Тонування волосся — що це таке: 15 фото з прикладами і 5 засобів

Тонування волосся: що це таке?

Палітри відтінків для тонування і фарбування волосся дуже схожі, тому багато відвідувачок салонів нерідко губляться і не знають, що саме слід вибрати. Давайте розберемося в тому, як працюють тонують склади і якого результату варто очікувати. А дівчатам, які і так кожен місяць разом зі своїм майстром вибирають нового відтінку безамміачний барвника з сотень варіантів, пропонуємо вивчити наш HAIROскоп на вересень цього року. У ньому ви знайдете найбезпечніші дні для фарбування.

Чим тонування відрізняється від фарбування?

В першу чергу, різниця — в механізмі дії. Перманентні барвники, які використовують у фарбуванні, зазвичай містять велику кількість аміаку або інший лугу. Перед тим як наносити склад на волосся, майстер змішує їх з окислювачем з високим вмістом перекису водню. Що відбувається далі?

  • Луг відкриває лусочки кутикули, і молекули пігменту барвника разом з перекисом проникають в кортекс — стрижень волосини.
  • Перекис освітлює натуральний пігмент — меланін, а молекули барвника «розбухають» і через свого великого розміру залишаються в кортексе.
  • Щоб позбутися від цього пігменту, доведеться знову вдатися до фарбування або знебарвлення.

Дія тонування принципове інше. У полуперманентние фарбах низький вміст аміаку (а в тонуючих барвниках Redken, наприклад, його немає взагалі. — Прим. Ред.), І їх змішують з окислювачем, де зовсім трохи перекису водню. В цьому випадку:

  • лусочки кутикули відкриваються неглибоко;
  • натуральний пігмент волоса не змінює колір, а молекули барвника зберігають свій початковий розмір;
  • велика частина штучного пігменту залишається у верхньому кутикулярного шарі, а то, що проникає в кортекс, легко вимивається шампунем;
  • натуральний пігмент волосся не освітлюється;
  • один і той же тонуючий барвник на різних волоссі буде виглядати по-різному.

До і після тонування: фотофакти

Щоб зрозуміти, яким буде результат при виборі тонування, досить поглянути на фото до і після.

Як бачите, результат приголомшливий і завжди дуже різний!

Причому це екстрасіяніе створюють самі тонують барвники: в сучасних формулах містяться комплекси, що обволікають кожен волосся, як роблять ламінуючі склади. Поступово блиск змивається, але домашнім відходом його легко можна відновити. Для цього використовуйте легкі розгладжують спреї: Matrix Miracle Creator, ідеальний для забарвлених пасм Vitamino Color 10-в-1 від L'Oréal Professionnel або відновлює Absolut Repair.

Тонування НЕ завдасть шкоди волоссю?

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Matrix (@matrix)

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від L'Oréal Professionnel Paris (@lorealpro)

Кому підійде тонування, запитаєте ви? Насправді всім! Його можна вибирати навіть тим, хто звик уникати «агресивних» способів фарбування і вважає за краще м'які ритуали краси.


Ми пропонуємо тонування, якщо немає необхідності висвітлювати волосся або зафарбовувати сивину, для нас головне — зберегти якість волосся. У Redken взагалі є «мантра» фарбування. Наприклад, на сиві коріння ми наносимо перманентні барвники, а на довжину і кінці — тільки тонування, тому що воно доглядає за волоссям, та й немає потреби кожного разу освітлювати їх і використовувати агресивні продукти.

Ірина Жохова

Арт-партнер Redken


Після цього способу фарбування глибокий догляд вдома точно не знадобиться. Зате не завадять пігментовані засоби. Для блондинок рекомендуємо шампунь, що нейтралізує жовтизну, — Matrix Brass Off. Брюнеткам більше сподобається Dark Envy — він допомагає домогтися тони шатена і брюнета, яким можна позаздрити: з гіпнотичною глибиною кольору і без натяку на рижіну. Модна фальш-сивина теж не залишилася непоміченою, для неї у L'Oréal Pro є кондиціонер So Silver з міксом фіолетових і синіх пігментів.

Плюси і мінуси тонування волосся

Як і будь-який ритуал краси, тонування має свої переваги і недоліки.

Плюси тонування волосся

Основні переваги — це легкість в застосуванні і щадний склад.

