Як правильно мити волосся: 6 правил від перукарів та ТОП шампунів

Як часто можна (і потрібно!) Мити волосся?

На жаль, універсальної формули «довжина волосся x стан шкіри і волосся = оптимальна частота миття» не існує.

«Голову потрібно мити в міру необхідності, в залежності від інтенсивності роботи сальних залоз, адже у кожної людини вони функціонують в індивідуальному режимі (цікавий факт: на шкірі голови сальних залоз навіть більше, ніж на обличчі. — Прим. Ред.)».

Анастасія Никифорова Арт Директор мережі салонів краси Grazialle, топ-стиліст Grazialle Луначарського

Більш того, на ступінь і швидкість забруднення волосся також впливають природні гормональні зміни в організмі, харчування, екологія і навіть неправильно підібрані гребінця і аксесуари для волосся!

«Якщо у вас швидко брудняться волосся, не можна виключати той факт, що це можуть бути невірно підібрані продукти для догляду або неправильне їх використання».

Марія Іванова Експерт в області стрижок, укладок, догляду за волоссям, фарбування

Навіть якщо у вашій голові ще живі дитячі спогади про те, як прекрасно було мити волосся лише раз в тиждень, не варто «привчати» себе до цього в дорослому житті, перебиваючись сухими шампунями і гладкими зачісками. Це може привести до появи свербежу, подразнення або навіть лупи. Більш того, професійні стилісти і трихолог (лікарі, які займаються проблемами волосся і шкіри голови. — Прим. Ред.) Рекомендують частіше і ретельніше мити волосся тим, хто постійно користується засобами для укладки або активно займається спортом.

Справа техніки: як правильно мити волосся?

Вивчати якісь техніки миття голови в уже дорослому віці може здатися вам абсурдною ідеєю, але саме правильний і регулярний ритуал такого догляду багато в чому допоможе вам досягти бажаного результату — здорових, слухняних і блискучих волосся!

Корисні Лайфхак: моєму голову правильно

  1. Вода повинна бути теплою (трохи вище температури тіла. — Прим. Ред.) Та комфортною. Не варто мити голову дуже гарячою водою — це підсилює роботу сальних залоз. А ось в кінці можна обполоснути волосся прохолодною водою (приблизно кімнатної температури. — Прим. Ред.), Щоб допомогти чешуйкам на кутикула закритися, захищаючи волосся і надаючи їм блиск.
  1. Краще промивати волосся шампунем двічі.

«Подвійне нанесення шампуню обов'язково! У перший раз ми промиваємо голову в цілях гігієни — щоб очистити шкіру і волосся від різних забруднень (шкірний жир, піт, пил, стайлінг і т.д.). Друге нанесення дозволяє наситити шкіру голови корисними інгредієнтами, що містяться в миючих засобах ».

Анастасія Никифорова Арт Директор мережі салонів краси Grazialle, топ-стиліст Grazialle Луначарського

  1. В процесі миття важливо масажувати шкіру голови. Так ми стимулюємо кровообіг, а при посиленні кровотоку в фолікул волосся проникає більшу кількість корисних мікроелементів, вітамінів і жирних кислот, що містяться в миючому засобі, а також максимально очищається шкіра. Крім того, це просто приємно!
  1. Після миття не потрібно розтирати волосся рушником. Мокре волосся більш уразливі, ніж сухі, і їх легко пошкодити! Краще промокніть волосся або акуратно загорніть в сухий рушник.
  1. З цієї ж причини не варто відразу розчісувати волосся або сушити їх феном. Дочекайтеся, поки вони стануть вологими, і тільки тоді беріть в руки фен та інші знаряддя для укладання. Обов'язково підберіть гребінець, яка не буде травмувати мокре волосся!

Як мити жирне волосся?

