Мелірування на темне волосся [30 фото]

А ви точно знаєте, що таке мелірування?

У традиційному розумінні мелірування — це часткове фарбування волосся в тонкі горизонтальні лінії. Сьогодні існує так багато видів цієї техніки, що за допомогою неї на локони створюються найрізноманітніші малюнки і колірні відблиски.

Основна перевага мелірування — легке підстроювання під основний відтінок волосся. Техніка ідеально підходить для брюнеток, так як дає розбавлення теплими тонами, що пом'якшує сприйняття основного кольору.

Фарбування універсально для всіх довжин і текстур — робить стрижку більш окресленої, створює глибину на кучерявих волоссі і додає ефект обсягу на прямих або тонких волоссі. Виглядає результат дуже красиво!

Як вибрати відтінок мелірування?

Критерії вибору зводяться до трьох основних моментів: способам збереження здоров'я локонів, схемою поєднання кольорів і актуальності відтінків.

Щоб зберегти якість темного волосся, не варто фарбувати їх більш ніж на 2 тони світліше. Брюнеткам підходять карамельні, кавові, червоно-мідні відтінки.

Поєднуйте кольору зі спорідненими тонами — холодну попелясте мелірування можна міксувати з крижаним каштаном або шоколадом, а м'які пшеничні — з темним русявим.

Серед трендових кольорів лідирують натуральні відтінки і відмова від сильного контрасту, наприклад платинового мелірування і темної основи. Останній варіант популярний тільки у вільній техніці — балаяж.

ТОП-5 видів мелірування для темного волосся

Мелірування видається простим і зрозумілим фарбуванням. Дівчата йдуть за ним в салон, просять повторити класичну техніку і в результаті швидко розчаровуються.

У цьому випадку техніка мелірування вибирається некоректно. Важливо віддавати перевагу тому фарбуванню, яке враховує особливості зовнішності і стану волосся. Які техніки підійдуть саме вам — точно розповість стиліст, ми ж зібрали популярні техніки і розповідаємо про їх переваги та недоліки.

класичне мелірування

Чітко окреслені прямі пасма від коренів і до самих кінчиків — класика мелірування, яка була і залишається універсальним рішенням для багатьох квітів волосся. Єдиний мінус втратило свою актуальність. Хоча кого турбують тренди, якщо зачіска дійсно до лиця?

часткове мелірування

Рідний брат класичного мелірування. У цьому випадку новий відтінок лише на 1 або 2 тони світліше основного кольору, а сама техніка більш природна. Перукар робить прядки по всій довжині більше розсіюється, рідкісними, що створює натуральний ефект.

венеціанське мелірування

Мелірування, спеціально призначене для темного волосся. Воно також засновано на фарбуванні окремих прядок по всій довжині, однак виконується у вільній техніці — майстер може взяти різні по діаметру локони і пофарбувати їх на 2 або 3 тони світліше основного відтінку.

Не варто плутати венеціанське мелірування з каліфорнійським — останнім призначене для світлого волосся.

кольорове мелірування

Темне волосся складно поєднувати з пастельними відтінками, тому всім, хто наважується на кольорове мелірування, варто віддавати перевагу глибоким тонам.

В тренді королівський фіолетовий — насичений колір, який гармонує з дуже темним волоссям. Також відмінно виглядає їх поєднання з червоними пасмами, а більш світлих — каштанових і русявих — з м'якими рудими або рожевими локонами.

складне фарбування

Всім полюбилися техніки складного фарбування начебто балаяж і Шатушь можна віднести до підтипу мелірування. Особливість технік в тому, що коріння залишаються натурального відтінку, при цьому кінчики фарбуються на кілька тонів світліше, що створює той самий ефект вигорілого волосся в стилі sun kiss.

Мелірування на довге темне волосся

Завдання хорошого мелірування на довгому волоссі — зробити масивну зачіску більш повітряної, підкреслити виразність довжини і зробити волосся фактурними. З цим справляються кілька модних технік.

З акцентом на кінчиках

Розсіюється тип мелірування. Його головна фішка в тому, що біля коріння натуральний колір доповнюється тонкими лініями мелірування, а кінчики повністю або практично повністю фарбуються в новий колір. Зручно, що всю масу волосся не доводиться знебарвлювати, а значить, щоб поміняти зовнішність, потрібно буде лише обрізати кінчики.

контрастне мелірування

Саме темноволосим дівчатам можна дозволити собі контрастне мелірування, де темні локони і світлі пасма залишаються приблизно однаковими по ширині.

кілька квітів

По-перше, це може бути поєднання кількох споріднених відтінків мелірування: наприклад, при русявою базі — мікс медового і більш світлого, пшеничного. Хороший рецепт для тих, хто боїться, що фарбування буде виглядати плоско.

