ТОП-3 кращих осветляющих фарб для волосся: що вибрати і як користуватися засобом для освітлення

Особливості осветляющей фарби для волосся

Насамперед варто внести ясність і позначити різницю між висвітленням і знебарвлення — по суті це абсолютно різні салонні маніпуляції. Назва «осветляющая фарба» говорить сама за себе: процедура спрямована на освітлення пасм, що цілком логічно. При цьому волосся стає світліше на 3-9 тонів в залежності від техніки фарбування.

Що ж таке знебарвлення? Це процедура, спрямована на повне видалення пігменту волосся з метою подальшого тонування або фарбування в будь-який відтінок. Знебарвлення по праву вважається однією з найагресивніших маніпуляцій. Відразу після нього волосся мають яскраво виражений біло-жовтий колір, який необхідно коригувати.

Але повернемося до осветляющим фарбам. Які нюанси їх використання?

  • Необхідно вибирати час витримки, відсотковість оксиданта, формулу фарби і техніку впливу в залежності від початкового кольору волосся і їх якості.
  • Освітлити локони можливо лише спеціально призначеними для цього засобами. Знебарвлюючі склади, шампуні для освітлення і звичайні фарби для волосся не підходять для цієї процедури.
  • Спеціальні серії для освітлення можна знайти в особливих серіях фарб у професійних брендів, представлених в салонах.
  • Процедуру освітлення рекомендується проводити виключно під контролем досвідченого колориста. Тільки він зможе оцінити поточний стан волосся і підібрати відповідну техніку освітлення.

Плюси і мінуси

Розглянемо переваги і недоліки осветляющей фарби для волосся.

плюси:

  • дозволяє експериментувати із зовнішнім виглядом без істотної шкоди для пасом;
  • може застосовуватися як на натуральних волоссі, так і на забарвлених;
  • недовга тривалість процедури (близько 60 хвилин) в порівнянні з знебарвленням і подальшим складним фарбуванням;
  • насичує локони доглядають і відновлюють компонентами для зниження ризику отримання травм;
  • допомагає скорегувати невдале фарбування, правда перед повторним нанесенням барвника на пасма повинно пройти не менше однієї-двох тижнів;
  • зручна кремова текстура;
  • величезний вибір барвників: на ринку представлено варіанти без аміаку.

мінуси:

  • є ризик появи жовтизни на волоссі після освітлення;
  • будь-фарбування, в тому числі і освітлення, — це агресивна дія на локони, тому після процедури пасма можуть бути пошкоджені і потребуватимуть особливого догляду: щоб відновити структуру волосся, не забувайте регулярно використовувати спеціалізований шампунь і змивається догляд;
  • процедуру освітлення складно провести в домашній обстановці, необхідно робити її виключно в салоні у перевіреного майстра.

Якими бувають фарби і засоби для освітлення?

Освітлюючі засоби відрізняються по текстурі, способу нанесення, складом і додатковим ефектам. Фарба — це тільки один із численних форматів продуктів такого типу. У чому специфіка кожного з них?

освітлюючі пудри

Цей популярний освітлювач для волосся вважається найсильнішим засобом в своїй категорії. Результат — до восьми тонів. Порошок використовується для освітлення пасм в різних техніках мелірування (в балаяж, наприклад), а також для повного перетворення в блондинку.

освітлюючі пасти

Густа насичена текстура з додаванням поживних компонентів на зразок бджолиного воску допомагає зберегти якість волосся і забезпечити хороший догляд. Пасти без аміаку підходять для використання на тонких, натуральних або забарвлених волоссі зі світлим тоном. Пасти з більш сильним складом, наприклад Platinum Plus від L'Oréal Professionnel, ідеальні для освітлення щільних, жорстких і темного волосся.

Крем-фарби

Можна сказати, класика жанру в сфері фарбування. Освітлююча крем-фарба рівномірно наноситься і добре розподіляється по волоссю, дає ефект до семи тонів. Даний формат зручний для самостійного використання вдома, але в руках колориста творить справжні чудеса. Від інших осветляющих коштів фарби відрізняються тим, що після них тонувати волосся вже не потрібно. І освітлення, і відтінок — все тут, в одному тюбику.

безбарвні фарби

Подібний формат барвника підійде вже пофарбованим волоссям для легкого освітлення — максимум до п'яти тонів, в залежності від обраного оксиданта, — або для корекції відтінку. Для темного волосся варто вибирати засіб з більш сильним складом.

Масляні фарби

До складу цього типу освітлювача входять масла, які не тільки впливають на текстуру кошти, а й доглядають за волоссям, а також захищають їх під час фарбування.

освітлюючі масло

Найщадніше з осветляющих коштів — з приємною легкою текстурою і без аміаку в складі. Створює ефект вигорілих на сонці локонів і освітлює всього на два тони. Ідеально для світлих і помірно світлого волосся.

