Види і форми вусів у чоловіків [19 фото]

Особливості стрижки вусів в історії

Рослинність на обличчі протягом всієї історії людства то входила в моду, то міняла форму в залежності від звичаїв, іноді вуса навіть забороняли законом. У давнину в Римі, Греції та Єгипті рослинність на обличчі асоціювалася з варварством і низьким походженням, тому цивілізовані громадяни вважали за краще позбавлятися від неї. У стародавніх Ассирії та Персії чоловічі борода і вуса відображали статус і положення (як у козацтва протягом всієї світової історії): у правителів можна було зустріти бороду до колін, у воїнів — до плечей. Рослинність на обличчі служить відмітною ознакою для християн: імператор Костянтин Великий вводить обов'язкове брадобрейство для християн, щоб вони відрізнялися серед євреїв і язичників.

В середні віки лицарям робили спеціальні обладунки з прорізами для вусів, а іноді зображували їх навіть на шоломі. Головними законодавцями моди були королі і члени їх сімей. В цілому самостійна історія вусів, відокремлена від бороди, починається з XII століття, коли у Франції і Англії при дворі починають масово голити бороди. Король обов'язково повинен бути поголений при візиті Папи Римського, який цілує правителя в лоб, щоки і уста.

Починаючи з сходження Якова I на англійський престол, в моду входять акуратні вусики. Їх змінюють підкручені вуса з борідкою його сина Карла I, потім в моду знову входить гоління. Максимум, що можна зустріти, — тоненькі вусики.

Імператор Петро I бороди не любив і хотів жити за європейською модою, тому всіх володарів густій ​​рослинності під губами змусив платити податки. До речі, сам Петро носив вуса всупереч тенденціям «голої» Європи того часу.

Цікавий факт: вуса були важливою частиною образу російської армії. У гусарів вони визначали підрозділ, термін служби і звання.

XX століття стало найяскравішим в історії вусів. 20-е і 30-е роки не можна уявити без різних варіацій рослинності над губою: голлівудські спокусники з тонкими вусами, від класики Сталіна до «щіточки» Гітлера і «фантазійних» дуг Сальвадора Далі (вуса стали символом епохи сюрреалізму).

Переваги і недоліки

Сьогодні вуса не можна назвати ультрамодним аксесуаром або показником статусу, але вони, безумовно, додають стилю і екстравагантності своєму власникові незалежно від виду. Однак варто врахувати всі плюси і мінуси цієї рослинності.

переваги:

  • Вуса роблять образ більш яскравим і незабутнім, більш брутальним.
  • Рослинність дозволяє скорегувати форму обличчя.
  • Наявність волосся на обличчі можна використовувати, щоб візуально додати віку. Вуса надають образу мужності і досвідченості.
  • Завдяки сюрреалістів і Дали вуса стали ознакою творчої людини.
  • При сильному стресі дівчата стрижуть каре, а чоловіки … вуса! Моментальне звільнення і зняття напруги забезпечені.

Недоліки вусів:

  • Рослинність на обличчі вбирає і зберігає всі запахи, особливо тютюну, поту та інших різко пахнуть речовин.
  • За формою вусів потрібно ретельно стежити і підстригати регулярно.
  • Вуса підходять далеко не всім.
  • У вусах застряє їжа, напої бруднять (піна від пива буде рада вашим вусикам).

Популярні види вусів у чоловіків

Стилісти newbreed розповіли, які існують різновиди вусів і кому їх варто вибрати.

підкова

Максимально брутальна рослинність на верхній губі, що перетікає в сторону підборіддя. Це вибір ковбоїв і рестлеров, наприклад відомого борця Халка Хогана. Буває коротка підкова, тризуб з борідкою або подовжена з чистим зрізом.

Велосипедний руль

«Позитивний» варіант вусів, хто дивиться вгору, — це форма велосипедного керма. Друга назва цих вусів — хендлбар. Така рослинність виглядає дуже неординарно і в короткому, і в довгому виконанні.

імператорські

Пафосу такого різновиду вусів не позичати: їх носили імператори і королі. Форма нагадує велосипедний кермо, але кінчики більш підняті і завите.

