Стрижка полька: 16 фото ідей і покрокова техніка виконання

Чоловіча стрижка полька: опис моделі

Стрижка полька відноситься до класичних коротким чоловічим стрижок. Її суть полягає в коротких скронях і потилиці, плавно переходять в більш довге волосся зверху.

Кому підійде зачіска полька

Складно знайти таку особу, якій не підійде стрижка полька. Тому-то ця зачіска і не втрачає актуальності вже — не повірите — понад 400 років! Полька підкреслює ідеальність овального особи, акцентує увагу на мужності квадратного, робить більш витягнутим кругле і гармонізує грушоподібне.

Також ця стрижка відмінно виглядає на будь-якому типі волосся: вона підійде і для прямих, і для кучерявого.

Чоловікам будь-якого віку йде стрижка полька. Це прекрасний вибір для людей похилого джентльменів, оскільки за допомогою грамотно зробленої зачіски можна приховати проблеми з шевелюрою, такі як, наприклад, сивина, рідкого волосся або залисини.

Чи можна зробити стрижку полька жінкам

Полька — це спочатку чоловіча стрижка, але жінки її теж освоїли. Як правило, представниці прекрасної статі вважають за краще залишати зверху більш довге волосся, що переходять в косу чубок. Така зачіска виглядає стильно і зухвало.

Різновиди зачіски полька

Як і у будь-який класичної зачіски, у чоловічої стрижки полька є кілька різновидів.

Класична, або універсальна, полька

Класична полька — зачіска для волосся трохи коротше середньої довжини. Її особливість полягає в плавному зведенні довжини нанівець. У класичному варіанті волосся на скронях приблизно однієї довжини з волоссям на маківці.

  • укорочена

У цьому варіанті віскі стрижуть до 2-3 міліметрів. Така стрижка підійде чоловікам з чіткими рисами обличчя.

  • подовжена

Цей різновид стрижки полька передбачає подовжену чубок. По ній рівняють і віскі. Такий варіант зачіски підійде власникам круглого особи.

  • На кучеряве волосся

Кучеряве волосся вимагають більше майстерності від перукаря при створенні польки. Адже до і після стрижки шевелюру потрібно профілювати, а машинкою працювати зовсім не так зручно, як у випадку з прямим волоссям.

низька полька

Низька стрижка полька дуже схожа на класичну. Відмінність лише в тому, що пасма на скронях в цьому варіанті залишають довше.

повна полька

Верхні волосся в цьому варіанті залишають дуже довгими і зачісувати назад. Передні пасма при цьому можуть діставати до потилиці. Кінці волосся филируют.

Полька з проділом

Польку можна носити на проділ збоку або посередині. Цей елемент надає стрижці інтелігентності і дуже підходить до офісного костюму.

напівбокс

Стрижка напівбокс схожа на стрижку полька, тільки перехід в довжині ще більш плавний, а саме волосся в цілому коротше. Зачіска передбачає досить довге волосся на скронях, але короткий потилицю. Напівбокс вже не зачешешь назад без спеціальних засобів для укладки.

Англійська полька

Англійська полька — сама коротка стрижка з можливих. Волосся зверху зазвичай зачісують вперед або на один бік.

Андеркат

Андеркат передбачає різкий перехід між ультракороткими скронями і потилицею і довгою чубчиком і тім'яної частиною. Ця зачіска виглядає дуже модно і підходить чоловікам, які хочуть показати, що в курсі трендів.

канадка

Існує думка, що ця стрижка зобов'язана своєю назвою канадським хокеїстам, що приїжджали на матчі в СРСР наприкінці 1970-х. По суті, це та ж полька, тільки з більш довгим волоссям з боків і на потилиці. Лінія краю — більш чітка, відсутня зведення нанівець. Канадку можна назвати класикою чоловічих зачісок, тому підходить вона будь-якому типажу і в будь-якій ситуації виглядає доречно.

комбінована полька

Дуже часто з полькою поєднують елементи інших стрижок. Так, наприклад, поширений мікс польки і напівбоксу, коли віскі по довжині практично не відрізняються від волосся на маківці, зате ззаду довжина поступово сходить нанівець. Цей різновид стрижки хороша для тих, хто хоче приховати сивину на скронях.

Поетапна технологія виконання зачіски

Для того щоб зробити стрижку полька, вам знадобляться:

  • гребінець-гребінь,
  • машинка для стрижки волосся,
  • гострі ножиці,
  • бритва.

