Твердий шампунь для волосся: 5 правил вибору і як користуватися

Які таємниці приховують незвичайні шампуні?

Їх різноманітність вражає: круглі, фігурні, різнокольорові і чорні як ніч. А ось миючих основ — тієї самої формули, що знімає з наших волосся пил, надлишок захисного себума і вуличні забруднення, — не так вже й багато.

Зазвичай тверді шампуні працюють або на омилення лугом жирах, або на сульфатах. З омилення жирами ми все зустрічалися не раз — по суті, це звичайне мило, яке відмінно очищає, але може підсушувати шкіру голови і саме волосся.

Сульфати бувають різними за ступенем агресивності і не рекомендуються при чутливій шкірі голови. Втім, зараз при виготовленні твердих шампунів все частіше сумнозвісний SLS (содиум лаурилсульфат) заміщається м'якими поверхнево-активними речовинами рослинного походження, які отримують з олії кокоса.

Саме натуральні тверді шампуні нового покоління з м'якою миючої основою і підкорюють серця (і волосся теж!) Жінок у всьому світі. Залежно від завдань продукту виробники також додають в очищаючі плитки природні інгредієнти, чия ефективність була «доведена» ще нашими бабусями.

Не можна не закохатися, або основні переваги твердих шампунів

По-справжньому оцінити їхні переваги можна в дорозі.

  • Недбало кинутий на дно косметички, шампунь не проллється і нічого не забруднить.
  • Крім того, його не потрібно переливати в похідну тару, і він легко дає море піни з будь-якою водою. У подорожах це особливо актуально, адже ніколи не знаєш, який жорсткості виявиться вода в готелі.

Ще один серйозний плюс: в твердому форматі вище, ніж в звичайних шампунях, концентрація натуральних речовин — масел, рослинних екстрактів, ефірів. А ось консервантів, які так часто викликають алергії і лущення, в твердому шампуні можна і не знайти, оскільки він менше потребує синтетичних консервантів добавках.

Додамо до цього економну витрату, натуральний аромат, глибоке очищення, і стає ясно, чому багато жінок повністю перейшли на різнокольорові плитки.

Як вибрати ідеальний твердий шампунь?

Як і звичайні шампуні, їх тверді побратими не універсальні.

Щоб знайти ідеально підходить саме для вас продукт, фахівці рекомендують орієнтуватися на потреби шкіри голови і на стан волосся.

  • Якщо мучить лупу, допоможуть шампуні з дьогтем, витяжками з ялівцю і шавлії. Порада: навряд чи від жирної себореї врятує щось, крім аптечних засобів, але з легкою формою сухої лупи цілком здатні впоратися натуральні компоненти.
  • При випаданні волосся підійдуть тверді шампуні з екстрактом розмарину і маслом бей (також відоме як масло лавра). Укупі з регулярним масажем волосопад сходить нанівець, а ось гормональне або стресовий випадання, на жаль, жоден шампунь не зупинить — вам потрібно обов'язково звернутися до лікаря!
  • При проблемі сухості волосся плитка шампуню повинна містити в складі м'яку миючу основу і масла (наприклад, оливи та ши) для запобігання пересушування волосся при митті.
  • Для жирної шкіри голови в тверді шампуні додають глину, ментол, екстракт кропиви, шипшини, звіробою та інші в'яжучі компоненти. Завдяки злагодженій роботі інгредієнтів волосся надовго залишаються чистими і об'ємними.
  • Яскравість і красу фарбованого волосся продовжить шампунь на базі м'якого поверхнево-активної речовини. Вибирайте засоби з маслами в складі для відновлення пасом, а для темних відтінків — ще і з хною.

Особливості застосування твердих шампунів: як користуватися, щоб не розчаруватися?

  1. Головна особливість таких коштів для волосся — очищення «до скрипу», навіть якщо миюча основа м'яка. Це пов'язано з концентрованою формулою, а тому щоденне використання плиток може привести до алергії або пересушування волосся і шкіри голови. Раз в два-три дня — ідеальна частота застосування твердого шампуню.
  2. Вспінювати засіб потрібно за рекомендаціями виробника: або спочатку «намилюючи» долоні, а потім переносячи піну на голову, або проводячи по добре зволоженим проділах самою плиткою шампуню.
  3. Не має сенсу витримувати піну біля коріння довше хвилини.
  4. Після миття наносите на довжину волосся будь-який відповідний саме вам змивається продукт: маску, бальзам або кондиціонер.
  5. Щоб очищає плитка не розмокла в кашку, зберігати твердий шампунь потрібно подалі від води. Наприклад, на мильниці, розташованої вище рівня ванни і раковини. Деякі виробники продають плитки в зручних металевих коробочках з кришкою. У будь-якому випадку, після миття голови шампунь повинен як слід просохнути.

Але незважаючи на все це, експерти Newbreed попереджають:

«Щодня використовувати тверді шампуні не радимо нікому, оскільки часто у них агресивна очищає формула, здатна призвести до зневоднення як шкіри голови, так і довжини волосся. Крім того, значні очищаючі властивості і не вимагають частого застосування такого шампуню. Досить повертатися до нього два-три рази на тиждень, якщо волосся здорові, чи не пофарбовані, не схильні до сухості і перетину ».

Аналог не гірше — рідкі шампуні в екологічному амплуа

Якщо ви побоюєтеся пересушити волосся твердими шампунями, але перейти на догляд з натуральними інгредієнтами дуже хочеться, вихід є: вибирайте миючі засоби в традиційному форматі з позначкою «для веганів». Вони точно будуть максимально натуральними і м'якими. Опитані нами стилісти висловилися за безпечні для навколишнього середовища і етичні Source Essentielle від L'Oréal Professionnel.

У цьому шампуні 80% найменувань в складі мають рослинне походження, а в ось силіконів, парабенів і сульфатів в ньому немає зовсім. Він підходить для щоденного миття будь-якого типу волосся і ущільнює пасма завдяки листам акації і екстракту алое, відомому своїми зволожуючими властивостями.

Улюбленець професіоналів, регулярно працюють з відтінками блонд. Шампунь живить за рахунок кунжутного масла (але не краде прикореневій обсяг!), Упорядковує сухі і навіть дуже пошкоджене волосся. Що особливо приємно для екоголіков, склад натуральний на 96%.

Ідеальний для чутливої ​​шкіри голови, тому що за дві секунди прибирає свербіння і лущення, не пошкоджуючи гідроліпідний баланс. Заспокійливу дію на реактивний скальп надають квітки календули і ромашки в поєднанні з м'якими і натуральними поверхнево-активними речовинами, отриманими з кокосового масла.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі, щоб бути в курсі останніх новинок, конкурсів, акцій і спеціальних пропозицій: Instagram, Вконтакте, Яндекс.Дзен, Facebook.