Ажурні коси на короткі, середні і довгі волосся

Ажурні коси: що це таке?

Ажурні коси — це французька зачіска, вся краса якої криється в одному маленькому секреті: під час плетіння в косі послаблюються деякі тонкі пасма, за допомогою чого створюється цей неповторний візерунок. Коси можуть бути різними, і укладати їх теж можна по-різному — це створює величезний простір для творчих натур, які люблять експериментувати із зачісками!

Ажурні коси по праву займають одне з перших місць в рейтингу найкрасивіших і романтичних зачісок завдяки їх обсягу, незвичайній формі і безлічі варіацій, які включають в себе як святкові (наприклад, весільні), так і повсякденні плетіння.

Багатьох, проте, відразу ж зупиняє удавана складність виконання зачіски: дійсно, з боку будь-, навіть найпростіші, ажурні коси виглядають так, наче їх створював великий майстер перукарського мистецтва. Насправді ж подібний тип плетіння доступний абсолютно всім, і ви можете вже через кілька хвилин стати володаркою цих розкішних кіс.

Прийнято вважати, що мереживне плетіння призначене тільки для урочистих випадків, однак ми впевнені: це помилка! Просту ажурну косу можна сміливо заплести перед прогулянкою або навіть доповнити нею офісний образ (якщо, звичайно, у вас на роботі немає строгого дрес-коду).

Плюси і мінуси ажурних кіс

До переваг ажурних кіс можна віднести:

 • різноманітність варіантів плетіння;
 • доречність і в святковому, і в повсякденному образі;
 • щодо легкого виконання;
 • безперечну красу «мережива» в волоссі будь-якого типу.

Серед недоліків такої зачіски можна відзначити:

 • час на укладку — від 15 до 35 хвилин;
 • необхідність використання великої кількості стайлінгу для надійної фіксації;
 • необхідність поправляти зачіску протягом дня або вечора;
 • мереживні коси неможливо заплести на короткому волоссі.

Кому підійдуть ажурні косички?

Ажурні коси чудово виглядають в поєднанні з будь-яким типом особи і на будь-якому волоссі: світлих, темних і рудих, прямих і хвилястих.

Мабуть, єдиним «протипоказанням» можуть стати дрібні кучері, такі локони доведеться спочатку випрямити за допомогою прасування, щоб потім прикрасити мереживним плетінням.

Складнощі можуть виникнути і у власниць дуже густих, важких волосся, які погано піддаються укладанню. Оскільки основна деталь ажурною коси — це частково вивільнені з плетіння пасма, важким локонам знадобиться більше коштів для фіксації зачіски.

Коротке волосся і ажурні коси

Мінімальна довжина для ажурною коси — трохи вище плечей. Якщо локони коротше, створити цю зачіску, на жаль, не вийде.

Волосся середньої довжини + ажурна коса

Ідеальний варіант для мереживного плетіння — волосся середньої довжини. І виглядати буде відмінно, і не дуже багато часу займе створення шедевра.

Довге волосся з ажурною косою

Чим довше волосся, тим більше варіацій для укладання ажурних кіс, а й одночасно більше складнощів. Наприклад, просту пряму ажурну косу заплести буде непросто, та й триматися результат буде недовго. Для дуже великої довжини волосся — нижче пояса — рекомендуються високі укладки з мереживних кіс.

Підготовка до плетіння ажурних кіс

Чи готові до створення мереживного шедевра? Тоді давайте перевіримо, чи є у вас все необхідне для плетіння! Розглянемо базовий набір початківця «художника» для плетіння прямий ажурною коси.

Інструменти та аксесуари

Вам знадобляться:

 • гребінець з частими зубчиками і тонким кінчиком;
 • маленька гумка для фіксації;
 • бант або стрічка для прикраси.

