Ламінування волосся — що це [види процедури, ефект і як роблять ламинацию]

Що значить ламінування волосся?

Взагалі поняття «ламінування» прийшло з друкарською сфери. Глянцевою плівкою ламінують різні документи — так вони зберігають презентабельний вигляд, не мнуться і залишаються стійкими до механічного впливу. Того ж ефекту, але іншими способами, дозволяє домогтися однойменна процедура для волосся.

Ламінування волосся — це нанесення спеціального випрямляє складу на волосся, який обволікає локон і створює невидиму плівку на його поверхні. Речовина споює нерівномірні ділянки кутикули, роблячи волосся гладким і прямим.

Показання та протипоказання до ламінування волосся

Процедура ламінування моментально реанімує пошкоджені і тьмяне волосся і виправляє видимі проблеми після механічного впливу:

  • фарбування та знебарвлення;
  • тривалого використання гарячих стайлер;
  • використання грубих гребінців.

Ламінування волосся також підходить і тим, у кого від природи ослаблені і неслухняні локони, але протипоказано волоссю, схильним до випадання. Справа в тому, що склад, який використовується під час процедури, робить локон більш щільним і важким, чому волосяного фолікула стає складніше його тримати.

Варто відзначити, що ламінування волосся передбачає використання хімічних компонентів (за деяким винятком), тому фахівці настійно радять робити ламінацію виключно в салонних умовах. Так забезпечується безпека не тільки локонів, але і здоров'я в цілому.

Що дає ламінування волосся: ефект від процедури

З естетичної точки зору ламінування — ідеальна косметична процедура. Всього за кілька годин пропадають головні проблеми неслухняних і пошкодженого волосся, і замість цього з'являються:

  • однорідна текстура і гладкість;
  • легке розчісування;
  • зволоженість;
  • захист волоса від впливу навколишнього середовища;
  • стійкість до змін вологості.

Також ламінування — гарне рішення для фарбованого волосся. Воно дозволяє кольором триматися довше і виглядати яскравіше. Однак проводити ламинацию до або відразу після фарбування не варто — це негативно вплине на закріплення штучного пігменту на локони.

Недоліки процедури ламінування

При всіх своїх перевагах ламінування волосся залишається спірною процедурою. Причин у цього декілька:

  • не робить лікувального ефекту і лише механічним способом впливає на лусочки кортекса;
  • «Склеювання» волосків залишає порожнини в волосі, в результаті чого з'являється більш висока схильність до ламкості;
  • в деяких складах присутній спирт, який надає підсушує ефект;
  • через особливості складу на волосся починає активно насідати пил і небажані частки, з'являється відчуття забрудненості і неакуратної зачіски. В результаті дівчина частіше миє голову, що веде до того, що склад вимивається значно швидше.

Види ламінування волосся

Ламінування волосся не схожа на жодну іншу процедуру начебто ботокса, кератинового випрямлення або безбарвного фарбування — його не потрібно змішувати з окислювачами або проявниками. При цьому у такої послуги є свої різновиди, які базуються на способах нанесення складу і відмінності діючих компонентів.

Гаряче ламінування

Це популярна салонна техніка, яка дозволяє домогтися найбільш тривалого ефекту ламінування. Все завдяки використанню Термоприладу, який майстер використовує після нанесення засобу. За рахунок високої температури склад краще «карбується» в локони і тому тримається довше.

Мінус такого підходу в агресивному впливі на локони. При невмілому поводженні стайлер може завдати серйозної шкоди структурі волосся і зробити їх більш ламкими і сухими.

холодне ламінування

У порівнянні з попередньою технікою значно більш делікатний метод.

Тут не застосовується додаткових інструментів, а склад вбирається самостійно. Однак ефект від такого ламінування тримається менше часу.

біоламінірованіе

Це все той же експрес-догляд, який обволікає волосся спеціальною плівкою. Відмінність від звичайного ламінування волосся полягає в складі кошти: в ньому немає хімічних речовин, воно складається з натуральних компонентів.

Біоламінірованіе в салонах зазвичай коштує дорожче, але і на волосся надає більш дбайливе вплив, а негативні наслідки зводяться до мінімуму.

кольорове ламінування

У класичному варіанті склад ламінування волосся безбарвний, проте в деяких салонах майстри використовують кольоровий. Він дозволяє одночасно розгладити волосся і пофарбувати їх в новий відтінок.

Така процедура — відмінний варіант для нетривалого фарбування: колір змиється через кілька тижнів разом з ламінуючою складом.

Як роблять ламінування волосся в салоні?

Ламінування волосся проводиться в декілька етапів:

  1. Волосся розчісують і двічі миють м'яко очищує шампунем.
  2. Далі наноситься ламинирующий склад, який витримують необхідний час.
  3. У випадку з гарячим ламінуванням по локонам проходяться гарячим праскою, попередньо зміцнивши волосся спеціальним захисним засобом.
  4. Засіб змивається гарячою водою без використання шампуню.

У домашніх умовах зробити професійне ламінування волосся нелегко. Склад потрібно вибирати, виходячи з поточного стану волосся, яке може оцінити тільки стиліст в салоні. Крім того, важливо приділяти увагу кожній ділянці волосся, інакше результат може бути нерівномірним і неакуратним, а уникнути цього при самостійному ламінуванні не завжди просто.

Особливості догляду після процедури ламінування

Успішна процедура в салоні — це півсправи. Збереження краси після ламінування починається з догляду за волоссям після відвідування салону.

  • Перші три-чотири дні після ламінування варто утриматися від миття волосся, це дозволить засобу краще закріпитися на локони.
  • Необхідно мінімізувати будь-агресивне термічний вплив: використання стайлера і фена, прогулянки при низькій температурі без захисту волосся.
  • Розчісувати пасма бажано гребінцем з натуральних матеріалів.
  • Голову варто мити м'якими шампунями з низьким вмістом pH, а також відмовитися від використання коштів, в складі яких велика кількість спиртів і кислот, — вони активно впливають на структуру локонів і можуть сприяти вимиванню ламінуючого складу.
  • В цілому засоби по догляду можна вибирати з лінійок для забарвлених і пошкоджених волосся. Вони ніжно впливають на локони, тому ефект ламінування збережеться довше.

Кращі засоби для ламінованих волосся

Шампунь з особливою функцією утримання вологи в волосі. Вона дуже важлива для ламінованих волосся. Завдяки цьому можна уникнути проблеми ламкості локонів, яка часто виникає через кілька тижнів після процедури.

Відмінна лінійка, яка допоможе уникнути осідання забруднюючих частинок на ламінований волосся. Засоби забезпечені УФ-фільтрами і корисними оліями, що надає хорошу захисну дію на пасма.