Знебарвлення волосся: що це таке і як виглядає

Що таке знебарвлення волосся?

Знебарвлення — це часткове або повне видалення пігменту волосся. Процедуру проводять як на натуральних, так і забарвлених волоссі. Відразу після знебарвлення волосся можуть набувати жовтуватий відтінок через який проявляється фону освітлення. Після процедури обов'язкове корекція і тонування, тільки так можна домогтися платинового блонда або будь-якого іншого відтінку.

Як виглядають знебарвлені волосся?

Знебарвлені волосся має характерний білий або жовтуватий колір, що найчастіше є проміжним етапом фарбування.

У чому різниця освітленого волосся і знебарвленого?

Освітлення — це процедура, яка робить тон волосся на кілька відтінків світліше (до чотирьох тонів) або регулює поточний колір. Найчастіше в лінійках виробників такі фарби позначаються як спецсерії, спеціально призначені для освітлення. Вони показують більш сильний вплив на відміну від світлого фарбування, але все ж не так інтенсивні, як засоби для знебарвлення. Останні змінюють колір волосся до семи-восьми тонів.

Знебарвлення волосся: ваші питання — відповіді професіоналів

Ми попросили стилістів і колористів newbreed відповісти на популярні питання про знебарвленні від наших користувачів.

Що відбувається з волоссям під час фарбування?

Щоб видалити колір зі структури волосся, знебарвлюються речовина піднімає лусочки локона, розчин проникає в глиб, окислюючи натуральний або штучний пігмент. Тому краще проводити процедуру разом з фахівцем, який буде контролювати роботу освітлювача і грамотно захищати волосся Догляду компонентами і пом'якшуючими добавками.

Що вийде в результаті знебарвлення?

Кінцевий ефект індивідуальний, так як у кожного з нас свій набір пігменту у волоссі. Зазвичай знебарвити волосся за один сеанс вийде тільки у випадку з русявим і світло-коричневим волоссям. Більш темне волосся доведеться обробляти в декілька заходів.

Чи можна знебарвлювати волосся після хімічної завивки?

Знебарвлення може зіграти злий жарт з волоссям, які забарвлювалися або проходили хімічні процедури (завивку, ботокс, ламінування і т.д.) в останні шість місяців. Додаткові речовини на волоссі вступають в реакцію з знебарвлюючий продуктом, що часто негативно впливає на кінцевий результат.

Розвінчуємо популярні міфи: чому не варто боятися знебарвлення

Міф 1: Волосся більше випадають після знебарвлення

Існує думка, що вплив знебарвлюючих продуктів настільки сильне, що здатне негативно позначитися на стані волосяних цибулин. Але варто розуміти, що активні речовини працюють тільки зі стрижнем волоса і тому не можуть вплинути на випадання.

«Волосся випадає кожен день, це нормально, а від професійного фарбування випадати більше звичайного вони не стануть. Якщо ж майстер зробив знебарвлення на сильно пошкодженому волоссі (що протипоказано), то вони швидше за ламаються, але не випадають ».

Марія Артемкіна
Колорист, технолог Matrix

Міф 2: Високий відсоток окислювача дуже шкідливий для волосся і його не радять використовувати

Чим вище відсоток окислювача, тим інтенсивніше виходить освітлення. Через таку особливість продукту склалася думка, що порошки і пасти буквально випалюють колір з волосся, і шкодять шкірі голови.

«Використовувати високий відсоток окислювача можна і навіть потрібно, але все залежить від колористичної мети. Сам по собі окислювач ніяк на шкіру і волосся не вплине, його потрібно правильно змішати і витримати, дотримуючись технічних рекомендацій ».

Марія Артемкіна
Колорист, технолог Matrix

Міф 3: Висвітлювати фарбоване волосся можна фарбою, так безпечніше

Фарбою дійсно можна освітлити волосся, але тільки якщо вони натуральні. У випадку з пофарбованими виходить так, що один хімічний процес накладається на інший — все це в сумі дає непередбачуваний результат. Саме з цієї причини фарбоване волосся завжди спочатку обесцвечивают, щоб створити ефект «чистого аркуша», і вже після цього «наповнюють» волосся новим відтінком.

«За рахунок багаторазового хімічного процесу волосся може сильно ослабнути, через що він швидко втрачає попередній колір. Тобто сам барвник не освітлює, а «порушує оболонку» волоса. Я б не рекомендувала вдаватися до таких методів. Для якісного результату професіонали використовують знебарвлюючі суміші ».

Марія Артемкіна
Колорист, технолог Matrix

Як підготувати волосся до знебарвлення?

