Що таке розтяжка кольору на волоссі?
Розтяжка кольору — це техніка, яка спрямована на створення рівномірного плавного або різкого переходу від одного відтінку до іншого. На волоссі можуть фігурувати як контрастні тони, так і родинні, за рахунок цього і відбувається природне поєднання кольорів.
Плюси і мінуси
Якщо ви шукаєте лідера в досягненні ефекту натурального фарбування, то розтяжка кольору — то, що вам потрібно. Перукар створює на волоссі природне поєднання відтінків і підбирає максимально відповідний до природного відтінку волосся колір.
Є у розтяжки і інші приємні плюси:
- не вимагає постійного оновлення в салоні;
- якщо розтяжку роблять на натуральний колір, про відросло коріння можна не турбуватися;
- при освітленні не робить такого сильного негативного ефекту на структуру пасом, як при повному знебарвленні всього полотна волосся;
- підходить практично всім кольоротипу, типам осіб і волосся — від тонких до густих.
І навіть якщо вам не сподобається результат фарбування, його завжди можна затонувати без шкоди для волосся і зі стовідсотковим ефектом. Але варто розуміти, що робити розтяжку на сильно сухих, ламких і пошкоджених волоссі протипоказано. Втім, так само, як і на короткому волоссі до плечей і на зачісці каре.
Крім того, якісно провести це фарбування в домашніх умовах — завдання дуже непросте. Найбільш вдалий результат можуть дати тільки професійні фарби, які майстер змішує в індивідуальній для кожного клієнта пропорції. Сама суть техніки полягає в тому, що майстер методом градієнта завдає барвник і таким чином вимальовує градиентную розтяжку.
види розтяжки
Омбр
Омбр — це градація двох кольорів. У класичному розумінні на локони поєднують два відтінку з м'яким, але помітним переходом, а при фарбуванні сомбра ця межа практично повністю зникає.
Цікаво, що в такій техніці перехід може бути не тільки від темного до світлого, але і від світлого до темного.
Шатушь
Найбільш безпечний вид розтяжки, оскільки для страховки тут використовується начісування. Він же перешкоджає виникненню колірних плям і жорстких ліній фарбування. Таким чином на локони створюється ефект м'якого колірного переходу.
Шатушь можна розділити на два види:
- класичний — його частіше використовують на коротких і середніх волоссі. Особливість такого Шатушь в нанесенні: фарбу переносять на локони за допомогою спеціальної губки;
- полегшений — підходить всім типам довгого волосся. Локони забирають в начісування і після починають фарбування.
балаяж
Тут розтяжка кольору відбувається за рахунок довільного малювання колірних відблисків розмашистими рухами. Балаяж — це якраз те фарбування, яке дозволяє добитися ефекту вигорілого на сонці волосся.
Флам балаяж
У перекладі означає «язики полум'я», що добре характеризує цей тип фарбування. Воно може бути, як контрастним, так і м'яким. Виглядає найкраще на теплих відтінках волосся.
Кому підійде розтяжка кольору на волоссі
Залежно від структури волосся
Будь-яка розтяжка — це в першу чергу освітлення. Навіть якщо ми говоримо про кольоровий фарбуванні або фарбуванні на темному волоссі. Будь-яке освітлення представляє механічний вплив на структуру волосся, тому власницям занадто сухих, тонких і рідкісних локонів перед розтяжкою варто їх підлікувати і зміцнити. Тільки в цьому випадку вдасться зберегти красу шевелюри.
Залежно від цветотипа
- Традиційне: поєднання темного природного і більш світлого відтінків.
Освітлення в техніці розтяжки досить універсальна процедура і не підходить хіба що чорним волоссям, хоча і їх можна міксувати з холодними квітами. Що вже говорити про володарка теплого кольоротипу зі світло-каштановими, русявим або блондинистого волоссям. Свій природний колір їм найкраще поєднувати з пшеничними, золотистими, мідними і попелястим відтінками.
- Кольорове: поєднання базового відтінку з яскравими квітами.
Коли в зачісці стоїть завдання створити яскраві переливи, після освітлення виконується нанесення кольорової фарби, і ми отримуємо зовсім інший результат. Спільно з майстром можна вибрати відповідний відтінок — від рожевого до синього. Можна сказати, що цей варіант підходить будь-якого типу зовнішності, важливо лише правильно вибрати тон. Звичайно, тільки якщо ви готові до такого роду змін.
Розтяжка кольору з урахуванням стрижки і довжини волосся
Коротке волосся
Волоссю довжиною до мочок вух або трохи вище також можна створити розтяжку кольору. Майстер в основному використовує два-три споріднених тони, які роблять волосся візуально більш об'ємними, чого часто і не вистачає коротким локонам.
Середні волосся
Насправді волосся довжиною до лопаток — оптимальний варіант для розтяжки. Результат завжди виглядає доглянутим, як з укладанням, так і без неї.