Власниці волосся, схильних до жирності, знають, що найскладніше — це підібрати для них правильний графік миття. Якщо мити жирне волосся рідко, голова виглядає неохайною і недоглянутою, якщо занадто часто — починає здаватися, що і волосся брудняться ще швидше! Що ж робити?

В першу чергу треба усвідомити, що жирні насправді не волосся, а шкіра голови. Ось за нею і потрібно доглядати!

Для цього досить дотримуватися всього три базових правила:

  1. Важлива не частота, а регулярність! Неухильне дотримання цього правила допоможе регулярно очищати шкіру голови і підтримувати рівномірну роботу сальних залоз, не допускаючи їх надмірної активності.
  1. Потрібно користуватися тільки засобами, призначеними для жирного волосся. Будь-які інші засоби (особливо живильні і зволожуючі) можуть «забивати» сальні залози, сприяючи ще більшій роздратованості і жирності шкіри голови.
  1. Не варто захоплюватися складними укладаннями і сушінням. Жирне волосся краще взагалі не чіпати без особливої ​​необхідності! Інтенсивне сушіння може спровокувати активну роботу сальних залоз, а використання укладань викличе необхідність вимити волосся не за графіком.

Як мити довге волосся?

Ох … У цьому місці неминуче зітхнуть все власниці розкішних кіс, «з глузду з'їхати, яких довгих і густого волосся!» і інших різновидів шевелюри, які незмінно викликають захоплення і заздрість оточуючих.

Звичайно, справляти враження завдяки розкішним, доглянутим і здоровим довгому волоссю дуже приємно, але підтримувати їх в такому стані — це велика праця.

Розповімо кілька Лайфхак з миття довгого волосся:

  1. Завжди розчісуйте волосся перед миттям! Причому для прикореневої зони краще підійде масажна щітка, а основну масу волосся простіше розчесати за допомогою гребеня з широкими зубцями.
  1. Використовуйте техніку «двухфазного» миття із застосуванням різних мийних засобів. Підберіть окремий шампунь для жирних або нормальних волосся (в залежності від типу шкіри вашої голови) — його потрібно наносити на прикореневу і верхню частину волосся. А ось кінці краще промивати засобом для сухих і пошкоджених волосся.
  1. Чи не заплітають і не укладайте непросохлі волосся в складні зачіски. В цьому випадку є ризик, що пасма до кінця не просохнуть і в прикореневій зоні виникне шкідливий «ефект парника».

Як вибрати правильні засоби для миття?

Базове правило запам'ятати дуже просто: шампунь підбираємо за типом шкіри голови, а кондиціонер, бальзам або маску — з проблеми волосся (зволоження, харчування, фарбоване волосся і т.д.).

Наносити кошти потрібно відповідно: шампунь — тільки на шкіру голови і прикореневу зону (довжину волосся промиваємо стікає по ним піною), кондиціонер і маску розподіляємо по довжині волосся, ні в якому разі не завдаючи її на шкіру голови (якщо тільки сама маска не призначена саме для цього).

Закріпимо матеріал і наведемо мінімум коштів, який повинен стояти на поличці в кожній ванній кімнаті:

  • шампунь, який підходить вам за типом шкіри голови;
  • кондиціонер, який вирішує основну проблему вашого волосся;
  • маска, яку оптимально застосовувати один-два рази на тиждень, — також вирішальну ту чи іншу проблему вашого волосся.

Експерт Kérastase Олеся Миронова підкреслює важливість вибору відповідних саме вам коштів:

«Якщо є проблеми зі шкірою голови, неправильно підібраний шампунь може їх посилити. У деяких випадках він може навіть вимивати пігмент з фарбованого волосся, давати ефект непромитих або обтяжених волосся ».

Олеся Миронова Регіональний технолог марки Kerastase на Далекому Сході

Ковошінг і сульфати — думка експерта

Ви, напевно, часто чули про ковошінге і сульфатах від модних блогерів або в салонах краси. Ми поговорили з нашими стилістами і дізналися все про ці послуги.

