Що таке ламінування волосся і кому воно підійде?
Експерти Newbreed відносяться до ламінування позитивно, але не чекають від нього багато чого. На думку профі, ламінування волосся — це поверхнева косметична процедура, яка дає зовнішній вау-ефект, але при цьому їй не під силу відновити структуру пошкодженого волосяного стрижня. Зате від зовнішніх загроз вона захищає відмінно, з цим не посперечаєшся.
Суть ламінування полягає в створенні навколо кожного волоска полімерної гнучкої плівки, яка не дозволяє йому руйнуватися під агресивним впливом зовнішнього середовища і розгладжує кутикулу (звідси шикарний блиск). Посічені кінчики ця плівка не вилікує, але виглядати вони будуть акуратно і естетично — рівно до того моменту, коли дія процедури припиниться, зазвичай це відбувається через 3-5 тижнів.
Це цікаво! Найпопулярніший ламинирующий полімер — це целюлоза. Вона видобувається з деревини, тому косметичну процедуру з її участю нерідко називають біоламінірованіе.
Навіть з приставкою «біо» процедура не універсальна, тому для початку визначитеся, чи потрібна вона вам.
Показання та протипоказання
Все, що говорять про ефект від процедури — чиста правда, за умови що вона проведена правильно і на перевіреної косметиці: волосся гладкі, м'які, сяючі, струмують водоспадом, легше укладаються, краще тримають форму зачіски і так і напрошуються на компліменти. Але кінцевий результат залежить і від вихідного стану шевелюри.
Зі спокійною душею робіть ламінування, якщо:
- у вас неслухняні, пористі, Пушана або тьмяне волосся;
- пасма сухі, ламкі і / або пошкоджені по довжині;
- потрібно привести шевелюру в порядок після нарощування;
- потрібно розпрямити локони після невдалої завивки;
- вам хочеться продовжити насиченість нового відтінку волосся після фарбування;
- належить пляжний відпустку в теплих краях, де захист від солоного вологого повітря і сонця зовсім не завадить.
В яких випадках послуга небажана?
- Якщо для вас важливо зберегти прикореневій обсяг, а часу на щоденну укладку немає. Ламінування утолщает волосяний стрижень, так що виразна щільність по довжині забезпечена, а ось обсяг біля коріння процедура абсолютно точно «з'їсть».
- Товсті волосся азіатського типу. Вони щільні самі по собі, так що додаткове ускладнення для них не завжди доречно.
- З тієї ж причини протипоказано ламінування при підвищеному випаданні волосся — воно може погіршити проблему.
Види засобів для ламінування
Косметика для ламінування волосся водиться в салонах, звичайних супермаркетах і в магазинах професійної продукції для перукарів. Що вибрати і чому? Ось що нам розповіли експерти Newbreed.
Професійні засоби для ламінування в салоні
Вони можуть бути як спеціальними, так і багатофункціональними. Саме останні лідирують в рейтингу кращих засобів для волосся з ефектом ламінування і у професіоналів, і в їхніх клієнтів. По суті, багатофункціональний «ламинатор» — це наш старий знайомий, прозорий (рідше — пігментований) безамміачний барвник на базі целюлози або інших доглядають полімерів. Такі кошти в процесі ламінування дозволяють скорегувати відтінок волосся або зберегти натуральний тон.
Чи можна купити профбаночку і провести процедуру самостійно? Теоретично все можливо, але наші стилісти заявляють, що ламінування волосся професійними засобами будинку — табу, і ось чому.
- Якщо ви плануєте кольорове ламінування, буде непросто своїми руками скласти мікс барвників для коректної передачі потрібного відтінку.
- Салонна процедура складається з декількох етапів, в яких догляд поєднується з роботою над естетичними проблемами шевелюри. Вдома завжди є ризик помилитися і переплутати послідовність дій.
- Порушення технології може привести до того, що при поступовому змиванні целюлозної захисної плівки постраждає кутикула волосся.
Стилісти Newbreed в числі відмінників професійного ламінування відзначають Dia Light від L'Oréal Professionnel. Так що якщо бачите в переліку послуг вашого улюбленого салону «діаламінірованіе», можете бути впевнені: мова як раз про процедуру за участю Dia Light. На натуральних волоссі майстри використовують прозорий нюанс Clear з палітри цього барвника, а найцікавіше в складі — катіонний полімер, який обволікає поверхню волосся, робить її гладкою і однорідною, заповнюючи пористі ділянки і пошкодження. Блиск після процедури незрівнянний — це треба бачити!
Засоби для укладання волосся з ефектом ламінування
Десятихвилинка ламінування волосся будинку під час укладання — це ні разу не втомлює, а результат вразить навіть досвідчених шанувальників шовковистою текстури і голлівудського сяйва.
У складах розгладжує і підсилює сяйво стайлінгу повинні бути полімери. Як ми вже знаємо, саме вони утворюють бар'єрну плівку навколо волосяного стрижня. Звертайте увагу на опис продукту від виробника: якщо засіб обіцяє захистити волосся від механічних пошкоджень і погодних сюрпризів, то ефект ламінування не поступиться салонному. Правда, триватиме він день або два, не більше.