Так як знебарвлення — досить груба процедура, перед нею важливо добре підготувати локони.

  • Переконайтеся, що волосся в хорошому стані

Кращий спосіб добитися ідеального освітлення — підготувати під неї гладку і здорову шевелюру. Волосся повинні бути однорідними за структурою, з мінімальною пористістю.

Якщо локони січеться і ламаються, за кілька місяців потрібно пройти уходовую програму і регулярно використовувати живильні маски і масла. У Kérastase є спеціальна гамма Elixir Ultime, яка готує волосся до впливу знебарвлення.

  • Використовуйте натуральні продукти в догляді

На період підготовки локонів до освітлення бессульфатние шампуні — ваші кращі друзі. Якщо не виходить перейти на натуральні продукти відразу, спробуйте виключити засоби, що містять спирт в складі, який сильно сушить волосся.

З професійних засобів можна вибрати шампунь — RAW Nourish від Biolage з екосоставом. Волосся після нього стають більш здоровими протягом декількох тижнів.

  • Використовуйте стайлінг рідше

Фени та особливо прасування інтенсивно руйнують структуру волосся, скоротіть їх застосування або використовуйте якісну термозахист.

Основні способи знебарвлення волосся

Способи освітлення волосся за допомогою спреїв або тоніків (не кажучи вже про лимоні і меді) жодним чином не відносяться до професійного знебарвлення. Ці методи націлені на незначні зміни тону і при неправильному використанні можуть надати небажаний відтінок рижіни.

Знебарвити волосся можуть лише продукти на основі перекису водню і аміаку або інших окислювачів. Виробники змішують ці речовини, так як окремо вони можуть діяти нестабільно і повільно освітлювати.

Знебарвлюючі порошки й пудра

Єдиний продукт на ринку, який використовується в салонах і знебарвлює волосся до максимального рівня. Складається з гранул різних розмірів. Згодом при зберіганні вони можуть склеюватися, тому перед застосуванням порошок радять струсити і перемістити з пакету в баночку.

Для знебарвлення змішувати порошок потрібно тільки з оксігентом будь-якого відсотка і ні в якому разі не розводити його водою.

При виборі знебарвлюючий порошку зверніть увагу на опис його дії. Якщо засіб ніяк не захищає кутикулу під час процедури, то такий порошок буде сильним стресом для локонів, особливо якщо вони і так слабкі та пошкоджені. Віддавайте перевагу менш агресивним порошків. Наприклад, Matrix Light Master зберігає ліпідний шар (склеює лусочки волоса речовина), за рахунок чого зберігається природна еластичність пасом. Такий ефект зберігає гладкість волосся, а значить, подальше фарбування ляже рівно і без плям.

Але є і ще більш дбайливі кошти. Так, нове покоління лінійки Light MasterLight Master Bonder Inside від Matrix — в своєму складі містить спеціальний бондер, який відразу ж після знебарвлення відновлює розкрилися лусочки навіть при піднятті до 8 рівня тону, що знімає необхідність використання додаткового бондинга.

Подальше тонування після освітлення пудрою може проводитися фарбою 8-й або 9-й глибини тону (найсвітліші відтінки блонд) або м'якими тонуючими продуктами без аміаку. Такі фарби потрібно змішувати з низькопроцентних оксігентом.

Освітлюючі барвники (спецблонди)

Барвник, який в порівнянні з основною палітрою містить підвищену кількість аміаку. Використовують такі продукти тільки з 9 або 12-процентним окислювачем.

Фахівці до цих пір сперечаються, вплив яких коштів завдає локонам меншої шкоди: порошок або спецблонди. Вважається, що порошки більш інтенсивні навіть при роботі з низькопроцентні оксідентамі, тоді як освітлюючі фарби роблять більш м'який вплив. Але варто розуміти, що фарби можна застосовувати лише до натуральних, ні разу не пофарбованим волоссям. Тобто підходять при відросло коріння або для абсолютно природних локонів.

Основні заходи безпеки

  • Завжди використовуйте рукавички при фарбуванні. Освітлювачі містять хімічно активні речовини, які можуть залишити опік.
  • Шкіру голови теж краще додатково захистити. Для цього до осветляющих порошку додавайте пом'якшувальні компоненти. Наприклад, бар'єрне засіб, або, як його ще називають, масляний трансформер. Light Master від Matrix мінімізує дискомфорт і дозволяє знизити кількість крему-оксиданта, що додатково захистить волосся.
  • Уникайте контакту знебарвлюючий складу з металевими предметами — біжутерією і інструментами (ложки), які ви будете використовувати для змішування розчину, віддавайте перевагу пластику.
  • При знебарвленні відкривайте вікна, хімічні речовини, з якими необхідно працювати, не найкорисніша річ для дихання.
  • Перед висвітленням проведіть тест на алергічні реакції. Для цього нанесіть невелику частину складу на ділянку за вухом і простежте за реакцією шкіри.

