Що таке нікотинова кислота?
Незважаючи на свою назву, нікотинова кислота ніяк не відноситься до сигаретної продукції. Навпаки, це органічна сполука використовують в медицині і часто називають ніацином, никотинамидом або просто вітаміном групи B — PP або B3.
Нікотинова кислота — це водорозчинний речовина, яке творить справжні чудеса не тільки з нашими волоссям, але і з шкірою і загальним станом здоров'я!
Нікотинова кислота в продуктах харчування
Як природний компонент PP також у великій кількості міститься в різних продуктах. З метою підвищення рівня вітаміну в організмі можна вживати більше авокадо, готувати страви з печінки риби і додавати в салати насіння соняшнику, зелений горошок і гриби.
Ніацин в медицині
Ніацин в першу чергу відомий як лікарський засіб. Воно служить профілактикою проблем неврологічного характеру, порушень мозкового кровообігу, інсультів і так далі.
Так як речовина бере участь в нормалізації обмінних і окислювально-відновних процесів, кислота також надзвичайно корисна для здоров'я волосся.
Форми випуску нікотинової кислоти
Нікотинова кислота досить недороге речовина, яке продається практично в будь-якій аптеці.
У продажу вітамін зустрічається в трьох формах:
- порошок являє собою біла кристалічна речовина без запаху, зберігається до десяти років і застосовується для розчинів по 0,015 г;
- таблетки можуть зберігатися до 1,5 року, випускаються по 50 штук в упаковці, приймають по 0,05 г всередину;
- в ампулах міститься 1% -ний рідкий розчин, його також використовують для ін'єкцій.
До речі, саме остання форма випуску нікотинової кислоти, в ампулах, вважається найбільш ефективною для впливу на стан волосся.
Дія нікотинової кислоти на волосся
Головна причина відсутності росту волосся і їх випадання — недолік надходження поживних речовин і, як результат, нездорова шкіра голови. Саме з цими проблемами покликана боротися нікотинова кислота.
Ось кілька позитивних факторів, які вона надає при використанні:
- покращує кровообіг в шкірі голови;
- доставляє кисень до волосяних покривів;
- допомагає виробленню меланіну і кератину;
- запобігає ущільненню колагену навколо волосяного покриву.
Важливо! Дія вітаміну часто супроводжується поколює відчуттями і невеликими почервоніння, але при цьому ніацин не робить зневоднює впливу на шкіру і, як наслідок, не призводить до сухості голови.
позитивний вплив
В результаті останніх наукових досліджень було виявлено, що нікотинова кислота безпосередньо стимулює регенерацію структури волосся, зміцнює його, зменшує втрату рідини і поліпшує зволоження рогових шарів шкіри. Крім того, ця речовина перешкоджає ламкості волосся і зменшує ризик виникнення лупи.
Стоншені недоліком поживних речовин волосся знову набувають блиск і шовковистість, а за рахунок розширення кровоносних судин помітно поліпшується їх зростання. І головне, завдяки зниженню щільності колагену нікотинова кислота вирішує саму неприємну проблему — небажане випадання волосся.
Протипоказання в застосуванні нікотинової кислоти
Варто розуміти, що даний вітамін не рекомендують вживати, якщо найближчим часом від вас буде потрібно концентрація уваги (водіння автомобіля, копітка робота, ведення переговорів). Справа в тому, що ніацин надає розслабляючу вплив на нервову систему.
Не варто застосовувати нікотинову кислоту також при наявності виразкових захворювань, високому артеріальному тиску, поразці печінки і нирок.
Що стосується застосування під час вагітності або періоду лактації, то наукові дослідження з цього приводу не дають точних відповідей. Тому в цьому випадку обов'язкові консультації з фахівцем.
Побічна дія
Доведено, що ніацин, що міститься в харчових продуктах, не робить негативного впливу на здоров'я при помірному вживанні. Однак виникнення побічних ефектів з'являється в результаті передозування речовини.