Засоби для стайлінгу

 • гель-мус для укладання Stay High від Redken — додасть локонам обсяг і утримає зачіску надовго;
 • віск для фіксації окремих пасом Over Achiever від Matrix — допоможе текстурувати і зафіксувати звільнені з плетіння пасма;
 • фіксуючий спрей Infinium Pure Extra Strong від L'Oréal Professionnel — допоможе зберегти результат ваших зусиль максимально довго.

Як плести ажурні косички самої себе: покрокова інструкція

Для того щоб приклад був максимально наочним, ми детально розібрали техніку плетіння об'ємної прямий ажурною коси в нашій схемі.

Отже, приступимо:

 1. Нанесіть на локони мус для укладання, перед тим як висушити волосся.
 2. Відокремте від верхівки три пасма.
 3. Виконайте перший палітурка звичайним способом.
 4. Перед тим як виконати другий палітурка, відокремте від лівої пасма одну тонку пасмо — вона стане початком мереживного малюнка.
 5. Нанесіть на тонку пасмо трохи воску, а потім розділіть пасмо ще на три.
 6. Три фінальні пасма укладіть в мереживний малюнок — створіть півкола різного діаметру, від маленького до великого.
 7. Зробіть підхоплення вільної пасма зліва.
 8. Повторіть плетіння мережива з правого боку і виконайте підхоплення.
 9. Продовжуйте плетіння до кінчиків волосся.
 10. Зафіксуйте косу за допомогою маленької гумки.
 11. Нанесіть на косу фіксує спрей.
 12. За бажанням прикрасьте косу стрічкою або бантом.

Модні варіанти зачісок з ажурними косами

Мереживні коси можуть стати центром композиції або навіть єдиним її елементом, а можуть доповнити іншу укладку. У цьому розділі ми зібрали найяскравіші приклади зачісок за участю ажурного плетіння!

З стрічками

Досить вплести в косу стрічку ніжного або яскравого відтінку, щоб ажурне пишність виглядало ще більш вражаюче або гармоніювало за кольором з іншими деталями образу. Відмінне рішення для романтичного побачення!

З нитками

Кольорові нитки, додані до плетіння, виглядають менш урочисто, ніж стрічки, і полегшують візуальний ряд. Родзинка при цьому залишається, і комбінацій відтінків може бути ціле море!

дві коси

Більше мережив! Дві ажурні коси, з одного боку, підсилюють ефект мережива, а з іншого — роблять зачіску трохи більше легковажною.

З квіткою з волосся

Можна не обмежуватися мереживами в кіски. Додайте до плетіння вишуканий квітка з пасом, який підтримає урочистий образ і створить абсолютно особливий настрій.

коса збоку

Якщо потрібно прикрасити розпущене волосся, заплетене ажурну косу збоку. Так абсолютно буденна укладання в одну мить перетвориться на витвір мистецтва.

ажурний ободок

Якщо ви любите плести «обідки» з кіс, спробуйте ажурне плетиво — виходить справжня корона, елегантно обрамляє чоло.

"Риб'ячий хвіст"

Ця зачіска відмінно виглядатиме як на торжестві, так і під час вечірки — універсальний спосіб зробити особливим будь-який образ!

ажурний пучок

Якщо підняти звичайну ажурну косу в пучок, виходить справжнє диво. Мінімум зусиль, максимум ефекту!

двошарове мереживо

Якщо заплести косу так, щоб нижній шар мережив був ширшим, а верхній — більш вузьким, вийде романтична зачіска для побачень і прогулянок під місяцем.

З штучними квітами

Доповніть плетіння декількома квітками, щоб зробити образ більш яскравим. Відтінок квітів підбирайте, виходячи з кольору основного наряду.

Маленьке диво

Якщо часу трохи, а урізноманітнити зачіску хочеться, заплетене в ажурну косу відросла чубок. Або просто закінчите плетіння бічний пасма не у кінчика, а десь посередині. Виходить ніжне доповнення до повсякденного образу.