Маски для росту волосся: 5 видів і огляд найефективніших

Все, що вам потрібно знати про масках для швидкого росту волосся

Саморобна маска або готова? З реп'яхову олію або з нікотиновою кислотою? З масажем або без? Полиці магазинів рясніють баночками з поживними речовинами, а інтернет розривається від «ефективних» рецептів. Правда, наші експерти ставляться до народних рецептів скептично:


Я вважаю це маячнею. Для того і є фахівці-хіміки, щоб працювати над формулами.

Ірина Єгорова

Стиліст, творчий партнер Kérastase


Краще застосовувати професійні засоби. Причому тут ключове слово «застосовувати», тобто правильно використовувати!

Як працюють маски для швидкого росту волосся?

Практично всі маски для росту волосся діють за одним принципом: розігрівають шкіру голови, забезпечуючи приплив крові до фолікулів.


Стимулюючи шкіру і забезпечуючи підживлення фолікулів, ми підсилюємо ріст волосся і припиняємо їх випадання. Окремий напрямок — маски, збагачені стимуляторами росту, наприклад димексидом. Але на них, правда, професіонали покладають слабкі надії. Використання димексиду не логічно, тому що не дає гарантованого результату: це препарат медичного призначення і не має рекомендації в направленому застосуванні на шкірі голови.

Олена Коміссарова

Технолог L'Oréal Professionnel


Ще швидше: чи існують маски для дуже швидкого росту волосся?

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Redken (@redken)

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Redken (@redken)

Те, з якою швидкістю до волосся повернеться колишня густота, залежить від ступеня вираженості проблеми, а головне, від її характеру.


Є два типи випадіння волосся: постійне і тимчасове. Це різні проблеми, і вони по-різному вирішуються. Якщо випадання постійне, то сподіватися на маски і ампули не варто: проблема внутрішня, потрібні зовнішні процедури, мезотерапія з вітамінами і т. Д. Тимчасова втрата, викликана стресом, антибіотиками або сезонним переходом з літа в осінь, вирішується масками і ампулами. Але навіть в цьому випадку краще, якщо є схильність, заздалегідь робити профілактику, щоб не допускати процесу випадання.

Ірина Єгорова

Стиліст, творчий партнер Kérastase


Прискорити вирішення проблеми можна при дотриманні двох умов: якщо проблема знаходиться на ранній стадії і якщо крім зовнішніх коштів ви приймаєте вітаміни і робите процедури для стимуляції росту. Так чи інакше, при використанні маски 2-5 раз в тиждень помітного ефекту варто чекати не раніше ніж через 2-3 місяці. Це пов'язано з циклом росту волосся і вплинути на це ми ніяк не можемо. А от зменшення випадання можна помітити і раніше: через місяць-півтора! Така дія показує сироватка Serioxyl Denser Hair від L'Oréal Professionnel. Її формула зі стемоксідіном і ресвератролом гарантує появу близько 1600 нових волосків — міцних і здорових — після курсу сімейної терапії.

Види масок, які сприяють зростанню

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Redken (@redken)

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Redken (@redken)

Стимулювати шкіру голови можна по-різному, наприклад:

  • швидко розширити судини (так працює нікотинова кислота);
  • викликати легкий стрес (так діють маски з перцем);
  • «Нагодувати» шевелюру поживними речовинами (так працюють натуральні засоби на основі яєць, оливкового, реп'яхової і інших масел);
  • викликати короткочасне кисневе «голодування» стовбурових клітин у волосяних фолікулах, пробудивши таким чином сплячі клітини (так працюють засоби на основі стемоксідіна — одного з найпопулярніших компонентів в сучасній косметиці для волосся).

Паралельно маска може допомагати вирішувати й інші завдання: зволожувати шкіру голови, живити волосяні цибулини і так далі. У професійних засобах на це спрямовані такі компоненти, як омега-6, гіалуронова кислота, вітаміни.

Детальніше розглянемо всі ці види масок — професійні склади і ті, що можна приготувати в домашніх умовах (хоча наші стилісти радять віддавати перевагу професійним складом!).

Маски з реп'яховою маслом

Реп'яхову олію — один з найпопулярніших компонентів в засобах для стимуляції росту. Воно благотворно впливає на діяльність сальних залоз і волосяних цибулин. У складі масок реп'яхову олію найчастіше поєднують з соком цибулі, медом або використовують самостійно. Для ефективної роботи маски необхідно тепло, тому засіб наносять на злегка вологе волосся і носять 1,5-2 години під плівкою і шапочкою.

Порада: якщо ви використовували цибульний сік в якості компонента маски, споліскуючи волосся, додайте у воду трохи лимонного соку. Це нейтралізує запах.

Маски з перцем

Перцевий маски найчастіше роблять на основі спиртових перцевий настоянок. Засіб наноситься на коріння волосся на 10-15 хвилин. Якщо шкіра голови схильна до сухості, спирт замінюють водою. У складі масок перцеву настоянку можна поєднувати з оливковою або реп'яхову олію. Цей рецепт — один з найнебезпечніших для шкіри голови, так як провокує роздратування. Будьте обережні і радьтеся з дерматологом перед домашніми експериментами.

З вітамінами А, С і Е

Потужні антиоксиданти — вітаміни А, Е і С — захищають воооси від випадання, надають їм блиск і еластичність. Аптечні вітаміни в ампулах поєднують з косметичними маслами, кефіром, яєчними жовтками і іншими поживними компонентами. Для однієї пору досить 5-6 крапель кожного вітаміну. Молекули таких масок не проникнуть глибше епідермісу, саме тому вітаміни частіше доносять до коренів за допомогою ін'єкцій.