До них відносяться почервоніння шкіри, розлад шлунка, порушення функції печінки, непереносимість глюкози, погіршення зору, а також алергічні реакції.
Тест на перевірку алергії на нікотинову кислоту
Алергія на нікотинову кислоту зустрічається досить рідко, але все-таки зустрічається, тому перед застосуванням краще підстрахуватися і самостійно зробити тест на переносимість вітаміну B3.
Для цього наносимо трохи препарату на невелику ділянку шкіри, наприклад зап'ясті. Протягом 20-30 хвилин спостерігаємо за реакцією організму. Якщо з'явилися значне почервоніння і сильний свербіж, то нікотинову кислоту використовувати не варто.
Інструкція по догляду за волоссям за допомогою нікотинової кислоти
Максимальний вплив на волосяний покрив нікотинова кислота надасть, якщо її розподілити безпосередньо на шкірі голови. Для цього використовуємо ампули. Двох штук буде цілком достатньо для разового застосування.
Ось як це зробити правильно:
- насамперед набираємо в шприц речовина, знімаємо голку;
- поділяємо волосся по пасмам і наносимо ніацин на шкіру голови;
- починаємо втирати речовина легкими рухами.
Порада! З метою посилення дії «нікотінкі» можна використовувати так званий мезороллер — невеликий масажер з голочками, який дозволяє засобу проникнути в більш глибокі шари епідермісу. Процедуру можна проводити щодня.
Важливо! Нікотинову кислоту потрібно використовувати тільки на чистих і висушених волоссі.
Використання ніацину під час миття волосся
Ще зручніше використовувати ніацин при митті голови. Однак знайти в магазині шампунь вже з вітаміном B3 навряд чи вийде. У такому вигляді речовина швидко втрачає свої корисні властивості.
Додати кислоту в косметичний засіб можна самостійно: для цього знову беремо ампулу вітаміну і відправляємо одну одиницю в шампунь. Такий заготівлею можна користуватися 30 днів, тому попередньо краще робити суміш в невеликій тарі.
Маски з нікотиновою кислотою
Для зручності можна додавати «нікотінку» і в свою улюблену маску для волосся. В цьому випадку відбувається більш глибокий вплив на шкіру голови, так як, на відміну від використання тільки в шампуні, склад довше знаходиться на шкірному покриві.
В інтернеті ви можете зустріти рецепт маски з нікотиновою кислотою, прополісом і алое, яку наносять безпосередньо на коріння волосся. Наші стилісти цей засіб не рекомендують, оскільки з дозуванням всіх компонентів можна помилитися або просто заробити алергію. Віддавайте перевагу професійні засоби!
Використання нікотинової кислоти разом з ополаскивателями для волосся
На відміну від миття волосся шампунем або використання масок з вітаміном B3, ополіскування лікувальними травами або іншими відварами з додаванням цього ж компонента позитивних результатів практично не дає.
Через якийсь час чекати ефекту від нікотинової кислоти?
Позитивні зміни помітні вже після першого місяця використання вітаміну. Особливо швидко помітно поліпшення при втиранні ніацину безпосередньо в шкіру голови.
Курс з сумішшю шампуню з B3 або маскою можна продовжити до трьох місяців.
Так чи варто використовувати нікотинову кислоту?
Що кажуть фахівці:
Експерти відзначають, що при своїй дешевизні нікотинова кислота досить ефективна і зручна в застосуванні. Але застерігають, що використовувати її потрібно в помірних кількостях і з граничною обережністю, тому що, як і будь-який вітамін групи B, ніацин легко викликає запальні процеси і може тільки посилити проблеми з волоссям і шкірою голови.
Відгуки споживачів:
На відміну від експертів, споживачі помітно більш оптимістично дивляться на нікотинову кислоту. В інтернеті можна зустріти безліч захоплених відгуків про цей препарат. Дівчата із задоволенням діляться ефектними фото до і після його застосування, на яких чітко видно позитивний результат, наданий нікотиновою кислотою.