Негативний вплив на волосся надає часте фарбування, неправильно підібрані засоби догляду та пошкодження стайлінгові інструментами, а також інші фактори:
- жорстка водопровідна вода;
- шкідливі звички;
- неправильний раціон харчування;
- агресивна навколишнє середовище.
Все це позбавляє волосся природного вологи і масел, саме через це локони стають жорсткими, сухими, ламкими і млявими. Але буває і так, що хворі тонкі, сухе волосся або занадто жорсткі і неслухняні передаються нам у спадок. І в тих, і в інших випадках, щоб заповнити недолік природних масел і попередити майбутні пошкодження, потрібно терміново зволожувати структуру локонів.
Робимо волосся м'якими, змінюючи щоденні звички
Правильне використання стайлінгу
Головний ворог здоров'я волосся — щоденне використання фена. Він пересушує волосся і шкіру голови, сильно пошкоджуючи волосся. Щоб цього уникнути, потрібно дотримуватися кількох правил:
- використовувати фен не більше двох разів на тиждень;
- при укладанні не забувати застосовувати термозахисні кошти (наприклад, крем Matrix Brass Off або незмивний бальзам Redken Extreme Anti-Snap);
- сушити тільки чисті, але не дуже мокре волосся;
- при роботі з гарячим потоком повітря тримати фен на відстані не ближче 10 см від волосся.
Щоб не зіпсувати волосся іншими стайлінгу, бажано звести до мінімуму використання прасуванням і плойок. Через максимального термічного перепаду вони завдають волоссю найбільшої шкоди.
Захищаємо волосся від ультрафіолету
Сонце не тільки сушить волосся, а й активізує негативні властивості засобів для укладки, багато з яких містять спирт. Тим самим ви отримуєте подвійний зневоднюється удар по волоссю. Щоб цього не відбувалося, в солярії і в літню пору року волосся потрібно приховувати під головними уборами.
П'ємо вітаміни для волосся
Крім Догляду коштів на здоров'я волосся позитивно діють спеціальні вітамінні комплекси, які служать профілактикою ламкості волосся і захищають від негативних факторів навколишнього середовища.
Зробити волосся більш м'якими допоможуть полівітаміни, в складі яких міститься вітамін A і всі вітаміни групи B, а також E, F і селен.
Регулюємо раціон харчування
Чи помічали, що на дієті волосся стає більш ламким і сухими? Це відбувається через обмеження споживання жирних продуктів, чого робити категорично не варто, адже таким чином ви буквально позбавляєте волосся харчування. Насичені корисними жирами авокадо, червона риба, рослинні масла і всі продукти, що містять омега-3 і вітаміни E, роблять волосся шовковистим і блискучим, тому наявність такої їжі в раціоні просто обов'язково.
Як зробити волосся м'якими в домашніх умовах
Домашні маски, які роблять волосся більш м'якими, також повинні бути на основі продуктів з високим вмістом корисних жирів. Це позбавляє волосся жорсткості і усуває ту саму неприємну пухнастість.
Маска з авокадо
Відправляємо в чашу блендера половину стиглого авокадо, одне яйце, а також по одній столовій ложці оливкової і кокосового масла, меду і води. Збиваємо всі інгредієнти до кремовою текстури. Наносимо на пасма і промиваємо через 20 хвилин.
Бананова маска
Розминаємо два стиглих банана до однорідної маси. Додаємо дві столові ложки майонезу і одну столову ложку оливкової олії. Наносимо на волосся і залишаємо на годину. Моєму волосся теплою водою.
Кокосово-корична маска
Змішуємо одну столову ложку кокосового масла і одну чайну ложку кориці в мисці до однорідної консистенції. Розподіляємо маску від коренів до кінчиків волосся (можна зробити невеликий масаж голови, щоб додатково наситити волосяні цибулини). Збираємо локони і накриваємо шапочкою для душу або рушником. Ми залишаємо на 30-50 хвилин. Змиваємо звичайним шампунем.
Народні засоби
Надати шевелюрі здоровий вигляд допоможуть і спеціальні народні відвари. Природні компоненти відмінно живлять і відновлюють пошкоджене волосся.
Позбавить від сухості шкіри голови відвар з білої конюшини, ополіскувач з збору липи відмінно зволожує і відновлює структуру волосся. Світловолосим дівчатам рекомендується використовувати ромашку, а брюнеткам ідеально підходить настій з чорного чаю.
Як зробити жорсткі волосся м'якими за допомогою професійних косметичних засобів
Якісні Догляду кошти відрізняються від інших натуральним складом і відсутністю сульфатів — Лаура і содіум, крім того, зазвичай в них немає силікону. А адже саме ці інгредієнти роблять волосся більш сухими і пошкодженими.
Деякі виробники прямо на упаковці вказують, що їх шампуні і кондиціонери не містять сульфатів, як, наприклад, засіб Redken Blonde Idol Sulfate-Free. Хоч вся лінійка і призначена для світлого волосся, такий шампунь буде ідеальний саме для жорстких, неслухняних і пухнастих волосся, так як дбайливо пом'якшує і при цьому не ускладнює локони.