Порада: додавати їх можна також в шампунь і в кондиціонер.

Важливо: після розтину ампулу від вітаміну необхідно викинути, так як після цього вітаміни швидко втрачають свої властивості.

C нікотиновою кислотою

Нікотинова кислота — відоме судинорозширювальний засіб, в тому числі для шкіри голови. Вона сприяє припливу крові до волосяних цибулин, сприяючи ефективному росту волосся.

Так як ця речовина — сильний алерген, перед створенням маски варто нанести невелику кількість вітаміну на зап'ясті і подивитися, чи немає алергічної реакції.

Порада: в масках нікотинову кислоту (п'ять-шість крапель) можна поєднувати з медом, кавовою гущею, обліпихи, реп'яхову олію або гірчицею.

На основі яєць

Вітаміни А, B, E і D, лецитин, білки і жирні кислоти — все це склад звичайного яйця. Звичайно, корисніше буде просто додати в раціон харчування яйця в будь-якому вигляді, але багато хто радить використовувати їх в домашніх б'юті-рецептах.

При приготуванні масок яйце з'єднують з медом, перцем, гірчицею та іншими розігріваючими компонентами. Жовток краще брати холодний, а білок не використовувати зовсім, так як він дуже погано змивається.

Маски для швидкого росту: огляд професійних засобів

Експерти і редакція Newbreed зібрали для вас найкращі маски для швидкого росту волосся. Читайте, запам'ятовуйте і купуйте в домашню косметичку!

Стимулюють цибулинних активність і завдяки вмісту в них найціннішою з поліненасичених кислот — омега-6 — сприяють формуванню сильного і здорового волосся.


Аминексил — ще одне популярне з'єднання, що зупиняє випадання волосся всього за один курс. В ампулах L'Oréal Professionnel Aminexil доповнює Omega 6, завдяки чому волосся не просто повертають колишньої обсяг, але виглядають сильними і здоровими!

Олена Коміссарова

Технолог L'Oréal Professionnel


Аналоги цього догляду є і у інших професійних брендів. У Biolage це ScalpSync — за 6 тижнів сироватка значно знижує випадання, а після кожного застосування волосся стає об'ємніше біля коріння. Kérastase Aminexil Force R також показує хороший результат, заспокоює шкіру голови і знижує ламкість по довжині.

Ущільнююча маска Densité, Kérastase

Детальніше

Ще один засіб з стемоксідіном: в масці Kérastase Densité його доповнює потужна група підтримки — гіалуронова кислота, кераміди і глюкопептіди.

Дуже ефективна маска для росту волосся!

А при випаданні, викликаному ламкістю, більше підійде Biolage FiberStrong з екстрактом бамбука. Еластичні густі пасма і накопичувальний ефект — таке під силу тільки подібних засобів з високою концентрацією корисних речовин.

В процесі відрощування експерти Newbreed радять подбати і про кінчиках. Дуже часто ми не можемо дочекатися бажаної коси до пояса через перетину по нижній третині довжини. А тим часом сучасні технології вже знайшли можливість зберігати кінчики щільними і охайними — на це здатна гамма Pro Longer від L'Oréal Pro: в неї увійшли ущільнюючий шампунь, кондиціонер, маска, термозахисний крем і головний борець з січнем — концентрат Pro Longer. Більше про цю гаму можна дізнатися тут.

Маски для швидкого росту: інструкція із застосування

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Redken (@redken)

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Redken (@redken)

Щоб маска принесла максимум успіху і мінімум розчарування, її важливо правильно вибирати і наносити.

Зберігайте 5 правил успішного догляду від експертів Newbreed.

  • Розберіться в причинах того, що відбувається

Найчастіше причини сховані всередині організму, тому найкраще комплексний підхід: не тільки маски, але і прийом вітамінів, БАДів, зміна харчування ».

Олена Коміссарова

Технолог L'Oréal Professionnel


Ірина Єгорова згодна з колегою:


Знайти причину — це головний секрет успіху. Вона може бути до банального проста: наприклад, ви погано доглядаєте за волоссям, щодня травмуєте їх, тому вони випадають. У цьому випадку буде досить просто трохи змінити звички, і проблема піде сама собою!

Ірина Єгорова

Стиліст, творчий партнер Kérastase


  • Вибираючи маску, враховуйте тип вашої шкіри

Вважається, що жирним волоссям необхідні маски з кефіром, перцем, спиртом або гірчицею — вони підсушують шкіру і повинні, по ідеї, регулювати роботу сальних залоз. Насправді на пересушування і зневоднення скальп відповість, навпаки, ще більшою кількістю жиру. Так що нехай акуратність і делікатність супроводжують вам буквально на кожному кроці. А для сухої шкіри голови точно не завадить масляний догляд. Він відновлює гідроліпідний бар'єр і захищає скальп від шкідливих зовнішніх впливів.

  • Нанесіть засіб на корені волосся легкими масажними рухами

Масаж простимулює клітини шкіри голови, і засіб краще вбереться!

  • Тримайте голову в теплі після нанесення маски

Термоефект посилить дію маски!

  • Слідкуйте за часом

Якщо в масці містяться разогревающие компоненти, час витримки складає від 15 до 40 хвилин, кошти з більш м'якими складами можна «носити» до 1,5-2 годин! Що стосується сироваток з Аминексилом і іншими компонентами, що впливають безпосередньо на цибулини волосся, їх слід витримувати довше. З цієї причини сироватки зазвичай наносять на ніч.