Ковошінг

Ковошінг, або миття волосся очищує кондиціонером без використання шампуню, є одним з модних трендів в сучасних способах по повсякденному догляду за волоссям.

«Як постійна альтернатива шампуню ковошінг підходить тільки власницям дуже сухих і пошкоджених волосся. А ось здорове волосся дуже швидко будуть виглядати несвіжими … »

Анастасія Никифорова Арт Директор мережі салонів краси Grazialle, топ-стиліст Grazialle Луначарського

сульфати

Сульфати сульфатів ворожнечу, і, не дивлячись на «страшне» хімічне слово, їх точно не слід боятися!

«До складу професійних доглядають шампунів, як правило, входять« делікатні »сульфати, які м'яко очищають шкіру голови і волосся. Бессульфатние шампуні рекомендовані для волосся після кератинового випрямлення або для щойно пофарбованого волосся, щоб при митті не відбувалося розкриття лусочок і з кутикули вимиваються пігмент і кератин ».

Анастасія Никифорова Арт Директор мережі салонів краси Grazialle, топ-стиліст Grazialle Луначарського

Іншими словами, не варто вибирати засоби лише через моду на біокосметику або за порадами трендсеттеров. Повторюємо: краще, якщо ви будете орієнтуватися на свій тип волосся і ту проблему, яку хочете вирішити за допомогою певного типу засобів!

Топ-4 засобів для миття волосся

Ми попросили наших експертів порекомендувати засоби для миття волосся, якими вони користуються щодня:

Назва говорить сама за себе: цей мицеллярний шампунь підходить тим, хто любить «до скрипу» промиті волосся і ультрачистому шкіру голови. У повній відповідності з трендами він не містить сульфати і силікони, зате може похвалитися наявністю ентеросорбентів, антиоксидантів і UV-фільтру.

Цей шампунь рекомендований для сухих і тьмяних волосся. Поживний ефект забезпечує 71% натуральних компонентів, в тому числі екстракти кіноа і меду. У складі кошти немає силіконів і парабенів, а виробник обіцяє, що при регулярному застосуванні волосся стане більш здоровими і м'якими.

Незважаючи на назву, шампунь підходить не тільки для кучерявого, а й для прямого волосся! В основі формули лежить інноваційна масляна мікроемульсія, яка глибоко живить пористі кучеряве волосся, при цьому не обтяжуючи його. А ось допоміжні компоненти (такі як гліцерин) допомагають моделювати форму — стане в нагоді і для створення ефектних кучериків, і при випрямленні волосся.

Це якраз та маска, яку можна і потрібно наносити не тільки на волосся, але і на шкіру голови. Вона знімає свербіж і особливо підійде дівчатам з чутливою або роздратованою шкірою, а входить до складу ментол дасть відчуття легкого освіжаючого холодку. У формулі немає силіконів, зате є екстракт морінгі (він відповідає за очищення) і вітамін Е (забезпечує захист волосся від зовнішніх впливів).

Знижка 10% на офіційному сайті Redken по промокодом Newbreed.

Знижка 10% на офіційному сайті Kerastase по промокодом Newbreed.

«Голову потрібно мити в міру необхідності, в залежності від інтенсивності роботи сальних залоз, адже у кожної людини вони функціонують в індивідуальному режимі (цікавий факт: на шкірі голови сальних залоз навіть більше, ніж на обличчі. — Прим. Ред.)».

Анастасія Никифорова Арт Директор мережі салонів краси Grazialle, топ-стиліст Grazialle Луначарського

Більш того, на ступінь і швидкість забруднення волосся також впливають природні гормональні зміни в організмі, харчування, екологія і навіть неправильно підібрані гребінця і аксесуари для волосся!

«Якщо у вас швидко брудняться волосся, не можна виключати той факт, що це можуть бути невірно підібрані продукти для догляду або неправильне їх використання».

