Саліцилова кислота — що це?
Саліцилова кислота — це бета-гідроксикислота (BHA), яка використовується в різних б'юті-засоби. Вперше саліцилову кислоту виділили з кори верби [salix з латинської перекладається як «верба». — Прим. ред. ], Але зараз її синтезують і промисловим способом, не скорочуючи популяцію дерев.
Зазвичай саліцилову кислоту розбавляють спиртом, тому багато хто помилково вважає її агресивним інгредієнтом. Але насправді головним агресором в цій комбінації є, звичайно ж, спирт.
Як працюють засоби з саліцилової кислотою?
Саліцилова кислота відрізняється тим, що працює не тільки на поверхні шкіри або волосся, але і проникає глибоко в пори завдяки своїй здатності розчинятися в жирі.
Головна її функція — кератолітичну, тобто розм'якшення рогового шару шкіри. Говорячи простою мовою, саліцилова кислота розчиняє «клей» [суміш з себума і забруднень. — Прим. ред. ], Який утримує разом відмерлі клітини верхнього шару епідермісу, себорейниє освіти, частинки лупи та інші небажані прояви. Частина клітин при цьому лущиться, а зв'язку між рештою — слабшають, що допомагає іншим активним речовинам з продукту проникати глибше в шкіру голови.
Крім того, саліцилова кислота має яскраво виражений антибактеріальний ефект, тому її часто додають не тільки в косметику проти акне, але і в антісеборейні кошти для волосся.
На замітку: як правильно застосовувати засоби з BHA?
Слід врахувати, що найчастіше засоби, що містять саліцилову кислоту, відносяться до лікувальної косметики і призначені для догляду за проблемними волоссям і шкірою голови.
Якщо ваш стиліст, трихолог або дерматолог порадив вдатися до допомоги таких коштів, обов'язково дотримуйтесь наступних правил:
- з обережністю ставитеся до застосування засобів з саліцилової кислотою на недавно забарвлених волоссі, це може спровокувати небажані і нерівномірні зміни в кольорі;
- в точності дотримуйтесь інструкції на упаковці, пам'ятайте, що саліцилова кислота — це активно взаємодіє з волоссям та шкірою голови компонент, важливо не зашкодити їхній роботі;
- не тримайте засіб довше терміну придатності, прострочене засіб може не тільки пересушити шкіру голови, а й вбратися глибоко всередину, що негативно для нашого організму;
- пам'ятайте про протипоказання до застосування! Коштів з саліцилової кислотою слід уникати при підвищеній сухості або чутливості шкіри, псоріазі, екземі або сухий себореї, під час вагітності (особливо в першому і третьому триместрах), при наявності на шкірі голови відкритих ранок і подряпин, а також при деяких захворюваннях нирок та порушеннях в роботі кровоносної системи. Перед застосуванням проконсультуйтеся з фахівцем!
Який засіб для волосся з саліцилової кислотою вибрати?
Як ми і говорили раніше, подібні засоби відносяться до лікувальної косметики, і буде краще, якщо їх застосування вам порадить досвідчений лікар-трихолог або дерматолог.
Останнім часом великим попитом у покупців користується шампунь Anti-Pelliculaire від Kérastase. «Цей шампунь допоможе як при себореї [занадто активній роботі сальних залоз. — Прим. ред.], так і при «сухий лупи» [лущення, викликаних сухістю шкіри голови. — Прим. ред.] », — розповідають стилісти.
рекомендовані засоби
Саліцилова кислота і пиритион цинку, що входять до складу засобу, стабілізують секрецію сальних залоз і борються з бактеріями і грибком — причиною виникнення лупи. Ось чому у цього кошти так багато «шанувальників»!
Для досягнення найкращого ефекту стилісти рекомендують поєднувати шампунь з ампулами Anti-Pelliculaire.
Знижка 10% на офіційному сайті Kerastase по промокодом Newbreed.
Підписуйтесь на наші соціальні мережі, щоб бути в курсі останніх новинок, конкурсів, акцій і спеціальних пропозицій: Instagram, Вконтакте, Яндекс.Дзен, Facebook.