Змивка фарби з волосся в домашніх умовах
Коли ми говоримо про «домашніх засобах» для змивки фарби з волосся, то маємо на увазі весь комплекс засобів: від народних (масел, кефіру, дігтярне мила, лимона і т.д.) до косметичних засобів (наприклад, спеціальних шампунів або бальзамів для змивки фарби з волосся).
І хоча такі кошти більш щадні, ніж салонні, будьте готові до того, що для отримання бажаного результату вам знадобиться використовувати їх багато разів, та й то за один етап вдасться змити лише кілька тонів фарби. Не те що в салоні краси!
Стилісти попереджають: після змивки фарби в домашніх умовах волоссям не повернеться їх природний відтінок. Саме тому професіонали радять робити змивку в салонах краси — так ви зможете набагато швидше домогтися бажаного кольору, та й немає ризику отримати хімічний опік або алергічну реакцію. Профі використовують спеціалізовані продукти для декапажа (наприклад, L'Oréal Pro Efassor), причому їх досвід і якість професійних продуктів не допустять помилок в процесі.
Але якщо все ж вирішили спробувати зробити її будинку, запам'ятайте кілька правил:
- найгірше змиваються чорний і червоний відтінки,
- методики змивки фарби у блондинок і брюнеток суттєво відрізняються.
Все сама: як змивати фарбу з волосся блондинкам
Позбутися від невдалого відтінку власницям світлого волосся дуже легко навіть в домашніх умовах. На допомогу прийде відвар ромашки з гліцерином і соком лимона або суміш оливкового масла з ефірним маслом лимона. Так вийде трохи підняти рівень тону. Але стилісти все ж рекомендують світловолосим дівчатам не змивати фарбу, а тонувати волосся в інший відтінок. У тих випадках, коли новий колір явно віддає в жовтизну, а можливості відвідати салон поки немає, скористайтеся фіолетовим шампунем — Blondifier Cool (L'Oréal Pro), Brass Off (Matrix) або Biolage ColorLast Purple. Догляд такого типу нейтралізує жовтизну і повертає волоссю холодний нюанс.
Як змивати фарбу брюнеткам
Брюнеткам в цьому плані пощастило менше: позбутися від чорного кольору волосся дуже непросто. Тому вони найчастіше воліють робити змивку в салоні краси. Але поспішаємо заспокоїти вас: є і народні засоби, що допомагають позбутися від відтінку воронячого крила.
Найбільш дієвими і корисними вважаються маски для змивки фарби з волосся з натуральних компонентів:
- меду (в мережі популярний такий рецепт: 3 ложки меду нагріти, але не кип'ятити, щоб мед став рідким, потім остудити до комфортної температури і нанести на волосся по всій довжині на 6-8 годин; волосся рекомендується укутати в целофан);
- лимона (багато користувачів рекомендують робити маску за таким рецептом: 1 лимон очистити від шкірки, подрібнити блендером, нанести кашку на волосся по всій довжині на 20-25 хвилин; змити теплою водою і нанести на волосся реп'яхову олію);
- березового дьогтю або дігтярне мила (в домашніх умовах дівчата часто користуються таким рецептом: волосся ретельно намилити дігтярним милом в кілька підходів, кожен раз змиваючи водою; в завершенні нанести на волосся бальзам).
Але професійні стилісти все ж рекомендують віддавати перевагу професійним засобам, в які входять ці компоненти. У домашніх умовах можна помилитися з дозуванням або навіть заробити алергічну реакцію!
Працюють професіонали: як змивають фарбу з волосся в салоні
Навколо професійних змивів для волосся ходить безліч міфів і легенд. Дійсно, за рахунок більш дієвих активних компонентів вони надають куди більш сильний вплив на волосся, але зате дозволяють вивести фарбу з волосся набагато швидше і з куди більш передбачуваним ефектом!
Професійні змивки для волосся діляться на два підвиди:
- кислотні — не містять аміаку (тому ними цілком можна користуватися і в домашніх умовах!);
- знебарвлюючі — в складі таких фарб є аміак (тому їх рекомендується застосовувати виключно в салоні і під наглядом фахівця).
Декапірованіе (так колористи називають процес змивки фарби з волосся. — Прим. Ред.) Проводиться за допомогою спеціальних засобів, які змінюють внутрішню структуру волосся. Хімічний склад проникає під його лусочки і руйнує барвний пігмент.