По-друге, мелірування може складатися з натуральних і ненатуральних відтінків. Той же пшеничний поєднується з червоними пасмами, а попелястий — з глибоким фіолетовим.

Мелірування на середні коротке волосся

Короткі стрижки самі по собі досить зухвалі і яскраві. Правильно показати їх унікальність, додати об'єм і текстуру зможе грамотно підібране мелірування. Розглянемо кілька креативних варіантів.

Контурінг

Багатофункціональна техніка, яка підбирається індивідуально для кожної стрижки: у випадку з коротким волоссям повторює вигини зачіски і підкреслює її достоїнства, при стрижці Пікс — чубок, при бобі — подовжені локони.

На більш довгому волоссі контурінг здатний перетворювати риси обличчя — освітлення на маківці візуально зробить кругле обличчя більш овальним, а мелірування у особи підкреслить вилиці.

натуральне мелірування

Хороший спосіб зберегти «індивідуальність» темно-русявого і русявого волосся. Колір мелірування практично непомітний — він на один тон світліше базового відтінку, це м'яко коригує форму стрижки і робить локони фактурними, що особливо помітно при русі.

сірі відблиски

Короткі або середні стрижки ніколи не будуть виглядати нудними з сірим мелірування. Сріблястий колір автоматично робить зачіску ультратрендовой. При цьому сірі відблиски підходять як дуже темним волоссям, так і більш світлим каштановим.

широкі смуги

Для каре краще вибирати мелірування саме широкими смугами, в цьому випадку буде коректно виділятися середня довжина волосся, а ефект фарбування залишається природним.

Як бути з чубчиком?

Чубчик не окрема всесвіт, і при мелірованії потрібно піклуватися, щоб вона виглядала гармонійно. Ми зібрали кілька варіантів зачісок з чубчиком і способів її фарбування (або не фарбування).

З мелірування в вільній техніці під балаяж важливо відштовхуватися від довжини фарбування. Якщо колірні відблиски починаються нижче чубчика, її можна залишити натурального кольору.

Коли чубчик довга, не окреслена і м'яко перетікає в основну довжину волосся, її фарбують частково, повторюючи малюнок мелірування.

В інших випадках малюнок мелірування переноситься на чубок незмінним. Але важливо, щоб довжина чубчика не була занадто короткою і починалася не біля основи чола, а ближче до середини голови.

На дуже довгих чубчик можна створити ефект контурінга і додатково відтінити риси обличчя.

Особливості техніки мелірування

Існує кілька способів фарбування — за допомогою шапочки і термобумаги, але традиційна техніка виконується фольгою і залишається найбільш оптимальним варіантом для створення професійного результату.

Фольга має кращу теплопровідність і забезпечує швидке вплив освітлювача, що особливо важливо, коли мова йде про фарбування темного волосся. Сама процедура фарбування відбувається в кілька етапів:

1. В процесі мелірування волосся розподіляються на окремі локони по 3-5 см шириною.

2. Першими фарбуються волосся потиличної частини голови.

3. Поетапно на пасмо накладається лист фольги, за допомогою кисті наноситься барвник, після чого локон покривають другою частиною фольги.

4. Барвник витримується необхідний час, вказане виробником на упаковці.

5. У фіналі пасмо за пасмом фольгу знімають і змивають барвник водою. Локони, які забарвлювалися в першу чергу, змиваються раніше за інших.

Порада! Для якісного мелірування важливо забезпечити поділ волосся на рівні пасма, в цьому допоможе професійна гребінець з тонким наконечником.

Якщо ви хочете отримати ідеальний результат, звертайтеся до майстра в салон краси і не проводите фарбування будинку.

Рекомендації з вибору фарби

Домогтися якісного мелірування можна не тільки в салоні, але і в домашніх умовах. Важливо підібрати підходящу професійну фарбу. Вибирайте кремоподібний продукт — саме з таким засобом найзручніше фарбувати волосся в домашніх умовах, фарба не розтікається і рівномірно лягає. У складі шукайте доглядають і поживні компоненти, які дадуть додатковий захист при освітленні і допоможуть запобігти пошкодженню волосся. Ось кілька фарб, які підходять для мелірування.

L'Oréal Inoa

Одна з найбільш комфортних і м'яких фарб з приємною кремообразной текстурою. Відмінно забарвлює навіть дуже темне волосся.

Redken Chromatics

Дає якісний попелястий блонд, при цьому зберігає структуру волосся цілісної і запобігає появі посічених кінчиків і ламкості після фарбування.

Знижка 10% на офіційному сайті Redken по промокодом newbreed.

Matrix Socolor

Фарба з хорошим кондиціонуючим складом, легко лягає на волосся і ідеальна для домашнього використання.