Довге волосся
Локони нижче лопаток традиційно дають стилістам більше «поле» для створення цікавих колірних переливів і можливість використовувати до чотирьох-п'яти нових відтінків.
З чубчиком
Довгі і навіть короткі чубчика також фарбують при розтяжці кольору. Робиться це для збереження загального малюнка, який створює стиліст.
Фотоідеі такої процедури за допомогою розтяжки кольору
На темному волоссі
- Від темного до світлого
Згадаймо Ріанну з довгим волоссям — навіть з темним фарбуванням вона часто носила омбре. Дійсно, така техніка добре виглядає на каштанових і темному волоссі. В цьому випадку природний колір поєднують з різними відтінками русявого або більш наближеного до натурального — кольором кави або горіх.
- шоколад
Цей відтінок найкраще поєднується з рудими і мідними розтяжками.
- На чорне волосся
Чорне волосся частіше обесцвечивают в холодний попелястий або миксуют з кольоровою розтяжкою.
На світлому волоссі
Власницям блонда або світло-русявого волосся стилісти радять розтягувати колір всього на кілька тонів світліше рідного.
- На русяве волосся
З рідним русявим відтінком поєднують пшеничний і золотистий кольори.
- блонд
А з блондом — попелястий і срібний.
- рудий
Від природи вогненні кольори волосся теж добре поєднуються зі світлою розтяжкою. Локони освітлюють до ніжного мідного, більш світлого рудого, персикового і навіть до блонда.
Як вибрати фарбу
Так як відтінків при розтяжці кольору можна використовувати дуже багато, то і варіантів вибору не менше. Тому орієнтуватися при покупці фарби варто принаймні на дві речі: якість результату і збереження здоров'я волосся.
Крім того, в більшості випадків для освітлення вам знадобиться окислювач, який змішується з основним пігментом. Стилісти вважають за краще спеціальні пудри, але в домашніх умовах їх краще не використовувати, тому що можна пошкодити волосся. Для самостійного освітлення і фарбування можна придбати засоби з готовим складом. На упаковці можна знайти інструкцію, як правильно підібрати відтінок. Власницям від природи рудого, русявого або каштанового необхідний теплий блонд, а ось чорним і попелясто-русявим — холодний.
Як робиться розтяжка кольору на волоссі: покрокова інструкція
- Готуємо освітлюючу основу: розводимо окислювач з фарбою в спеціальній ємності.
- За допомогою гребінця з тонким металевим кінцем поділяємо волосся на паралельні горизонтальні проділи і закріплюємо зажимами.
- Внизу потиличної частини залишаємо одну пасмо шириною 5-7 сантиметрів недоторканою.
- Беремо шматочок фольги (розмір фольги регулюємо в залежності від довжини волосся), за допомогою кисті для фарбування наносимо на нього трохи барвника розмашистими мазками, після чого закріплюємо під першим пасмом.
- На волосся наносимо фарбу, але розподіляємо її не по всій довжині — залишаємо коріння на 3-5 сантиметрів недоторканими. Зверху знову накладаємо шматочок фольги.
- Розпускаємо наступний локон і повторюємо дії.
- Як тільки закінчили з потиличної частиною, приступаємо до лівої скроневої.
- Після повторюємо всі дії з протилежного боку.
- Через 40 хвилин можна знімати фольгу з пасом, які фарбували першими.
- Для кожної пасма необхідно витримати барвник від 60 до 70 хвилин, після чого вимити голову шампунем з кондиціонером.
- Для додаткового захисту використовуйте маску і незмивний догляд.
Порада! Щоб результат від розтяжки виглядав більш природним, за допомогою рукавичок розтушовуйте фарбу.
Правила догляду за волоссям після розтяжки кольору
Після розтяжки кольору волосся перукарі радять особливо стежити за їх здоров'ям. Щоб уникнути сухості і ламкості, локонам необхідно додаткове зволоження. Його забезпечать шампуні і кондиціонери для фарбованого волосся. Слідкуйте за тим, щоб в них були відсутні сульфати, парабени і силікони, через які і з'являються посічені кінці і неухоженность.
Кращі варіанти:
рекомендовані засоби
Крім звичного догляду не забувайте про незмивні засоби — масла, креми та спреї. Саме вони вибудовують на кожному волоску додатковий шар, який захищає локони від негативного впливу навколишнього середовища, бруду і пилу.
Якщо хочете зберегти колір, підтримати його можуть кошти тонування. Відповідний відтінок краще вибрати разом зі стилістом, який і проводив фарбування. Тонувати волосся варто раз в два-три місяці, так ви відстрочите наступний похід в салон більше ніж на півроку.
Звісно! Але тільки якщо ви впевнені в якості своєї фарби і в правильному виборі її відтінку, а також подбали про покупку доглядають коштів, які необхідно використовувати до, під час і після фарбування.