Поетапна схема виконання чоловічої зачіски полька така:

  1. Вимийте волосся.
  2. Машинкою з насадкою в 3 мм (можна більше, в залежності від бажаного варіанту стрижки) обробіть волосся, рухаючись від потилиці до тімені, зупиняючись приблизно на півдорозі до нього.
  3. Візьміть насадку коротший і обробіть тим же способом вже меншу область волосся, відступаючи від лінії росту на пару сантиметрів, щоб домогтися плавного переходу між довжинами.
  4. Область за вухами і віскі обробляйте рухами у напрямку до обличчя.
  5. Опрацюйте бритвою лінію росту волосся, створюючи плавний перехід.
  6. Візьміть гребінець і ножиці. Тримайте гребінець під кутом і ведіть по голові від низу до верху, трохи подровняйте вільні кінчики волосся.
  7. Обробіть таким чином все, крім верхньої частини волосся.
  8. Волосся на маківці підстрижіть прямими зрізами, тримаючи пасма перпендикулярно поверхні голови.
  9. Можна обробити волосся також філіровочнимі ножицями.

варіанти укладок

Правильно виконана у хорошого майстра стрижка полька взагалі не вимагає укладання: помив, висушив (краще теплим повітрям), розчесав — і готово. Проте змінювати образ з цією зачіскою можна.

Як укласти польку з проділом посередині

  1. Вимийте волосся.
  2. Нанесіть на них мус для укладання. Експерти рекомендують спрей-мус Guts10, Redken, який робить волосся більш щільними і прибирає зайву пухнастість.
  3. Розчешіть шевелюру на прямий проділ.
  4. Висушіть волосся, користуючись гребінцем і не даючи проділу зникнути.
  5. Закріпіть результат помадою-кремом для волосся Redken Brews. Вона забезпечує легку фіксацію і натуральну текстуру, допомагаючи створити окреслену укладку.

Як зробити з полькою зачес назад

  1. Вимийте волосся.
  2. Висушіть їх, розчісуючи рукою волосся назад.
  3. Для більшого обсягу до сушки нанесіть на шевелюру мус Full Volume Extra, L'Oréal Professionnel. Він не склеює волосся і захищає їх від УФ-випромінювання.

Як зробити недбалу укладку стрижки полька

На вологе волосся нанесіть спрей-гель Matérialiste від Kérastase, вз'ерошьте пасма рукою і висушіть феном. Це засіб не тільки фіксує, а й ущільнює шевелюру, створюючи ефект густих, здорових волосся.

Поради по догляду за стрижкою

Стрижка полька, виконана з урахуванням особливостей вашого волосся і форми черепа, буде відмінно виглядати і не зажадає хитрувань з укладанням і через тиждень після відвідин майстра. Однак краще раз на місяць все ж заглядати в перукарню.

Мити голову зі стрижкою полька потрібно настільки часто, щоб волосся не виглядали прилизаним до голови, а у верхній частині зачіски зберігався свіжий обсяг. У кожного це має на увазі різний часовий проміжок: хтось миє волосся два рази на день, а комусь достатньо одного разу на два дні. Якщо у вас дуже жирне волосся, спробуйте шампунь Pure Resource, L'Oréal Professionnel. Він професійно очищає жирну шкіру голови, повністю видаляючи залишки укладань, і живить волосся.

Якщо ж ви просто звикли мити голову щодня, спробуйте шампунь Daily Shampoo з лінії Redken Brews. Легка очищає формула зміцнює і м'яко живить волосся.

Хороший стан шкіри голови — ось що важливо при настільки коротких стрижках. Найменші прояви лупи буде видно як на долоні, особливо якщо волосся темне. Якщо у вас саме такий випадок, спробуйте чоловічий шампунь від лупи Capital Force, Kérastase. Він не тільки вирішує проблеми шкіри голови, а й зміцнює волосся.

Стрижка полька зазвичай рекомендується чоловікам «елегантного» віку, оскільки може додати шевелюрі обсягу і приховати ділянки, де волосся мало. Але однієї лише маскування мало — потрібно вирішувати проблему, а не ховати її. Експерти рекомендують активатор густоти і щільності волосся Densifique Homme від Kérastase, щоб стрижка полька була вашим усвідомленим вибором, а не вимушеним рішенням.