Складне фарбування — що це?
Завданням більшості складних технік є створення багатовимірного фарбування, який передбачає гру з кількома відтінками. «Складні техніки є найбільш енергозатратними для стилістів, — розповідає Наталя Михальова, творчий партнер Kérastase. — Вони вимагають значного майстерності і часу — в середньому процедура займає від 2,5 до 5 годин ».
Які види фарбування можна віднести до складних?
Традиційно до них відносять балаяж, Шатушь, airtouch і blur — техніки, що створюють плавний перехід на волоссі: від більш темних на коренях до більш світлим на кінчиках. Сюди ж можна включити випадки різкої зміни відтінку, коли клієнт хоче з дуже темного кольору зробити світлий. «Фарбування включатиме повне освітлення і розтяжку кольору з нейтралізацією небажаних відтінків», — зауважує Наталія Михальова.
Ускладнене мелірування із застосуванням декількох відтінків, а також техніка 3D-фарбування — різновид Шатушь, при якій воно відіграє при різному заломлення світла, роблячи шевелюру більш об'ємною і коректуючи овал обличчя, — також можна сміливо віднести до складних технік.
Плюси складного фарбування:
- природність
«При всій трудомісткості технічного виконання, кінцеве завдання процедури — створити ефект густих, здорових, сяючих на світлі волосся», — каже Олена Коміссарова, технолог L`Oréal Professionnel. - корекція обличчя
«Техніка 3D-фарбування, наприклад, робить це шляхом затемнення одних зон на обличчі і освітлення інших», — пояснює Наталя Михальова. - неповторність способу
Завдяки тому, що поєднання кольорів, які використовуються в складному фарбуванні, в чистому вигляді в природі не зустрічаються, образ виглядає оригінально, неповторно. - Не потребує частих походів до колористу
Середня частота відвідування майстра при складному фарбуванні становить 1 раз в 3-4 місяці. «Так як відтінок на коренях підбирають близький до натурального, основний колір змивається дуже природно і плавно», — зауважує Олена Комісcарова.
мінуси:
- тривалість виконання
Більшість складних технік не просто займають від 2 до 5 годин, але і виконуються в два етапи. Перший етап — освітлення, другий — тонування. - Брак грамотних фахівців
Майстри, досконало володіє складними техніками, знайти поки не так просто. Тому виконувати такого роду фарбування можна тільки в перевірених салонах. «Техніку складного фарбування може виконувати тільки професіонал, — зауважує Олена Комісcарова. — Він підбере правильний продукт для освітлення, буде враховувати вихідний колір волосся і побажання клієнтів ». - Вимагає регулярної укладання
Без укладання волосся, пофарбовані в техніках плавного переходу кольорів, часто виглядають не дуже охайно.
Складне фарбування волосся для брюнеток і темного волосся
Ось які фарбування радять колористи newbreed для темноволосих дівчат.
1. Тигровий очей
Назва цього методу походить від імені каменю, що переливається відтінками золотого і коричневого. Фарбування тигрове око являє собою гру саме з цими квітами: палітра включає темно-каштановий, мідний, бурштиновий, шоколадні та кавові відтінки. У цій техніці спочатку фарбуються коріння, а потім основна довжина волосся. Фарба наноситься мазками.
2. Балаяж
Balayage — «вимітати» — від цього французького слова походить назва техніки балаяж. У балаяж фарба наноситься широкими горизонтальними мазками, що нагадують змахи широкої кисті. При цьому старий відтінок немов вимітається з локонів, поступаючись місцем плавним переходам тонів. У випадку з брюнетками це варіації від срібного до попелястого (якщо цветотип зовнішності — зима) і від бурштинового до золотого (для осіннього кольоротипу).
3. Зональний фарбування
Зональний колорирование передбачає забарвлення окремих пасом або цілих ділянок зачіски (наприклад, чубчика) в контрастний відтінок. Найскладнішими для виконання є техніки принтів на волоссі, коли на локони за допомогою спеціальних трафаретів створюються візерунки або орнаменти.
