіщо він потрібен?

Здавалося б, навіщо купувати окремий продукт для волосків на обличчі, якщо полиці магазинів забиті баночками звичайних восків для волосся? А ще трапляються масла для бороди, гелі для бороди, бальзами для бороди …

Розберемося докладніше.

Укладати всю видиму рослинність одним засобом, якщо це не рекомендовано безпосередньо виробником, трохи ризиковано: стайлінг для волосся голови, як правило, містить добавки-пластифікатори і синтетичні речовини, яким небажано стикатися зі шкірою обличчя. Інша справа — спеціалізовані воски, створені саме для цієї зони. До того ж спеціалізовані чоловічі продукти, на відміну від універсальних, і пахнуть по-чоловічому: деревиною, спеціями, цитрусами.

Щетина бороди значно жорсткіше шевелюри через особливості структури кожного волоска, тому кошти для укладання бороди і вусів мають більш високу ступінь фіксації. Звичайним воском неслухняні поодинокі щетини не приборкати.

У функціональному плані звичайний і спеціальний віск теж різняться. Від кошти для укладання пасом природно очікувати допомоги в текстуруванні зачіски і підтримці заданої форми. Восковий продукт для бороди теж здатний впоратися з цими завданнями, але в першу чергу він згладжує і дисциплінує. Крім того, такі кошти надають бороді візуальну густоту і обсяг.

Завдяки складу віск для укладання бороди грає дві ролі одночасно: стайлінгу і уходовую. Майже на 100% він складається з натуральних компонентів: бджолиного воску, деревних смол, в меншій мірі — природних масел. Спільно ці інгредієнти і фіксують волоски, і пом'якшують їх, надаючи бороді зразкову охайність. Натуральний склад зближує віск з засобами для укладки бальзамами і масляним стайлингом, але останні слабкі в фіксації, через що не підходять для жорсткої дисципліни дуже неслухняною бороди.

Чим поганий гель-стайлінг в порівнянні з воском? Насправді у кожного є свої плюси. У воску більш приємна консистенція, більш матовий блиск після нанесення і — що особливо важливо — не така «залізна» фіксація. Тому гелі частіше можна знайти в «тривожному косметичному валізці» стиляг з довгою бородою і подовженими, фігурно підстриженими вусами, а воски — у любителів акуратною борідки середньої та короткої довжини.

Новачкам на озброєння: як вибрати віск для бороди і вусів?

Перед покупкою цього виду стайлінгу ознайомтеся з позначками виробника на упаковці і не забувайте, чого ви самі чекаєте від засобу для укладання.

  • Вивчайте склад. У воску для бороди він повинен відкриватися безпосередньо бджолиним воском або водою. Чим більше в продукті натуральних компонентів, тим краще для структури і зростання щетини. Але екофанатізм часом загрожує неприємними наслідками, якщо у вас є схильність до алергій. Кропив'янка на обличчі не прикрасить навіть найсуворішого чоловіка, так що нехай ефірів (вони позначаються як essential oils і є сильними алергенами) буде небагато — в самому кінці списку інгредієнтів.
  • Підбирайте ступінь фіксації, виходячи зі своїх цілей. Наприклад, для додання своїми руками вусах молодцювато зігнутості підійде віск сильної фіксації. А для форм «Бретта» і «арабська борода», коли вуса не вимагають виділення кінчиків, краще підійде віск із середньою або слабким рівнем фіксації.
  • Якщо щетина на шкірі обличчя зростає нерівномірно або не відрізняється густотою, шукайте кольорові воски. Вони злегка затемнюють волоски і створюють візуальну щільність навіть у зонах невеликих лисин.
  • Завжди віддавайте перевагу брендам з окремими серіями чоловічих продуктів. Тут є з чого вибрати, а над формулами працювали люди, які знають толк в особливостях структури чоловічого волосся.

Як правильно користуватися воском для бороди?

Слідкуйте за терміном придатності Барбер-стайлінгу: прострочені кошти можуть за один день забити пори, викликати алергію або запалення.

Уважно вивчіть вимоги виробника до зберігання воску. Деякі подібні продукти «живуть» тільки в холодильнику, а деяким холод, навпаки, протипоказаний.

Перед нанесенням віск потрібно розігріти в руках — це забезпечить рівномірний розподіл стайлінгу по волосках.

Експерти newbreed поділилися хитрістю, яка дозволяє набрати при укладанні рівно стільки продукту, скільки потрібно. Починайте з малого, а потім додавайте по чуть-чуть: торкайтеся подушечками пальців до воску, розтирайте його в долонях, наносите на щетину і повторюйте стільки раз, скільки знадобиться. З таким підходом менше шансів переборщити і створити несподіваний (і вкрай неприємний) ефект сальної бороди.

Наносимо віск на бороду: покрокова інструкція

Якщо ваша борода тільки-тільки доросла до відповідного для укладання рівня і вже складає певні клопоти, прийшов час для банки воску і нашого мануала.

  1. Нанесіть мінімальну порцію воску на волоски по всій площі нижньої частини обличчя, при необхідності захоплюючи бакенбарди та вуса.
  2. Розподіліть засіб погладжують і пощипують рухами.
  3. Надайте рослинності на обличчі потрібну форму. Якщо не вистачає обсягу, прочешіть бороду у всіх напрямках спеціальної гребінцем і знову пригладьте волоски.
  4. Якщо воску все ж виявилося занадто багато, а борода виглядає брудною і злиплої, промокніть її в два-три заходи сухими серветками — вони знімуть надлишки продукту. Потім знову розправте бороду чистими руками і гребінцем.

Важливо! Стайлінг наноситься тільки на чисту і підсушену бороду.

Чим ще укласти бороду

Не тільки воском можна домогтися надійної непомітною фіксації, при якій волоски залишаються приємними на дотик.

Масло Redken Brews

Потрібно пом'якшити занадто жорсткі волоски, наситити шкіру і надати бороді охайний зовнішній вигляд? Але при цьому не хочеться відчувати стайлінг на обличчі? Масло американського бренду Redken впорається на відмінно. Воно на 99% складається з інгредієнтів натурального походження, і в першу чергу це комплекс натуральних масел, в тому числі масла абрикосових кісточок, авокадо і евкаліпта. Незважаючи на поживний склад, не залишає відчуття жирності.

Домашній віск для майстра на всі руки

Якщо у вас випадково завалявся бджолиний віск, спробуйте приготувати стайлінгу будинку і порівняйте з баночками промислового розливу. Зробити це нескладно.

  1. Змішайте віск з натуральним маслом (ши, солодкого мигдалю або будь-якого іншого) в пропорції 2: 1.
  2. Розтопіть суміш на водяній бані.
  3. Залийте в відповідну тару. Згодиться будь-яка металева коробочка з кришкою.
  4. Після охолодження віск в стилі hand made готовий до використання.

За бажанням при змішуванні компонентів можна додати ефірні масла, але в дуже невеликій кількості. Досить по одній краплі двох-трьох ефірів (наприклад, лимона, кедра, ялівцю або м'яти) — і приємний аромат буде супроводжувати вас весь день.

Безумовно, цей спосіб не назвеш надійним: мало того, що ви ризикуєте зіпсувати улюблену каструлю, так і завжди можете не розрахувати пропорції і отримати м'яко кажучи незрозумілу масу, яку не те що на волосся нанести страшно, але і в принципі виглядає не так привабливо … Тому стилісти newbreed Рекомендують віддавати перевагу професійним засобам, які виготовляються під чітким наглядом технологів і протестовані перед запуском на ринок.