Особливості техніки Шатушь на русяве волосся
Шатушь — це одна з різновидів мелірування і розтяжки кольору на волоссі, при якій волосся набуває ефект вигорілих локонів. Найбільш широке поширення Шатушь отримав в поєднанні з русявим волоссям, так як саме цей відтінок від природи схильний до природного освітлення сонячними променями.
Шатушь також відноситься до складного фарбування — зберігає плавний перехід від темних відтінків біля коріння до більш світлим на кінчиках. Виповнюється в закритій техніці за допомогою фольги.
Гідність фарбування в тому, що це одна з небагатьох технік, яка не вплине на волосся агресивно, а також служить гарним «тест-драйвом» для власниць русявого волосся, які хочуть стати блондинками.
Ще одна його перевага: Шатушь не обов'язково оновлювати так само часто, як, наприклад, повне фарбування. Волосся будуть виглядати доглянутими навіть через 6 місяців з моменту останнього відвідування салону.
Підбір тону і відтінку фарби
Колористи активно використовують Шатушь на практиці і в самих різних колірних варіаціях.
Для світлого волосся
Найбільш популярні попелясті, золотисті, карамельні, пшеничні відтінки — вони будуть зовсім небагато світліше основного кольору, але зате допоможуть йому виглядати зовсім по-новому.
Також зробити Шатушь більш ефектним допоможе кольорова палітра. Вибирайте м'які пастельні тони рожевого, фіолетового і лавандового, вони зараз в тренді.
Для темного волосся
Домогтися натурального ефекту з темно-русою базою можна за допомогою Шатушь на один-два тони світліше природного кольору волосся. При цьому з такими локонами відмінно виглядатимуть контрастні кольорові тони — як пастельні, так і яскраві.
Також варто враховувати поєднання холодних і теплих тонів. Наприклад, ніжний горіхово-русявий буде відмінно підходити таким же м'яким і теплим відтінками золота і меду. Попелястий русявий з видимим пріпиленний ефектом — ідеальна база для поєднання з холодними світлими відтінками. Так, з класичних тонів можна вибирати попелястий блонд, а з кольорових — рожеве золото або пастельну лаванду.
Такі тони можна знайти серед палітри Dia Richesse від L'Oréal Professionnel, а в цілому відмінні кольору для Шатушь є в гамі Color Sync у Matrix — більше 30 світлих відтінків, які можна використовувати в якості тонування, поновлення або корекції кольору.
7 ідей фарбування на різну довжину волосся
Цікаво, що Шатушь не просто допомагає створити гру кольору на волоссі, але і стає хорошим інструментом для перетворення текстури і форми локонів. Тому з ним так просто зробити коротку зачіску більш виразною, а довге волосся — мабуть більш структурованими без будь-якої укладки.
На довге волосся
Локони, попелястий блонд і довге русяве волосся — три доданків найактуальнішою зачіски. Фарбування тут може бути як низьким і лише відтіняти кінчики, так і високим, підкреслюючи колір всього полотна волосся.
На довгих локонах найбільш ефектно виглядає кольоровий Шатушь. При цьому тон фарбування може бути не яскравим, а, навпаки, стриманим і злегка оттеняющим базовий відтінок.
На волосся середньої довжини
Сенс Шатушь на середніх волоссі той же, що і на довгих: локони фарбуються так, щоб колірними відблисками виділити окремі пасма.
Must have для власниць середніх стрижок — металеві і сірі відтінки Шатушь. Ці тони перетворюють зачіску і змушують її переливатися новими фарбами.
На коротке волосся
Шатушь відмінно додає об'єму коротким локонам. За рахунок відблисків в нижній третині волосся здається більш масивними, а форма стрижки — більш окресленої.
Хороший варіант при каре і Пікс — використовувати відтінки максимально наближені до натурального кольору волосся. Це універсальне рішення, яке зараз особливо в тренді.
Шатушь на русяве волосся з чубчиком
Фарбувати чубок чи ні? Таке питання обов'язково варто задати собі при фарбуванні волосся в складних техніках, особливо якщо мова йде про Шатушь. Так, якщо чубчик подовжується з боків, верхню частину можна виділити відблисками, це послужить своєрідним контурінгом і додасть особі більш свіжий і сяючий вигляд.