Як правильно зробити знебарвлення в домашніх умовах?

Відвідування салону не бюджетна послуга (хоча, звичайно, тільки в салоні вона найбезпечніша і з прогнозованим результатом), але люди обесцвечивают і знебарвлювали волосся вдома самі десятиліттями, і ви теж можете! Експерти newbreed самодіяльність не схвалюють, і ми завжди радимо нашим читачам прислухатися до думки профі. Але, погодьтеся, цікаво дізнатися, як виглядає сама схема процедури, і в якій послідовності протікають її етапи.

  1. Наносимо на всю довжину волосся масляне бар'єрне засіб для захисту локонів. Змішуємо проявник і освітлюючу пудру в необхідному співвідношенні з допомогою щітки для фарбування.
  2. Ми залишаємо склад на час витримки. В процесі знебарвлення волосся будуть ставати червоними, а після — жовтими. Це нормально. Через зазначений виробником час локони стануть потрібного кольору.
    Важливо! Колористи в обов'язковому порядку дотримуються регламент витримки, порушення може привести не тільки до сильного висушування волосся, але і до непередбаченого колірному результату.
  3. Склад змивається очищує шампунем, спеціально призначеним для видалення частинок пудри з волосся.
  4. Майстер зупиняє реакцію. Дія оксігента і пудри — це лужне реакція, тому нейтралізувати її потрібно кислим середовищем. З цією метою використовується нейтралізує шампунь, який містить низький рівень pH, або звичайний розчин теплої води з соком лимона (в чистому вигляді він сушить волосся, так що ми його рекомендувати не можемо).
  5. Далі на волосся наноситься бальзам — підійде будь-який з вашої улюбленої професійної серії. Наші експерти радять спочатку нанести пре-кондиціонер Matrix Re-Bond, а потім кондиціонер Re-Bond. Разом ці кошти відновлюють кератинові зв'язку в волосяному стрижні, закриває лусочки і не дає кольору швидко вимиватися.
  6. На цьому відхід не закінчується. Після знебарвлення волосся може знадобитися екстремальне відновлення, так що вдома продовжуйте доглядати за ними за допомогою гами Re-Bond. Формули шампуню, пре-кондиціонера і кондиціонера містять малеїнову і лимонну кислоти, відмінно зміцнюють протеїнову матрицю волосяного стрижня, а також відновлюють шевелюру зсередини і зовні.

Після знебарвлення обов'язково зробіть тонування, так як волосся набуває порожнечі, які створюють пористість. Їх необхідно заповнити, інакше в волоссі будуть накопичуватися метали з води, пил з повітря і все те, що нашим волоссям не потрібно.

Важливо! Якщо ви знебарвлює волосся по всій довжині, не варто в цей же день тонувати і фарбувати волосся. Дайте шкірі голови відпочити і через добу (а краще через кілька днів) продовжуйте процедуру.

Догляд після знебарвлення: три найефективніші лінійки професійної косметики

Знебарвлені волосся схожі на губку: вони пористі, швидко вбирають воду і так само швидко її втрачають. Додатково до тонування потрібно використовувати продукти, які стимулюють закриття кутикули. Тільки так вийде зберегти вологу і цілісність волосся.

  • L'Oréal Professionnel Liss Unlimited

Ця лінійка складається з шести продуктів, і в ідеалі їх потрібно використовувати комплексно. Основний догляд — шампунь і кондиціонер — працюють на згладжування кутикули, термозахист за рахунок масляної структури краще звичайних спреїв захищає волосся при високих температурах, а розгладжує крем дає експрес-реабілітацію, якщо потрібно терміново пригладити волосся.

  • Redken Color Extend Magnetics

Три продукту цієї гами швидко відновлюють пористі волосся після знебарвлення. У складі коштів є аміно-іони, які вибудовують захисний бар'єр навколо структури локонів. Покупці відзначають, що завдяки використанню серії волосся зберігають доглянутий вигляд після миття навіть без використання фена і прасуванням.

  • Kérastase Aura Botanica

Преміальний натуральний догляд від Kérastase включає до 99% природних інгредієнтів і дбайливо піклується про пошкоджених пасмах. Натуральні масла в складі гами допомагають реабілітувати неоднорідну кутикулу шевелюри. Ці продукти також підходять для дисципліни кучерявого волосся, ще більш схильних до пористості.