Скільки триває життєвий цикл волосся?
Для того щоб розуміти особливості процесу росту волосся, важливо уявити його в деталях. Ми склали спрощений список, який допоможе зрозуміти, як росте волосся на голові:
- на шкірі голови є крихітні, досить глибокі ямки — волосяні фолікули;
- фолікул — це корінь волоса: тут волосся починає свій життєвий цикл і отримує харчування до тих пір, поки не випаде;
- за життєздатність волосся відповідає маленький сосочок на дні фолікула: саме він по кровоносних судинах постачає волосся всіма необхідними речовинами;
- якщо волосся завершив свій життєвий цикл і випав, але сосочок залишився в фолікулі, на місці випав волоса виростає новий.
Кожна волосина проходить кілька стадій зростання і розвитку, про які ми поговоримо докладніше в наступному розділі. В цілому ж життєвий цикл волоса займає від двох до шести років (на цей термін може впливати безліч різних чинників, тому цей параметр індивідуальний).
3 основні стадії росту волосся на голові
Життя волоса можна умовно розділити на 3 стадії: анаген, катаген і телоген. У кожен з цих періодів з волосом відбувається безліч дивовижних речей!
- Перша фаза: анаген
Це найголовніша і найтриваліша фаза росту волосся, яка займає від двох до шести років. У цей період волосся зароджується і формується в фолікулі, отримуючи всі необхідні властивості, а потім піднімається над кордоном шкірного покриву і продовжує рости вже в зовнішньому середовищі. - Друга фаза: катаген
Перехідна стадія, що займає пару тижнів, протягом якої поступово атрофується волосянийсосочок — той самий, який відповідає за харчування волосяної цибулини. І оскільки постачання волоса корисними елементами припиняється, волосся переходить в свою останню фазу. - Третя фаза: телоген
Цю фазу називають періодом сну: кровопостачання волосяної цибулини припиняється, волосся випадає сам або віддаляється механічно: наприклад, під час розчісування або миття голови. Як тільки це відбувається, сосочок «прокидається» і починає брати участь у формуванні нового волоса на місці випав. Якщо ви здорові і добре себе відчуваєте, до 90% наших волосся знаходиться в першій стадії — в стадії анагена. Тобто більша частина шевелюри прямо зараз активно зростає. Лише 1-2% волосся знаходиться в катагеновой (перехідної) стадії, і не більше 15% заснули і готуються випасти при першій нагоді (той самий телоген).
Етапи відрощування волосся з короткої стрижки
Теорія — це прекрасно: тепер ми знаємо, з чого складається життєвий цикл волосся. Залишилося перевірити це знання на практиці. Спеціально для другої частини освітнього експерименту ми розділили стадії росту волосся після короткої стрижки на етапи по місяцях і супроводили кожен етап наочними фотографіями. Тепер ви зможете своїми очима побачити, як приблизно буде виглядати ваша дуже коротка стрижка через тридцять, шістдесят, дев'яносто і сто двадцять днів.
Один місяць
Через місяць ваші локони відросте на 1-1,5 сантиметра. Стрижка втратить задумані обриси, і вам дуже захочеться відвідати салон краси, щоб зрізати відросло кінчики. Не треба цього робити! Цей період потрібно просто пережити, озброївшись терпінням і аксесуарами — обідками і шпильками, які притримають заважає пасма.
Два місяці
Волосся відросло ще на 1-1,5 сантиметра і легше піддаються укладанню. Через два місяці можна заглянути в салон і попросити свого майстра трохи підправити обриси стрижки з урахуванням нової довжини, щоб ви могли без болю в серці дивитися в дзеркало. Головне — не піддатися спокусі і знову НЕ постригтися коротко.
Три місяці
Ще плюс 1-1,5 сантиметра, і ваша стрижка вже не коротка! Можна збирати маленький хвостик, а чубчик (якщо вона була) легко заправляється за вухо. Вітаємо — найстрашніше час вже позаду! Залишилось зовсім трохи.
