Як заплести косу з 4 пасом: покрокова інструкція з відео

Кому підходить коса з чотирьох пасм

Перш за все визначимо, що з себе представляє ця косичка в базовому розумінні і кому вона підходить. Вона складається з чотирьох однакових пасом, виходить досить плоскою і виглядає найбільш виразно на мелірованого і забарвлених локони. При цьому добре вона виглядає як на густих, так і на тонких волоссі, до того ж підходить для будь-якої форми обличчя.

До речі, в залежності від того, як ви переплететься локони, коса може видозмінюватися. Наприклад, одну пасмо можна замінити маленькою кіскою або плести з однієї центральної пасмом замість декількох.

Але щоб все це не здавалося таким складним, давайте почнемо з класичного варіанту і поетапно розберемо тонкощі цього плетіння.

Як заплести косу з чотирьох пасм: покрокова інструкція

 1. Ретельно розчешіть волосся. Для зручності можна підв'язати локони в хвостик там, де плануєте плетіння.
 2. Розділіть волосся на чотири рівні пасма: спочатку на дві, а після кожну з них ще на дві.
 3. Візьміть першу пасмо і занесіть її під другу і на третю.
 4. Далі візьміть четверту пасмо і переносите її на третю і після — під другу.
 5. Повторюємо спочатку: першу — під другу і на третю. Далі четверту — на третю і під другу.
 6. Доведіть плетіння до кінчиків і закріпіть гумкою в тон волосся.
 7. Готово! Для додання обсягу прядки коси можна трохи виправити і скропити лаком середньої або сильної фіксації.

Варіанти плетіння коси з чотирьох пасм

Плетіння з однієї центральної пасмом або зі стрічкою

В цьому випадку плетіння ведеться навколо одного пасма. Найчастіше роль основної виконує третя. Виглядає результат практично так само, як і класичний, але для багатьох такий варіант коси легше в створенні. При цьому основну пасмо можна зафіксувати гумкою або взагалі замінити кольоровою стрічкою. Послідовність плетіння в цьому випадку така: перше пасмо заносимо на третю, четверту — під третю і другу — на третю.

Плетіння з додатковою кіскою

Діємо тут, як і в класичному варіанті або способі з центральної пасмом, але попередньо один з чотирьох локонів потрібно заплести в тоненьку косу.

Плетіння навиворіт

Це та ж сама французька коса, але з четирехпрядним плетінням з підхопленням. Схема плетіння, правда, виходить зворотною: починаємо з четвертої прядки і ведемо її на третю, після — під другу, в кінці закладаємо першу під неї.

Зачіска-водоспад

Тут коса з чотирьох пасм обрамляє полотно волосся горизонтально, залишаючи нижню частину розпущеною. Робиться вона за тією самою схемою, але плетіння починається біля скроні.

Які додаткові кошти можуть знадобитися для плетіння

Якщо у вас хвилясте волосся, при перших спробах плетіння коси варто випрямити локони праскою. Так буде простіше не заплутатися, де яка пасмо. І не забудьте добре зволожити волосся і запастися засобом з термозахистом, наприклад легким спреєм Mega Sleek Iron Smoother від Matrix.

Крім того, щоб під час створення коси не відволікатися на пошук потрібних інструментів, не забудьте підготувати все необхідне, а саме:

 • тонка гребінець для створення проділу;
 • затискачі, невидимки, шпильки і гумки в тон вашого кольору волосся;
 • гребінь з товстими щетинками для дбайливого розчісування;
 • незмивний догляд, який допоможе зробити локони більш слухняними;
 • лак для фіксації: ще один хороший засіб від Matrix — лак-спрей екстрасильної фіксації Extra Full Freezing Spray.

Саму зачіску можна прикрасити аксесуарами у вигляді шпильок з перлами, невидимками або вплітанням штучних квітів. Хоча особливо живописно з такою косою буде виглядати акуратний вінок на лобі.