Марія Іванова Експерт в області стрижок, укладок, догляду за волоссям, фарбування

Навіть якщо у вашій голові ще живі дитячі спогади про те, як прекрасно було мити волосся лише раз в тиждень, не варто «привчати» себе до цього в дорослому житті, перебиваючись сухими шампунями і гладкими зачісками. Це може привести до появи свербежу, подразнення або навіть лупи. Більш того, професійні стилісти і трихолог (лікарі, які займаються проблемами волосся і шкіри голови. — Прим. Ред.) Рекомендують частіше і ретельніше мити волосся тим, хто постійно користується засобами для укладки або активно займається спортом.

Справа техніки: як правильно мити волосся?

Вивчати якісь техніки миття голови в уже дорослому віці може здатися вам абсурдною ідеєю, але саме правильний і регулярний ритуал такого догляду багато в чому допоможе вам досягти бажаного результату — здорових, слухняних і блискучих волосся!

Корисні Лайфхак: моєму голову правильно

  1. Вода повинна бути теплою (трохи вище температури тіла. — Прим. Ред.) Та комфортною. Не варто мити голову дуже гарячою водою — це підсилює роботу сальних залоз. А ось в кінці можна обполоснути волосся прохолодною водою (приблизно кімнатної температури. — Прим. Ред.), Щоб допомогти чешуйкам на кутикула закритися, захищаючи волосся і надаючи їм блиск.
  1. Краще промивати волосся шампунем двічі.

«Подвійне нанесення шампуню обов'язково! У перший раз ми промиваємо голову в цілях гігієни — щоб очистити шкіру і волосся від різних забруднень (шкірний жир, піт, пил, стайлінг і т.д.). Друге нанесення дозволяє наситити шкіру голови корисними інгредієнтами, що містяться в миючих засобах ».

Анастасія Никифорова Арт Директор мережі салонів краси Grazialle, топ-стиліст Grazialle Луначарського

  1. В процесі миття важливо масажувати шкіру голови. Так ми стимулюємо кровообіг, а при посиленні кровотоку в фолікул волосся проникає більшу кількість корисних мікроелементів, вітамінів і жирних кислот, що містяться в миючому засобі, а також максимально очищається шкіра. Крім того, це просто приємно!
  1. Після миття не потрібно розтирати волосся рушником. Мокре волосся більш уразливі, ніж сухі, і їх легко пошкодити! Краще промокніть волосся або акуратно загорніть в сухий рушник.
  1. З цієї ж причини не варто відразу розчісувати волосся або сушити їх феном. Дочекайтеся, поки вони стануть вологими, і тільки тоді беріть в руки фен та інші знаряддя для укладання. Обов'язково підберіть гребінець, яка не буде травмувати мокре волосся!

Як мити жирне волосся?

Власниці волосся, схильних до жирності, знають, що найскладніше — це підібрати для них правильний графік миття. Якщо мити жирне волосся рідко, голова виглядає неохайною і недоглянутою, якщо занадто часто — починає здаватися, що і волосся брудняться ще швидше! Що ж робити?

В першу чергу треба усвідомити, що жирні насправді не волосся, а шкіра голови. Ось за нею і потрібно доглядати!

Для цього досить дотримуватися всього три базових правила:

  1. Важлива не частота, а регулярність! Неухильне дотримання цього правила допоможе регулярно очищати шкіру голови і підтримувати рівномірну роботу сальних залоз, не допускаючи їх надмірної активності.
  1. Потрібно користуватися тільки засобами, призначеними для жирного волосся. Будь-які інші засоби (особливо живильні і зволожуючі) можуть «забивати» сальні залози, сприяючи ще більшій роздратованості і жирності шкіри голови.
  1. Не варто захоплюватися складними укладаннями і сушінням. Жирне волосся краще взагалі не чіпати без особливої ​​необхідності! Інтенсивне сушіння може спровокувати активну роботу сальних залоз, а використання укладань викличе необхідність вимити волосся не за графіком.