  1. Тонування значно менше пошкоджує волосся.
  2. З ним можна спробувати будь-який відтінок з темною, рудої і червоною палітри.
  3. Якщо в палітрі марки є такі барвники, то можна зважитися і на пастельні, і на неонові.
  4. Тонування може додати насиченості натурального кольору волосся: наприклад, зробити його холодніше або тепліше.
  5. З ним можна нейтралізувати непотрібний подтон після знебарвлення: наприклад, жовтий або зелений.

Мінуси тонування волосся

  1. Тонування справляється не з усіма завданнями: з ним, наприклад, не вийде зробити волосся світліше. Для цього знадобиться фарбування або знебарвлення.
  2. Ще один складний момент — сиве волосся. Якщо хочеться зафарбувати їх повністю, доведеться звернутися до перманентного фарбування. Коли сивого волосся трохи, можна спробувати тонування, але в цьому випадку сивина все одно може бути видна.

Види тонування волосся

Залежно від мети можна вибрати щадне або інтенсивне засіб для тонування. Чим вони відрізняються?

Щадне тонування: нестійке і на один раз

Як правило, для щадного тонування вибираються відтінків шампуні, пінки або муси. До їх складу крім легкого фарбувального пігменту входять вітаміни та інші компоненти, що доглядають для волосся. Але відтінок, на жаль, вимивається всього за один раз.

Інтенсивне тонування: легкий відтінок на пару тижнів

У складі інтенсивних тонуючих засобів більш активний фарбувальний пігмент, який тим не менш діє значно м'якше, ніж звичайна фарба, і не має специфічного запаху. Результат тонування залишиться з вами на пару тижнів, потім тонування необхідно повторити.

Огляд 5 найкращих засобів для тонування волосся

Як тонуючого кошти цілком підходять перманентні і полуперманентние фарби, а також барвники з пігментами прямої дії. Зупинимося на особливо популярних, з високою оцінкою від експертів newbreed.

Matrix SoColor Cult

Це на перший погляд здається, що CULTовие кольори яскраві та креативні. Насправді колористи отримують дуже носибельние ніжні відтінки з цікавими нюансами, змішуючи тони один з одним і з прозорим Clear. Що подобається вам: світлий корал, блонд з легким Русалчин відблиском або трендовий рожеве золото?

Matrix Color Sync

Засіб має тонуючий склад без аміаку. Підходить для тонування натурального, пофарбованих, знебарвлених або мелірованого волосся. Містить комплекс керамідів, який відновлює волосяні стрижні, і вирівнює поверхню волосся, надаючи йому глянсовий вид, шовковистість і пружність.

У палітрі Color Sync є як лужні барвники (вони здатні освітлити базовий колір), так і кислотні. З числа перших радимо звернути увагу на суперсветлие відтінки 11-го рівня тони — попелястий, перламутровий, натуральний і перловий блонд. У пастельній гамі Color Sync Sheer відзначимо холодні напівпрозорі блонди з унікальними характеристиками: тонування з легкістю перенесе до 25 застосувань шампуню, причому вимивається колір не в теплий, а в холодний тон. Більше про трендових блонд і способах їх отримати читайте тут.

Shades EQ Gloss, Redken

Shades EQ Gloss, Redken

Детальніше

Ідеальне рішення для ослаблених і ламких волосся, оскільки містить протеїни, які живлять і відновлюють волосяні стрижні. Після застосування волосся не тільки набувають потрібний відтінок, але і негайно починають сяяти, немов на них спрямовані промені сценічних софітів!

Шампунь Brass Off, Matrix

Дієвий засіб для власниць холодних блонд і шатен. Після салонного тонування ці відтінки поступово вимиваються, але домашнє тонування вирішить цю проблему і нейтралізує теплий рудий або жовтий подтон. Просто періодично міняйте свій звичайний шампунь на пігментований Brass Off.

Шампунь Expert Magnesium Silver для сивого волосся, L'Oréal Professionnel

Must have для будь-якої володарки світлого волосся! Засіб не пошкоджує волосся, легко справляючись з жовтизною після освітлення або додаючи морозного флеру натурального кольору волосся.

А ще шампунь відтінку — найпростіший спосіб додати родзинку в свій образ!