У чому різниця між кондиціонерами і масками для волосся?
Для початку розповімо про будову волоса:
- медулла — центральна частина волосяного стрижня, не впливає на зовнішній вигляд волосся;
- кортекс — основна речовина волоса;
- кутикула — його зовнішня частина, вона-то якраз і відповідає за зовнішній вигляд волосся.
Запам'ятайте: косметичні продукти для волосся можуть впливати або тільки на кутикулу, або на кутикулу і кортекс відразу.
Ті продукти, які виробник рекомендує для щоденного використання, знаходяться в категорії бальзамів-кондиціонерів і працюють з кутикулою волоса. Розгладжуючи її лусочки, вони знижують пористість волосся, тим самим роблячи волосся м'яким і блискучим, забезпечуючи їх легке розчісування.
Так само працюють і силікони, яких багато хто чомусь бояться, хоча абсолютно даремно. Подібні засоби потрібні не тільки для косметичного ефекту — за рахунок згладжування лусочок вони також запобігають випаровування вологи і травмування волосся при розчісуванні і укладаннях.
Для більш глибокого дії стилісти рекомендують використовувати маски, які застосовуються один раз на тиждень або навіть місяць, адже їх компоненти здатні проникати в кортекс і діяти на джерело проблеми зсередини.
Які компоненти повинні бути в масках, щоб вирішити ті чи інші проблеми волосся?
- якщо ви хочете зробити своє волосся міцними, то вибирайте маски з кератином — він зміцнює поперечні зв'язку в структурі волосся і забезпечує їх гнучкість;
- з сухістю волосся допоможе боротися пантенол — він проводить молекули вологи в стрижень волосини;
- для комплексного захисту шевелюри використовуйте маски з кокосовим маслом — воно посилює захисні властивості волосся, не даючи волозі випаровуватися.
Запам'ятайте! Щоб ваше волосся було гладенькими, використовуйте маски з протеїнами, близькими за складом до натуральних білків волосся, — вони відновлять пошкоджені зв'язки між кератіновимі волокнами — фибриллами.
Чому професійні маски для волосся працюють краще, ніж домашні?
Ви до сих пір економите і відправляєтеся до холодильника, щоб знайти там інгредієнти для домашніх масок? Даремно! Це раніше був дефіцит професійних масок і в хід йшли будь-які підручні засоби, але зараз це невиправдано — на ринку багато доглядають продуктів різних брендів на будь-який смак і гаманець.
Ось кілька причин, за якими кошти, створені експертами, працюють ефективніше приготованих будинку.
- У професійних масках інгредієнти ретельно підібрані один до одного — це виключає випадки, коли один інгредієнт нейтралізує дію іншого або вступає з ним в реакцію.
- Концентрація активних інгредієнтів в професійних масках строго вивірена, тому вони не можуть агресивно впливати на волосся, на відміну від неправильно підібраних домашніх засобів.
- Професійні маски легко змиваються і не обтяжують волосся, в той час як домашні маски можуть виявитися надмірно жирними або важко змивається.
- Засоби, створені експертами, мають легкий приємний аромат, а маски, приготовані самостійно (наприклад, цибульні), можуть надовго залишати на волоссі неприємний запах.
Види професійних масок для волосся
А тепер розповімо, які існують професійні маски для волосся, для чого вони служать і кому підходять.
очищаючі маски
До складу таких масок, як правило, входить глина і інші абсорбенти. На відміну від більшості інших, вони наносяться не тільки по довжині волосся, але і на шкіру голови і коріння.
Така маска покликана глибоко очистити пори шкіри голови, усунути залишки укладань, які накопичуються в кутикуле кожного волоса, і навіть прибрати вапняний наліт від водопровідної води!
Після їх застосування необхідно використовувати живильну маску, щоб запечатати лусочки волоса і щоб пасма не виглядали тьмяними.
Зволожуючі і живильні маски
Це універсальні засоби, які розгладжують волосся, насичують їх корисними речовинами, надають блиск і сяйво за рахунок вмісту масел, рослинних екстрактів і розгладжують компонентів.
Відновлюючі маски
Ця категорія масок призначена для сильно пошкодженого волосся — наприклад, після травматичних процесів (хімічної завивки, агресивного фарбування, неправильного догляду). Вони «добудовують» пошкоджені ділянки кожного волоса за рахунок кератину та інших білків в своєму складі.
Маски для фарбованого волосся
Дія таких масок направлено на підтримку здоров'я, необхідного рівня зволоженості волосся після фарбування і збереження яскравості кольору.
Стилісти радять: кращі професійні маски для волосся
Ми підготували для вас рейтинг професійних масок для волосся, які не раз виручали стилістів і допомагали їх клієнтам вирішити проблеми зі шкірою голови або волоссям.
рекомендовані засоби
На хвилі успіху культового масла для кінчиків Elixir Ultime бренд поповнив однойменну лінійку поживними шампунем і маскою. Ключовий компонент формули — комплекс цінних масел: камелії, кукурудзяних зерен і Аргана. Вони забезпечують глибоке відновлення і живлення волосся. А ще у маски приємна віддушка — східний аромат, який збережеться на волоссі надовго.
рекомендовані засоби
Головний активний інгредієнт тут — комплекс масел Curl Contour, розроблений спеціально для хвилястих і кучерявого волосся. В його основі лежить масляна мікроемульсія, що відповідає за глибоке харчування волосся без обважнення, що дуже важливо при роботі з кучерявим волоссям.
рекомендовані засоби
Вся серія So Soft містить Арганова масло, збагачене омега-6 жирними кислотами. Продукти з цієї лінійки працюють в двох напрямках: пом'якшують волосся і полегшують їх розчісування, а також доставляють живильні речовини в кортекс волосся і зміцнюють його структуру.
рекомендовані засоби
Must have для догляду за шкірою голови, схильної до сухості або після фарбування: входять до складу маски вітамін Е, L-карнозин, антиоксиданти і екстракт морінгі зміцнюють коріння волосся.
Не тільки для волосся: маски для шкіри голови
Велику роль в красі волосся грає і стан шкіри голови, адже якщо щось не в порядку, то у нас починає з'являтися лупа, свербіж і випадає волосся. Щоб цього не допустити, придбайте спеціальні доглядають кошти: наприклад, ті ж самі маски. Експерт марки L'Oréal Professionnel Олексій Нагорський розповідає: «Такі маски вирішують проблеми шкіри голови: сухість, подразнення, жирність, лупа, випадання волосся. Але використання однієї тільки маски не панацея — важливо вирішувати проблеми як зовні, так і зсередини ».
Так, наприклад, причиною підвищеного вироблення секрету сальних залоз може стати гормональний збій, а сухості — стрес або загострення дерматологічних захворювань. Щоб докопатися до суті проблеми, вирушайте до лікаря-трихолога — він проведе обстеження і призначить спеціальні препарати.
ТОП-3 популярних масок для шкіри голови:
Маска від лупи
Має антибактеріальну та протигрибкову дію — за це відповідають масло чайного дерева і цинк.
Маска для чутливої шкіри голови
Прибирає сухість та лущення.
Маска для жирної шкіри голови
Навпаки, діє як сорбент і нормалізує роботу сальних залоз через наявність у складі глини.
Знижка 10% на офіційному сайті Kerastase по промокодом Newbreed.