4. Складне мелірування
«Класичне мелірування — це основа всіх основ, — вважає Наталія Михальова. — Якщо його ускладнити, ви отримаєте вишукане фарбування ». Найбільш поширені техніки ускладнення: використання трьох і більше відтінків, нанесення барвника діагональними лініями, освітлення порошком з метою розтяжки або тільки по контуру і так далі.
Модне складне фарбування волосся для блондинок
Що варто вибрати блондинкам? Знають наші експерти!
1. Колорування
Незважаючи на те, що в процесі колорування задіюються від 2 до 15 кольорів одночасно, це одна з найбільш сприятливих технік для локонів. Колорування може проводитися як аміачними, так і щадними фарбами, по всьому об'єму волосся або тільки на верхній частині локонів. На світлому волоссі може застосовуватися багатобарвне, неонове колорування або забарвлення кінчиків.
2. Airtouch
Техніка airtouch дозволяє створити ефект пишної об'ємної шевелюри за рахунок освітлення окремих пасом. Відбір пасом відбувається під час обдування локонів феном (звідси назва: airtouch — дотик повітря): фарбуються тільки ті волосся, що не видуваються, тобто найважчі. Техніка дозволяє досягти дуже плавний перехід від світлого до темного.
3. Райдужне фарбування
Варіант для найсміливіших або для тих, хто не може визначитися з вибором відтінку, — райдужне фарбування. У цій техніці локони фарбуються в усі кольори веселки з акцентом на якийсь один тон. Найпопулярніші варіації цього сезону: аквамарин, пурпур, а також райдужні відблиски, які передбачають створення райдужного принта на окремих ділянках волосся.
4. З відблисками або ефект вигорілого волосся
Природні відблиски на локони, як від дотику сонячних променів, можна отримати завдяки процедурі каліфорнійського мелірування. На відміну від класичного мелірування, в цій процедурі локони не нагріваються, а значить, менше пошкоджуються. Перехід з відтінку в відтінок дуже м'який, природний. Відблиски — як після відпустки.
4. Blur
У цій техніці розтяжка кольору максимально природна. Для створення плавного переходу між двома відтінками використовується спеціальна кисть. Фарбування може бути як вертикальним, так горизонтальним. Підходить для блондинок і русявих.
Складне фарбування на русяве волосся
Русяві дівчата теж можуть дозволити собі складне фарбування і ось яке.
1. Омбр
Ombre в перекладі з французької означає «тінь». Техніка отримала свою назву за рахунок світловий ілюзії, яку вона створює на локони. Завдяки затемнення коренів і освітленню кінчиків здається, що на волосся падає тінь. Перехід між відтінками в цьому фарбуванні досить різкий, контрастний.
2. Мармурове забарвлення
Поєднання монохромного колорирования і освітлення окремих пасом — це не нововведення. Але що якщо пасма будуть освітлюватися в різному ступені? Саме таким чином відбувається мармурове фарбування. Завдяки поєднанню різних за інтенсивністю відтінків створюється відчуття гри світла на локони. Найбільш ефектно виглядає на волоссі.
3. Шатушь
Техніка передбачає досить плавну розтяжку кольору від темних локонів до світлих. При цьому саме фарбування відбувається на відкритому повітрі без нагрівання.
4. 3D-фарбування
Різновид Шатушь, при якій використовується максимально велику кількість відтінків. Техніка робить локони візуально більш об'ємними і щільними, змушує світло красиво грати на пасмах.
Ідеї складного фарбування в залежності від довжини волосся
При виборі певної техніки складного фарбування важливо керуватися не тільки відтінком волосся, але і їх довжиною.
Коротке волосся
На короткому волоссі добре виглядають техніки, що не припускають плавного переходу між кольорами:
- зональне фарбування,
- спалахи світла,
- візерунки на волоссі.
Середні волосся
Середнім волоссю підуть практично будь-які методи складного фарбування, за винятком мультітональних:
- Шатушь,
- 3D-фарбування,
- мармурове фарбування,
- омбре.
Довге волосся
Довгі локони — ідеальна база для експериментів зі складним фарбуванням: від технік плавної розтяжки до методик, що створюють ефект гри світла на локони:
- blur,
- райдужне фарбування,
- airtouch,
- колорування,
- складне мелірування та інші техніки.