Як вибрати фарбу для освітлення волосся?

Стилісти newbreed не рекомендують підбирати освітлювач волосся самостійно і вже тим більше застосовувати його в домашніх умовах без нагляду досвідченого майстра-колориста. За помилки у виборі фарби і її невмілому використанні можна дорого заплатити: непередбачуваний результат і пошкоджені локони лише «квіточки». Проте ми не можемо не розповісти про те, якою має бути правильна фарба для освітлення волосся.

склад

Крім безпосередньо освітлювача (перекис водню, персульфати, солі натрію та інша «хімія») до складу осветляющих фарб для волосся обов'язково повинні входити доглядають інгредієнти і компоненти для сяйва і краси локонів:

  • нейтралізатор жовтизни,
  • масло жожоба,
  • полімери,
  • бджолиний віск,
  • пантенол,
  • вітамін Е.

базовий колір

Вибір барвника залежить від вихідного відтінку волосся, а також від їх стану і структури.

  • Темне волосся
    Освітлити природний пігмент темного волосся до відтінку блонд неможливо без знебарвлення. Однак зробити базовий колір на кілька тонів світліше цілком реально. Для щільних і жорстких локонів відмінно підійде освітлюючий порошок і масляні фарби.
  • Світле волосся
    Надати сяйво і сонячні відблиски світлого волосся допоможуть безбарвні фарби, освітлюючі масло, а також освітлює паста без аміаку. Остання ідеальна для роботи в різних техніках мелірування на тонких і крихких волоссі. Крім того, володарки світлої шевелюри можуть звернути увагу на барвники в зручному кремовому форматі.
  • Руде волосся
    Надати яскравим рудим волоссям більше ніжний світлий відтінок можна за допомогою осветляющего масла. Для досягнення ж більш вираженого ефекту краще звернутися за допомогою до масляної фарби або крем-фарбі.
  • Пофарбоване волосся
    Чи безпечно освітлити вже пофарбовані світле волосся можуть деякі види безбарвних фарб (наприклад, безаміачна фарба Redken Chromatics у відтінку Clear).

Марка барвника

Для красивого і ефектного результату фарбування найкраще використовувати продукцію перевірених професійних брендів. Само собою, ними можна скористатися виключно в салоні. Серед фаворитів колористів — освітлювачі з лінійок Matrix, L'Oréal Professionnel і Redken.

Орієнтуйтеся на відгуки

Перш ніж записуватися в салон краси на процедуру освітлення, ознайомтеся з відгуками на барвник, яким воно буде проводитися. Як це не прикро, але не всі перукарні працюють на якісних продуктах. Крім того, в інтернеті ви зможете дізнатися повний склад обраного освітлювача.

Рейтинг кращих професійних осветляющих фарб

Не знаєте, який продукт для освітлення волосся вибрати? Експерти newbreed з радістю готові вам допомогти: в списку кращих, на їхню думку, осветляющих фарб ви напевно знайдете засіб до душі.

Освітлюючий барвник Majirel High-Lift від L'Oréal Professionnel

Знамениті блонди L'Oréal Pro — це до нього. Majirel High-Lift підходить для освітлення темних волосся до 4,5 тонів. Барвник можна використовувати і для мелірування на натуральних волоссі з незмінно шикарним результатом. Стилісти люблять High-Lift за сліпуче сяйво і крижані нюанси світлих відтінків.

Одне «але»: цей барвник не використовується для фарбування сивини, якщо її більше 30% від загальної маси волосся.

Blonde Idol High Lift від Redken

Колористи люблять гаму Blonde Idol High Lift за м'який вплив і кондиціонуючий ефект. Барвник освітлює волосся до п'яти тонів і одночасно надає їм один з вишуканих відтінків. Всього палітрі їхніх вісім, серед яких і теплі, і холодні, нейтралізують небажаний теплий нюанс на світлому волоссі. Попелясті, натуральні, перламутрові — тут зібрані тільки найвитонченіші варіації кольору. Менше години в кріслі майстра-колориста — і розкішна блондинка готова підкорювати серця!

Matrix SoColor Ultra Blonde

У класичну гаму барвників Matrix входять і фарби для освітлення волосся. Основна перевага SoColor — кондиціонуючий комплекс Cera-oil (кераміди, масло жожоба, катіонні полімери). Формула осветляющего кошти не тільки відмінно справляється з фарбуванням в світлі відтінки, але ще і доглядає за волоссям завдяки технології fortibond — вона забезпечує пасмам потужний захист під час фарбування. А також цей барвник нейтралізує небажані тони. Напевно нашим читачам і читачкам вже не варто нагадувати, що жовтизна — головний ворог будь-якого блонда.

Нехай барвники і слабкіше потужних складів для освітлення і знебарвлення, для кого-то саме вони стануть улюбленим способом стати блондинкою. А який спосіб освітлення ви надаєте перевагу?