Чотири місяці
Минуло 120 днів, і ваші волосся відросло в середньому на 4-6 сантиметрів. Можна вирушати в салон і вибирати стрижку на середні волосся — ви вже можете собі це дозволити!
На кожному етапі відрощування волосся з короткої стрижки дуже важливо забезпечити локонам і шкірі голови гідний догляд. По-перше, щоб максимально прискорити процес росту волосся, а по-друге, щоб навіть без чітких обрисів ваша зачіска виглядала добре завдяки здоровому блиску локонів. Про те, як доглядати за волоссям в процесі відрощування, ми поговоримо трохи нижче.
Які чинники можуть вплинути на ріст волосся?
На швидкість росту волосся впливає безліч факторів, як зовнішніх, так і внутрішніх. Пропонуємо розділити їх саме на ці дві категорії і подивитися, на які з цих факторів ми можемо вплинути.
внутрішні чинники
- Спадковість: швидкість росту волосся ви можете успадкувати від батьків.
- Гормональний фон: в разі гормонального збою ріст волосся може сповільнитися.
- Харчування: раціон, багатий вітамінами і мікроелементами, позитивно впливає на швидкість росту волосся.
- Режим дня: недолік сну і відпочинку може негативно позначитися на інтенсивності росту волосся.
- Фізична активність: регулярні заняття спортом прискорюють всі процеси в організмі (в тому числі і зростання волосся), а сидячий спосіб життя, навпаки, уповільнює їх.
- Стрес: на швидкість росту волосся безпосередньо не впливає, але може посилити інтенсивність випадання волосся або викликати зниження їх якості.
Зовнішні чинники
- Догляд за волоссям та шкірою голови: чим більше уваги ми приділяємо своїм локонам, тим охочіше вони ростуть.
- Головні убори: занадто тісні шапки і хустки можуть знижувати швидкість кровотоку в шкірі голови і тим самим сповільнювати зростання волосся.
- Занадто сухе повітря: недолік вологи може привести до того, що ріст волосся сповільниться.
Чи можна прискорити процес росту волосся?
Отже, ми підійшли до найголовнішого питання, яке хвилює всіх, хто відрощує волосся. Чи можна зробити хоч що-небудь, щоб прискорити зростання локонів? Хороша новина — можна!
Перегляньте свій раціон харчування
Додайте в своє щоденне меню побільше корисних жирів. Вам допоможуть: риба, оливкова і топлене масло, горіхи, авокадо. Якщо повністю переглянути раціон прямо зараз не виходить, просто приймайте вітаміни для росту волосся — там є все необхідне в концентрованому вигляді. Але перед покупкою обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем: тільки він може порадити вітамінний комплекс, що відповідає вашому стану здоров'я і способу життя.
Забезпечте локонам гідний догляд
Підберіть спеціальні маски для волосся і шкіри голови: в їх склад повинні входити речовини, що стимулюють приплив крові до волосяних фолікулів. Підійдуть і засоби для боротьби з випаданням волосся — вони діють точно так же. Не забувайте і про зволоження локонів за допомогою бальзамів і масел.
Робіть масаж голови
На додаток до маскам заведіть собі особливий б'юті-ритуал — масаж голови! Це не тільки допоможе розслабитися після важкого дня, а й прискорить надходження корисних речовин до волосяних фолікулів.
побільше спите
Під час нічного відпочинку всі системи організму не сплять, а активно відновлюються після довгого дня, не відволікаючись на справи насущні. Це стосується і роботи волосяних фолікулів. Повноцінний сон допоможе не тільки справлятися з денними завданнями ефективніше, але і відростити волосся швидше. Запастися терпінням, робити масаж і корисні маски, повноцінно висипатися і правильно харчуватися — ось запорука успішного здійснення вашої ідеї.