Світлі пасма на темному волоссі [12 фото]

Світлі пасма на темному волоссі: модні тенденції

Головні законодавиці трендів на чорні і темні каштанове волосся — сімейство Кардашьян. Останнім часом дівчата відходять від чистих кольорів і розбавляють темне забарвлення природними відтінками. Наприклад, Кайлі Дженнер використовує ледь помітні кавові відблиски. Цей варіант робить образ більш м'яким і свіжим.

Також поступово відходить популярність мелірування тонкими контрастними пасмами, замість якого колористи пропонують широкі фактурні відблиски, що повторюють рух волосся. Таким чином, найближчим часом ми побачимо посилення тренда на натуральне фарбування і ще більшу популярність вільних технік.

Кому підійдуть прояснені пасма?

Звичайно, якщо ми говоримо про дуже темних і прямих волоссі, то в цьому випадку освітлення буде виглядати недоречним і навіть «здешевлює» образ. Однак трохи більше світле волосся відмінно приймають колірні відблиски.

Якщо поточний колір шоколадний, каштановий або темно-русявий, можна спокійно використовувати фарбування пасмами. Це перетворює волосся і робить основний колір більш «смачним», глибоким і приємним погляду.

Основні техніки мелірування пасом

Щоб зробити фарбування світлими пасмами модним, можна спиратися на три головні техніки цього сезону.

Контурінг

Тренд, що прийшов від мейкаперов. Контурінг націлений на одноразову роботу з волоссям і обличчям. Тобто за допомогою освітлення пасмами підкреслюються гідності і ховаються недоліки особи. Однією з перших, хто ввів в моду цю техніку, стала модель Міранда Керр. Стиліст моделі пофарбував передні пасма її волосся в світлий колір, що вигідно відтіняв округлі риси обличчя.

вільна техніка

Або просто — балаяж. Цей спосіб фарбування, як і контурінг, дуже індивідуальний і передбачає практично художнє освітлення. Майстер працює так, щоб створити ефект вигорілих на сонці волосся, відповідно, кольору вибираються за все на два-три тони світліше базового тону.

Шатушь

Паличка-виручалочка для темного волосся, які втратили блиску і виглядають «неживими». Така техніка виконується за допомогою фольги і зазвичай зачіпає нижню третину полотна волосся. Як і в балаяж, тут використовуються натуральні відтінки: мокко, шоколад і темний блондин.

Способи освітлення пасм для короткого волосся

Фарбування пасом при короткому волоссі — важлива деталь, яка може повністю змінити сприйняття, що створюється стрижкою: зробити її фактурної або, навпаки, більш м'якою і струмує.

пір'я

Найбільш контрастна техніка, яка підходить дуже коротким волоссям. Вона передбачає яскраве виділення кольором окремих пасом і ідеально підкреслює локони.

3D-фарбування

Назва цієї техніки говорить сама за себе. Мета фарбування — додати об'єм волоссю, якого так часто як раз не вистачає власницям коротких стрижок. Ефект досягається за допомогою тонкого освітлення і поєднання декількох відтінків.

Техніки освітлення пасм для середніх і довгих волосся

Красу довгого волосся важливо підкреслювати. У цьому допоможуть техніки, які створюють ефект красиво розвіваються волосся, блікуючих на сонці. Є два основні способи створення світлих пасм на довгому волоссі темних відтінків.

Тигрове око

Техніка тигрове око чимось нагадує традиційне мелірування, однак тут використовуються тільки теплі відтінки, які ідеально поєднуються з темним волоссям.

венеціанське освітлення

Венеціанське освітлення максимально точно підкреслює красу довгих темних волосся. Виконується у вільній техніці.

Як зробити світлі пасма на темному волоссі: інструкція

Перед тим як фарбувати волосся, визначте, якого фону освітлення ви хочете домогтися.

Фон освітлення — це залишився після знебарвлення пігмент у волоссі. Умовно такі тони можна розділити на три: перший з'являється, коли з волосся «вигорає» синій пігмент і виходить рудуватий відтінок, далі йде червоний, і тоді виходить жовтий колір, а чим менше залишається жовтого кольору, тим більше волосся наближаються до білого відтінку.

Освітлити пасма можна і в домашніх умовах, хоча ми цього не рекомендуємо. Для цього вибирайте найбільш прості техніки. Якщо ви точно знаєте, якого результату хочете досягти, використовуйте техніку балаяж — вона не має на увазі використання фольги, а для фарбування потрібні всього лише освітлюючий порошок, оксидант, тонує засіб (або фарба), рукавички і перукарня кисть.

 1. Розводимо освітлюючий порошок і оксидант в необхідній пропорції.
 2. За допомогою затискачів поділяємо волосся на три частини — потиличну і дві скроневі.
 3. Починаючи з потилиці, наносимо освітлюючий склад на локони. Далі переходимо до скроневої частини.
 4. Витримуємо склад необхідний час і змиваємо шампунем з низьким рівнем pH (є у бренду Matrix в гамі Re-Bond).
 5. Після цього пензлем на всю довжину волосся наносимо тонуючий засіб і залишаємо на 20-30 хвилин.
 6. Змиваємо тонер і кондіціоніруя волосся за допомогою бальзаму.
 7. Сушимо і укладаємо волосся.

Як вибрати продукти для освітлення?

Колористи newbreed розкривають професійні секрети. Швидше беріть на олівець!

 • освітлюючі засоби
  Порошок, пудри або пасти — єдиний спосіб освітлити пасма на темному волоссі. Такий засіб обов'язково має містити аміак. Він розкриває поверхню волосся і запускає механізм освітлення. Однак подібні продукти бувають без аміаку в складі. Наприклад, до шести тонів натуральні і фарбоване волосся може освітлити паста L'Oréal Professionnel Platinum.
  Крім цього, звертайте увагу на те, щоб в складі були допоміжні речовини, які захищають структуру волосся (пантенол, амінокислоти, екстракти).
 • оксидант
  Засіб, що діє в тандемі з осветляющим порошком. Для темного волосся оптимально вибирати середній відсоток окислювача — 6 або 9%. В цьому випадку суміш для освітлення потрібно тримати на волоссі не більше 25 хвилин, при цьому ви отримуєте збалансований і натуральний результат.
 • тонуючий засіб
  Найголовнішу роботу зі створення кольору виконує фарба або тонік. Такий засіб йде без аміаку.
  У випадку з L'Oréal Professionnel Dia Light можна брати тон 10.12 — це попелясто-перламутровий, який надає холодний тон пасмам.
  А у Redken добре підходить темним волоссям Blonde Idol Нaircolor Violet — це освітлюючий фіолетовий барвник. Він підкреслює яскравість білого відтінку.