Коли ми говоримо про стайлинге з полімерами, насамперед пригадуються лаки для волосся. Але фахівці пропонують звернути увагу на кремоподібні продукти з більш потужним дією.
Наприклад, термоуход Keratine Thermique з гами Kérastase Discipline має консистенцію ніжного молочка, а на хімічному рівні тут цілий комплекс речовин, розгладжують і запаюють волосся безпосередньо в процесі термічної укладки: ксилоза, морфо-кератин і полімер, блокуючий вологу ззовні. Дисципліна, пружність, розкішний блиск, ніякого кинута і легкі, хвилясті волосся — гідний результат для засобу для укладання!
Домашній догляд з ефектом ламінування
Чи вірно, що кращий засіб для волосся з ефектом ламінування лежить на полиці найближчого супермаркету між содою і борошном? Розберемося разом!
Желатин, крохмаль і суміші з продуктів харчування і натуральних олій — найпопулярніші кошти для домашнього ламінування волосся. Рецептів з ними безліч, але суть одна: підготувати склад, нанести на вологе або сухе волосся, закутати голову в поліетилен, почекати близько години і змити за допомогою шампуню.
Домашнє ламінування нібито зробить волосся лощені, блискучими і слухняними, але результат протримається максимум до наступного миття голови, та й завжди є ризик отримати зіпсовану шевелюру. Так що висновок наших експертів один: навіть не думайте повторювати це вдома!
Класична техніка виконання процедури
Етапи ламінування в салоні варіюються від виробника до виробника, так і майстер може додати щось від себе, якщо бачить, що волосся в цьому мають потребу. Зазвичай же процедура проходить в чотири фази.
- Миття волосся з дбайливим шампунем. Деякі склади вимагають глибокого очищення, тому не соромтеся запитувати у свого стиліста, чому він вибирає той чи інший шампунь.
- Якщо волосся серйозно пошкоджені, другим кроком стане відновлення їх структури вітамінними, кератіновимі або олійними концентратами.
- Найважливіший етап — нанесення ламінуючого кошти. Майстер ретельно прочісує шевелюру, щоб склад обволікав кожен волосся. А чим змивати засіб — тільки водою або м'яким шампунем, — залежить від рекомендацій виробника.
- Наостанок ваш стиліст завдасть маску, кондиціонер або спрей для блиску, тому що його ніколи не буває занадто багато.
Холодне ламінування на цьому закінчиться, а при гарячому піде ще й запечатування кутикули волосся праскою через термобумагу (так, зокрема, роблять стилісти, що працюють на косметиці Matrix). Вважається, що праску дозволяє ефективніше закрити верхній шар волосяного стрижня, але не всі люблять термічні маніпуляції зі своїми пасмами. Тим краще, що в салонах завжди є з чого вибрати.
Як доглядати за волоссям після ламінування?
Наші експерти відзначають, що мета домашнього догляду — підтримати гладкість і блиск волосся після процедури. В цьому напрямку найкраще працюють розгладжують кошти, адресовані в першу чергу власникам неслухняною шевелюри. Ці ж продукти допоможуть в тих рідкісних випадках, коли в процесі ламінування сталася технологічна помилка або волосся відреагували на процедуру негативно — стали помітно суші і почали електризуватися.
Що вибирають стилісти Newbreed для себе і клієнтів?
Шампунь Kérastase Fluidealiste
рекомендовані засоби
Волосся легкі, сяючі і слухняні — тільки завдяки шампуню? Буває й таке! Що особливо важливо для ламінованих волосся, цей шампунь-ванна не містить сульфатів. Зате в ньому є все, що потрібно для посилення і продовження ефекту від процедури: амінокислоти, пшеничний протеїн, кераміди і полімер, який вирівнює поверхню волосяного стрижня до діамантового блиску.
Маска Kérastase Maskératine
рекомендовані засоби
Зазвичай маски глибокого дії в таких випадках не приносять користі — молекули їх активних інгредієнтів занадто великі, щоб проникнути через целлюлозную плівку. Але Maskératine добре працює і на поверхні. До її складу включено розгладжує комплекс на базі полімеру, крохмалю та ліпідів для м'якості і еластичності пасом. Про кинута, вузликах з поплутаних волосся і безформних завитках можна забути, як про страшний сон.
Термозахисної масло Liss Unlimited
рекомендовані засоби
Вся лінійка Liss Unlimited від L'Oréal Professionnel підходить для ламінованих волосся, але стилісти виділяють це незмивна засіб з протеїнами, кислотами і маслом примули вечірньої як практично незамінний. Воно не тільки підсилює блиск і шовковистість пасом, але і захищає їх від високих температур під час укладання. Целюлозний кокон ламінування сам по собі на таке не здатний, так що користь від цього маленького помічника неможливо переоцінити.
З регулярним і комплексним доглядом ламінування протримається довше, але чи варто повторювати процедуру, коли ефект від першої зникне? Якщо ваш майстер перед нанесенням ламінуючого кошти обов'язково використовує концентрований догляд, то боятися нічого. І все ж точну відповідь на це питання зможе дати тільки ваш стиліст, адже перш за все слід оцінити стан волосся і то, як вони перенесли тижні в целюлозних «обладунках».
А ви вже робили ламінування? Які залишилися враження від самої процедури і зовнішнього вигляду волосся після неї?