Пам'ятайте: сучасні фарби найчастіше містять кілька пігментів, і видалити їх все за один раз вдається далеко не завжди, тому змив проходить в кілька етапів. Але не поспішайте повторювати її частіше, ніж раз на два тижні: інакше вам не уникнути сухості, ламкості і випадання волосся!
Чи шкідлива змив фарби?
Як і будь-який вплив на волосся агресивними хімічними речовинами, змив фарби послаблює волосся, тому перш ніж зважитися на неї, потрібно ретельно вибрати майстра і салон, щоб бути впевненою, що він використовує лише високоякісні продукти.
Хороший майстер застереже від змивки, якщо ваше волосся сильно пошкоджені (інакше великий ризик погіршити їх стан. — Прим. Ред.), А також пояснить, що однією тільки змивки волосся недостатньо: через певний час після неї обов'язково має слідувати фарбування (так як смивка витягує з волосся пігмент, і в них утворюються порожнечі, які потрібно заповнити новим, щоб волосся не стали ламкими і млявими. — Прим. ред.), і волоссю в будь-якому випадку буде потрібно особливий догляд.
І розвінчуємо ще один популярний міф: сучасні змивки можна використовувати навіть під час вагітності, зрозуміло, якщо немає протипоказань по алергічних реакцій на компоненти!
Як доглядати за волоссям після змивки фарби?
Змивка фарби порушує природне розташування кутикули волосся і позбавляє їх пігменту. Щоб повернути волоссю блиск і здоров'я, рекомендується і до змивки, і після робити зволожуючу маску для волосся, причому краще два рази в тиждень мінімум. А на кожен день підійде змивається догляд для пошкодженого волосся L'Oréal Professionnel Absolut Repair Lipidium, який проникає в кутикулу волоса, живить, зволожує і повертає неживим волоссю здоров'я.
Катерина Бу: «І на дотик, і за зовнішнім виглядом я розумію, що моїм волосікам зараз всього достатньо. Вони виглядають набагато щільніше, еластичнішою, сильніше з відходом Absolute Repair ».
MissGlory: «Моє волосся, які більше схожі на солому, стають схожі на волосся. Кондиціонер живить їх, зволожує, згладжує пухнастість, посічені кінці не здаються такими січеться. Завдяки цьому засобу я позбулася від необхідності постійно підстригати це неподобство і нарешті змогла відростити волосся. Мої жирні біля коріння волосся не доводиться мити частіше, кондиціонер не жирний і не ускладнює їх ».
Крім цього в догляд варто включити натуральні масла: реп'яхову і касторове. Існує думка, що це допоможе уникнути сухості і ламкості. Але не забувайте, що нерідко чисті масла дають зворотний ефект — волосся стає ще суші. Безпечніше доглядати за пошкодженої довжиною за допомогою збалансованих професійних формул. Вибирайте масла з розумними складами на свій смак: поживна Mythic Oil (L'Oréal Pro), що зміцнює Oil Wonders (Matrix), універсальне Exquisite Oil (Biolage).
Топ-5 професійних засобів для відновлення пошкодженого волосся
В основі кошти — кераміди і екстракт бамбука, завдяки чому сироватка підходить для сильно пошкодженого і ослабленого волосся, відновлюючи їх структуру і захищаючи поверхню від впливу агресивних зовнішніх факторів. Результат: волосся знаходять м'якість і здоровий блиск.
Крем, в складі якого масло сої і аргінін, інтенсивно зволожує і живить волосся, повертаючи їм еластичність і блиск. Для досягнення оптимального результату крем рекомендується використовувати з шампунем і бальзамом з цієї ж серії.
Шампунь-ванна Fluidealiste, Kérastase
Детальніше
Шампунь без сульфатів, який надає волоссю гладкість і легкість і захищає від впливу зовнішніх агресивних чинників. Завдяки унікальній формулі делікатно очищає навіть самі пошкоджене волосся, що піддавалися багаторазового фарбування.
Змиваний догляд Extreme Cat, Redken
Детальніше
Спрей з рідким протеїном для відновлення внутрішньої структури волосся. Застосовується курсом 6-8 тижнів. Відновлює і зміцнює волосся після хімічного впливу.
Засіб для інтенсивного відновлення та харчування волосся. Повертає пасмам природну силу і робить їх більш слухняними при розчісуванні і укладанні.