Гідрофільні масло для волосся: що це і як користуватися

Що собою являє гидрофильное масло для волосся?

Гідрофільні масло виконує для волосся ті ж функції, що і для особи, тобто, проникаючи всередину, очищає і вимиває забруднення без роздратування шкіри голови. Принцип дії у такого засобу, як у пре-шампуня, але головна відмінність в тому, що масло не змиває природний захисний шар і допомагає зберегти pH-баланс шкіри голови і волосся.

Що всередині: склад гідрофільного масла для волосся

До складу гідрофільного кошти для волосся входить не тільки натуральне, але і синтетичне масло (його підбирають, виходячи з конкретних потреб). Основним інгредієнтом цього б'юті-продукту є емульгатор полісорбат. Як правило, це активні речовини, які роблять на основі все тих же масел, найчастіше використовують кокосова, пальмова або оливкова. Вони необхідні, щоб пов'язувати масло з водою. Саме тому виробники прагнуть створити стабільні емульсії. Щоб цього досягти, чисельний показник емульгатора не повинен бути високим.

А щоб засіб не окислюється, в нього додають масляні екстракти рослин, горіхів (наприклад, мигдалю) або вітаміни (найчастіше A і E) — вони додатково зволожують.

Плюси і мінуси використання

Крім ідеального очищення шкіри голови у гідрофільного масла маса плюсів:

  • захищає локони від слабкості і сухості (особливо актуально для кучерявого волосся);
  • забезпечує зволоження шкіри голови і волосся;
  • прискорює циркуляцію крові; активує зростання;
  • зміцнює коріння і захищає від випадання;
  • масло не залишає на волоссі жирних слідів;
  • нормалізує роботу сальних залоз, а також володіє антибактеріальними властивостями.

Але є і помітні мінуси:

  • щоб змити масло, доведеться промивати волосся кілька разів шампунем;
  • для більшого ефекту необхідно наносити гидрофильное масло злегка теплим, тобто попередньо потрібно буде підігріти необхідну кількість засобу на водяній бані.

Чим можна замінити гидрофильное масло для волосся?

На б'юті-ринку вже давно присутні пілінги для шкіри голови, які також ефективно очищають від забруднень, проте склад таких засобів найчастіше не натуральний, що призводить до подразнень, почервоніння, сухість і лущення.

Також існують пре-шампуні — після миття вони, як правило, відновлюють волосся, пом'якшують їх і захищають від пересушування. У них легка текстура, що не перевантажує волосся і дозволяє зберегти природний об'єм волосся.

Які бувають види гідрофільного масла

Як правило, гідрофільні масла володіють не тільки очищає функцією. Деякі з них ще активують ріст волосся, захищають від лупи і відновлюють пасма — все залежить від самого масла.

кокосове

Це масло вважається кращим засобом для краси. Справа в тому, що дівчата його використовують для зволоження особи, тіла і, звичайно, волосся. Воно не тільки зміцнює локони зсередини і знижує ламкість, але ще і стимулює їх зростання, а також захищає від УФ-променів.

оливкова

Завдяки жирним кислотам, що входять до складу оливкової олії, волосся після його використання стануть відновленими і зволоженими. Крім цього, масло дозволяє зберегти колір фарбованого волосся.

Із зародків пшениці

Масло паростків пшениці здатне перешкоджати випаданню волосся, нормалізувати водний баланс, а також стимулювати вироблення колагену. Засіб ефективно стабілізує виділення себума і надає локонам пишність.

реп'яхову

Про те, що реп'яхову олію відмінно зміцнює і відновлює волосся, знають всі. Саме тому його можна сміливо використовувати як шампунь. В результаті такого очищення локони будуть блискучими і зволоженими, а також м'якими і слухняними.

мигдальне

Мигдальне масло є унікальним природним засобом, який зміцнює локони, стимулює зростання, позбавляє від лупи і навіть усуває свербіння і лущення шкіри голови. Крім того, після його використання локони знаходять м'якість і блиск.

Як вибрати гидрофильное масло для волосся?

Масла варто вибирати по конкретній проблемі або по типу волосся.

Для тонкого волосся

Власницям тонкого волосся підійдуть мигдальне та оливкова олії. Справа в тому, що вони не тільки зволожують, але ще і зміцнюють локони, покриваючи їх непомітною плівкою, яка робить пасма більш щільними.

Для жирного волосся

Здається, що використання масла для жирного волосся дещо абсурдно, проте деякі з них здатні, навпаки, нормалізувати роботу сальних залоз, наприклад масло із зародків пшениці. Також вам підійде мигдальне масло.

Для сухого волосся

Дівчатам з сухим волоссям підійдуть абсолютно всі масла, так як всі вони покликані зволожувати і живити локони. Вибирайте засіб, виходячи з проблеми.

Як користуватися гідрофільним маслом для волосся в домашніх умовах?

Засіб необхідно наносити на сухе волосся від коренів до самих кінчиків, при цьому намагайтеся розподілити засіб на кожну пасмо, так як масло не піниться, як звичайний шампунь. Потім помасажуйте шкіру голови близько п'яти хвилин і змийте засіб теплою водою.

Також гидрофильное масло можна використовувати в якості маски для волосся. Для цього можна нанести його на всю довжину і залишити на кілька годин. Щоб ефект був більш помітним, укутайте волосся в поліетилен і теплий рушник.

Запобіжні заходи

Незважаючи на те, що це дуже натуральний продукт для шкіри голови, у багатьох можлива алергія на масло. Саме тому, перш ніж наносити засіб, необхідно провести тест.

Для початку прочитайте протипоказання до використання кожного інгредієнта, потім приступайте до тесту на шкірі: нанесіть невелику кількість засобу на руку або за вухом (місце, яке буде прикрито волоссям), якщо протягом доби не з'явилося почервоніння, висипань, свербежу або лущення, то алергії у вас немає.

У разі, якщо з'явився хоч один з перерахованих ознак, необхідно звернутися до лікаря і виключити застосування масла.

Огляд кращих натуральних гідрофільних масел для волосся

Насправді знайти натуральне гидрофильное масло досить складно, найчастіше дівчата роблять їх самостійно або ж вибирають шампуні, у складі яких одні масла.

  • Мицеллярний шампунь-ванна Bain Micellaire, Kérastase

У складі шампуню масла кокоса і Аргана, які видаляють забруднення і активно живлять локони. Також засіб забезпечує антистатичний ефект і надає блиск.

  • Шампунь Mythic Oil, L'Oréal Professionnel

Шампунь з аргановою олією ідеально підходить для дівчат з сухим волоссям. Засіб зволожує, а також забезпечує гладкість пасом і їх дисципліну.

  • Шампунь Biolage Oil Renew

Одним з головних інгредієнтів кошти є натуральне масло сої, яке відновлює локони і захищає їх від агресивного впливу навколишнього середовища.