Але навіть правильно підібрана косметика не може виправдати очікувань, якщо її неправильно використовувати.
Крок перший: правильне миття голови
Щоб зробити волосся більш слухняними, важливо переглянути своє ставлення до миття голови. Ми звикли користуватися шампунем не рідше трьох разів на тиждень, але ж саме це веде до максимального зневоднення волосся по всій довжині. Щоб мінімізувати негативний вплив миття, варто дотримуватися кількох правил:
- перед душем ретельно розчесати волосся;
- для збереження зволоженості кінчиків шампунем краще користуватися тільки на коренях;
- під час миття використовувати воду не гаряче 40-45 градусів;
- спочатку віджати волосся від вологи і тільки після цього просушити їх рушником;
- поступово скоротити миття голови до двох-трьох разів на тиждень.
Крок другий: регулярні маски
Під час використання шампуню ми зчищають з волоса все захисні шари, і якщо після миття залишити все як є і просто висушити голову феном, то розкриті кератіновие лусочки будуть виглядати в зачісці вкрай неакуратно і навіть нездорово.
Виправити цю ситуацію покликаний додатковий догляд і особливо регулярні маски, які, на відміну від бальзамів, забезпечують не тільки поверхневе зволоження, але і більш глибокий догляд. Вони буквально склеюють волосся і дарують їм блискучий і шовковистий вигляд.
Якщо ваша мета — максимально швидко відновити волосся і зробити їх більш м'якими, допоможуть якраз професійні маски. До речі, використовувати їх потрібно лише раз на тиждень, а все тому, що їх склад у багато разів концентрированнее коштів з мас-маркету. Але вибирати такі засоби потрібно з урахуванням свого типу волосся.
Пошкодженим волоссю необхідна маска, яка оптимізує цикли їх розвитку. Ідеальна маска Kérastase з лінійки Densité з гіалуроновою кислотою, керамидами і комплексом глікопептидів.
Пофарбованим волоссям потрібно створити захисний бар'єр, який буде перешкоджати вимивання кольору і збереже здоров'я волосся. Масок з таким ефектом багато серед засобів Redken, особливо популярна Color Extend Magnetics, яка ще й захищає волосся від УФ-випромінювання.
Дуже товстим і сухим волоссю необхідно подвійне зволоження. Надати бажану м'якість і блиск допоможе екстракт ірису і росний ладан, які містяться в масці Magistral від Kérastase.
Крок третій: незмивний догляд
Працюючи в комплексі з усіма іншими засобами, незмивний догляд закріплює результат і дарує волоссю по-справжньому доглянутий вигляд. Так що нехтувати ним або використовувати, ігноруючи інші етапи, немає ніякого сенсу.
Втім, є кошти, які дають шикарний результат навіть соло. Одне з них особливо полюбилося редакції Newbreed — це багатофункціональний спрей Miracle Creator від Matrix. Дослівно назва спрею можна перевести як «творець дива», що чітко передає його надздібності.
Він ідеально підходить, коли потрібно швидко перетворити волосся перед виходом або підготувати їх до укладання. І не погіршити! До складу увійшли компоненти, що запобігають негативний вплив високих температур стайлер. Також спрей містить соєве і мигдальне масла, відновлюють пошкоджені пасма. Більш того, за рахунок молочної кислоти засіб дозволяє моментально домогтися здорового блиску. В результаті волосся розгладжуються, перестають пушіться, краще розчісується, стають м'якими, слухняними, гладкими і сяючими. Бонус для тих, у кого сухі, ламкі, чутливі або посічені локони: спрей захищає їх від агресивних чинників навколишнього середовища.
Карина Котова
Наносити незмивні креми та спреї потрібно з особливим акцентом на кінчики волосся — за 10-15 хвилин до виходу. При цьому відходи з більш легкою текстурою можна наносити кілька разів за добу, масла — один раз в день, а ось сироватки, як найбільш інтенсивний продукт, краще застосовувати курсом, завдаючи один раз вранці, за наступною схемою: вісім нанесений по два рази в тиждень — в перший місяць, чотири нанесення по одному разу в тиждень — другого місяця, два нанесення — в третій місяць.
Поради і Лайфхак від фахівців
- Щоб в домашніх умовах домогтися максимальної м'якості волосся, додатково перед миттям можна нанести на локони ваше улюблене косметичне масло. Таким чином ви нейтралізуєте властивість шампуню, яке травмує структуру волосся.
- При використанні термозахисту варто почекати кілька хвилин, перш ніж починати завивати або випрямляти локони, інакше засіб не встигне вбратися.
- Шкідлива звичка — вдома чи на роботі щогодини діставати улюблену гребінець, щоб привести в порядок волосся. Так ви постійно робите вплив на структуру локонів і потроху ушкоджуєте їх. Щоб цього не відбувалося, розчісувати не більше двох разів в день. До речі, використовувати гребінці на мокрих волоссі можна, але тільки під час миття і тільки з нанесеними на голову бальзамом або маскою.