У разі, коли чубчик коротка і пряма, її можна залишити недоторканою. Так збережеться баланс в структурах, а верхня частина волосина не буде вибиватися із загального образу.
Фарбування Шатушь: технологія виконання
Головна особливість техніки в порівнянні з іншими видами складного фарбування — розподіл кольору за допомогою начісування.
При цьому Шатушь має кілька варіацій виконання. Найбільш щадна — по блокам: кінчики фарбують сумішшю фарби з 4% -ним оксидантом, а далі відсоток у складі підвищують. Це дозволяє більш дбайливо впливати на локони і зберігати їх здоров'я. У такому варіанті можливо працювати тільки з професійними засобами, докладніше про таких фарбах можна дізнатися в спеціальній статті.
Далі починається процес фарбування.
- Локони поділяють на блоки — нижньопотиличної, верхнезатилочний, два скроневих блоку і тім'яної.
- Починаючи з нижньої зони, локони поділяють на тонкі пасма і по черзі вичісують.
- На кожен локон наноситься фарбувальний склад, який розтушовується пензлем від кінчиків (або середини) до прикореневій зоні.
- Далі локони обертають фольгою і витримують необхідний час.
- Склад змивають за допомогою кондиціонера і після цього укладають локони.
Правильно виконаний Шатушь гарантує гарний результат, але повторити його в домашніх умовах досить складно. Створити відблиски на волоссі власними силами можна за допомогою балаяж або омбре — це відкриті техніки, які не такі складні у виконанні. Однак навіть вони вимагають певних навичок і якісних продуктів для фарбування. За перетворенням ми настійно радимо звертатися в салон, інакше є ймовірність, що волосся доведеться відновлювати дуже довгий час.
Рекомендації по догляду за волоссям після процедури
Гарний Шатушь починається з догляду. Навіть найдорожча процедура, проведена кращим колористом, не дасть довготривалий результат, якщо волосся піддаються впливу неякісних косметичних засобів. При цьому вибирати можна не тільки з числа лінійок для фарбованого волосся. Основний упор потрібно робити на м'яке очищення, крім того, бажано віддавати перевагу засобам, в яких відсутня SLS, але є зволожуючий ефект.
Вибираємо шампуні з м'яким очищенням
рекомендовані засоби
Шампуні, які ми бачимо на прилавках звичайних магазинів, відмінно виконують свою головну функцію — позбавляють волосся від бруду. Однак те, як вони це роблять, викликає у наших фарбованого волосся справжній шок. Разом з осілими частинками пилу косметичні засоби ефективно вимивають пігмент зі структури волосся, тому тривале використання шампунів з мас-маркету призводить до швидкої появи рижіни і позбавляє колір блиску.
Щоб цього не відбувалося, шукайте на прилавках найбільш щадні кошти. З числа професійних лінійок можна звернути увагу на серію Vitamino Color від L'Oréal Professionnel. Компоненти шампуню обволікають волосся і таким чином «запечатують» колір на місці. Також у бренду є натуральна гамма Source Essentielle, в шампунях якої повністю відсутні сульфати. При цьому зберігається зволожуючий ефект і захист кольору.
Використовуємо відтінків відходи
рекомендовані засоби
Немає причин кожні два місяці ходити в салон за тонуванням, якщо вдома можна використовувати засоби відтінків. При цьому вони можуть бути в різних форматах: наприклад, шампунь Redken Blonde Idol для світлих відтінків можна наносити один-два рази на тиждень на волосся, а флюїд L'Oréal Professionnel Powermix Shot Liss додавати в маску для волосся і використовувати кілька разів на місяць або частіше, залежно від цілей і поточного відтінку Шатушь.
Ставимося до свого волосся дбайливо
В цілому рекомендації щодо збереження кольору зводяться до рекомендацій по збереженню здоров'я волосся. Не варто часто мити локони, розчісувати мокре пасма, використовувати стайлери і піддавати шевелюру сильних перепадів температур. Все це стрес для волосся, а в стані стресу вони не можуть виглядати доглянутими, навіть якщо недавно їх пофарбували за допомогою ефектної техніки.