олівець

Тонка смужка по верхній губі прославилася завдяки голлівудським красеням 30-40-х років. Володарі вусів «олівець» — Еррол Флінн і Кларк Гейбл, які зробили образи з тонкими волосками знаковими.

фу Манчу

Назва пішла від персонажа літературного твору Сакса Ромера. Вусики-нитки щільно асоціюються зі злими геніями і китайськими імператорами. До речі, імператорські вуса легко укласти вгору, щоб перетворитися з цинічного героя в Сальвадора Далі.

піраміда

Такі вуса мають широку основу на губі і тонку верхівку у носа. Пірамідальні плавні вуса виглядають витончено і дуже стильно, не дарма їх часто експлуатують в кінематографі. Зустріти їх можна, наприклад, у Бреда Пітта.

угорські вуса

Великі пухнасті вуса виглядають дуже помпезно. Такі пишні підійдуть, якщо у вас густа рослинність. Волосся стрижуться по всій довжині однаково і укладаються в дві сторони у напрямку від центру.

морж

Товсті і густі вуса увійшли в моду в середині XIX століття. Таку рослинність ніжно плекав Марк Твен. Максимально брутально морж виглядає з бакенбардами.

Шеврон

Волохаті вусища зразок моржа. Такі любив Йосип Сталін, а зараз їх дбайливо носить Леонід Якубович. Широка основа повторює форму губ, але не сильно заходить за межі, які не спускається вниз.

англійські вуса

Елегантні вуса з тонкими кінчиками добре поєднуються з пухкими губами і великими рисами обличчя. З таким типом вусів легко зійти за британського джентльмена.

Італійські і французькі вуса

Тонкі вусики, що виглядають як олівець, не заходять на територію губ і обрамляють посмішку. Вони дуже акуратно і коротко підстригаються. Мають порожню серединку і не перетинаються. У цих вусах все прекрасно, але є маленький нюанс: з ними легко перетворитися в «солодкаво» чоловіка.

Вуса-щіточка

Ознака брутального чоловіка або диктатора? Завдяки Чарлі Чапліну і Адольфу Гітлеру вуса в формі маленької щіточки перетворилися в цілий культ. І тут варто десять разів подумати, перед тим як голити відомий «зріз».

Як підібрати підходящу форму вусів?

На те, як виглядають вуса, впливають стрижка, форма і розмір голови і обличчя, колір волосся і їх густота (прийнято уникати рідкісних вусів). Якщо ви вирішили обзавестися рослинністю, без допомоги барбера в салоні і тверезої оцінки з боку не обійтися. Правда є пара секретів, які допоможуть з прийняттям рішення. Розповідаємо, як вибрати потрібну різновид вусів.

За типом особи

  • Кругле обличчя потрібно витягати за допомогою вертикальних ліній: на допомогу приходить модна борідка з розмикати лінією вусів. Стрижку Не робіть занадто довгою.
  • Трикутної форми обличчя добре підійдуть імператорські вуса або максимально густі, змикаються в бороду. Ніяких бакенбард і ретельний вибір стрижки спільно з досвідченим Барбером.
  • Квадратному особі рослинність додасть округлості. Вибирайте коротко підстрижені вуса або дует з борідкою. Можете спробувати підкову.
  • Овальне обличчя радіє будь-якого різновиду вусів, яка тільки може існувати. Спробуйте стильні гусарські або угорські.

Огляд засобів по догляду за вусами

Догляд за вусами — це не так вже й складно, якщо під рукою є якісні засоби. Дивіться огляд найкращих продуктів по типу призначення.

гоління

Крем для гоління Shave-Cream від Redken забезпечує легке і комфортне гоління без пересушування і роздратування шкіри обличчя. Підходить для чутливої ​​і нормальної шкіри.

догляд

Масло для шкіри обличчя і бороди Beard and Skin Redken пом'якшує і живить. Досить пари крапель. Наносите масажними рухами.

стайлінг

Гель для укладання Extreme Gel від Redken підійде тим, хто хоче зробити вуса Сальвадора Далі. Максимальна стійкість і фіксація поєднуються з блиском.

Знижка 10% на офіційному сайті Redken по промокодом newbreed.