Як мити довге волосся?

Ох … У цьому місці неминуче зітхнуть все власниці розкішних кіс, «з глузду з'їхати, яких довгих і густого волосся!» і інших різновидів шевелюри, які незмінно викликають захоплення і заздрість оточуючих.

Звичайно, справляти враження завдяки розкішним, доглянутим і здоровим довгому волоссю дуже приємно, але підтримувати їх в такому стані — це велика праця.

Розповімо кілька Лайфхак з миття довгого волосся:

  1. Завжди розчісуйте волосся перед миттям! Причому для прикореневої зони краще підійде масажна щітка, а основну масу волосся простіше розчесати за допомогою гребеня з широкими зубцями.
  1. Використовуйте техніку «двухфазного» миття із застосуванням різних мийних засобів. Підберіть окремий шампунь для жирних або нормальних волосся (в залежності від типу шкіри вашої голови) — його потрібно наносити на прикореневу і верхню частину волосся. А ось кінці краще промивати засобом для сухих і пошкоджених волосся.
  1. Чи не заплітають і не укладайте непросохлі волосся в складні зачіски. В цьому випадку є ризик, що пасма до кінця не просохнуть і в прикореневій зоні виникне шкідливий «ефект парника».

Як вибрати правильні засоби для миття?

Базове правило запам'ятати дуже просто: шампунь підбираємо за типом шкіри голови, а кондиціонер, бальзам або маску — з проблеми волосся (зволоження, харчування, фарбоване волосся і т.д.).

Наносити кошти потрібно відповідно: шампунь — тільки на шкіру голови і прикореневу зону (довжину волосся промиваємо стікає по ним піною), кондиціонер і маску розподіляємо по довжині волосся, ні в якому разі не завдаючи її на шкіру голови (якщо тільки сама маска не призначена саме для цього).

Закріпимо матеріал і наведемо мінімум коштів, який повинен стояти на поличці в кожній ванній кімнаті:

  • шампунь, який підходить вам за типом шкіри голови;
  • кондиціонер, який вирішує основну проблему вашого волосся;
  • маска, яку оптимально застосовувати один-два рази на тиждень, — також вирішальну ту чи іншу проблему вашого волосся.

Експерт Kérastase Олеся Миронова підкреслює важливість вибору відповідних саме вам коштів:

«Якщо є проблеми зі шкірою голови, неправильно підібраний шампунь може їх посилити. У деяких випадках він може навіть вимивати пігмент з фарбованого волосся, давати ефект непромитих або обтяжених волосся ».

Олеся Миронова Регіональний технолог марки Kerastase на Далекому Сході

Ковошінг і сульфати — думка експерта

Ви, напевно, часто чули про ковошінге і сульфатах від модних блогерів або в салонах краси. Ми поговорили з нашими стилістами і дізналися все про ці послуги.

Ковошінг

Ковошінг, або миття волосся очищує кондиціонером без використання шампуню, є одним з модних трендів в сучасних способах по повсякденному догляду за волоссям.

«Как постоянная альтернатива шампуню ковошинг подходит только обладательницам очень сухих и поврежденных волос. А вот здоровые волосы очень быстро будут выглядеть несвежими…»

Анастасия Никифорова Арт Директор сети салонов красоты Grazialle, топ-стилист Grazialle Луначарского

Сульфаты

Сульфаты сульфатам рознь, и, несмотря на «страшное» химическое слово, их точно не следует бояться!

«В состав профессиональных ухаживающих шампуней, как правило, входят «деликатные» сульфаты, которые мягко очищают кожу головы и волосы. Бессульфатные шампуни рекомендованы для волос после кератинового выпрямления или для только что окрашенных волос, чтобы при мытье не происходило раскрытие чешуек и из кутикулы не вымывался пигмент и кератин».

Анастасия Никифорова Арт Директор сети салонов красоты Grazialle, топ-стилист Grazialle Луначарского