Полірування волосся — що це за процедура?
Наталя Сітдікова
Послуга з'явилася не так давно, проте вже стала досить популярною у кучерявого жінок. Справа в тому, що дана методика дозволяє не зістригати всю довжину волосся, а дбайливо зрізати пошкоджені (сухе і ламке) ділянки, не втрачаючи загальної маси шевелюри, яку багато дівчат відрощують місяцями.
Однак варто розуміти, що полірування лише прибере посічені волосся за рахунок їх зрізання. Якщо ваші локони Пушана за структурою, після процедури вони не будуть ідеально гладкими, а так і будуть пушіться.
Плюси і мінуси
Як і перед будь-процедурою необхідно зважити всі за і проти.
плюси:
- довжина волосся зберігається, а під час полірування забирається лише пара міліметрів пошкоджених локонів;
- мляві і пошкоджені кінчики зістригали, тому не настає процес розщеплення;
- результат процедури зберігається від трьох місяців до півроку;
- можна з легкістю відрощувати здорове волосся;
- немає хімічного впливу на структуру локонів;
- після полірування волосся укладаються в рази краще.
мінуси:
- злегка зменшує обсяг шевелюри;
- не лікує волосся, а лише перетворює їх візуально;
- не виконується, якщо є грибкові захворювання;
- від процедури можуть постраждати волосся після фарбування або хімічної завивки (через пористої структури).
Чи шкідлива шліфування волосся — протипоказання до застосування
Незважаючи на те, що процедура здається універсальної, підходить вона далеко не всім. Дівчатам з тонкими, слабкими і схильними до випадання волоссям дану методику не рекомендують. Справа в тому, що полірування може ще більше послабити волосся. Так само діє на структуру волосся і наявність грибкових захворювань.
Чи можна робити вагітним?
На відміну від більшості процедур для волосся, в яких використовуються хімічні інгредієнти, дана методика абсолютно безпечна для вагітних жінок і ніяк їм не шкодить. Навпаки, полірування дозволяє локонам виглядати здоровими і доглянутими.
Чи можна робити на фарбоване волосся?
На фарбоване волосся дану процедуру стилісти не радять робити через те, що вона може пошкодити структуру пасом, які після фарбування стали пористими.
Чи є альтернатива полированию?
Головною альтернативою є стрижка, так як це найнадійніший спосіб повністю позбутися від пошкоджених локонів.
Ще один варіант — стрижка гарячими ножицями, яка дозволяє лікувати локони під час процедури і справляється з їх ламкістю, запаюючи пошкоджені ділянки.
Професійні відходи, які обіцяють позбавити від посічених кінчиків, дають лише тимчасовий ефект.
Якими способами роблять полірування посічених кінчиків волосся?
Полірування волосся може бути виконана ножицями, небезпечною бритвою або спеціальною насадкою на машинку для стрижки волосся. У салоні майстер самостійно визначає, який варіант буде найбільш зручним для нього.
Ручне полірування ножицями
Щоб виділити посічені пасма, найчастіше майстер закручує їх в джгут. Пошкоджене волосся з нього вибиваються, і стиліст їх зрізує ідеально заточеними ножицями.
Небезпечна бритва
Щоб не переживати через заточеного ножиць, багато стилісти використовують небезпечну бритву і нею зрізують посічені кінчики.
машинка
Найпростіший і швидкий спосіб зробити полірування волосся — використовувати машинку.
Наталя Сітдікова
Для кого підійде шліфування волосся?
Від довжини і структури волосся також залежить, чи можна робити дану процедуру і чи буде від неї видимий ефект.
Коротке волосся
На жаль, на короткій стрижці ефект буде не так помітний. Власницям короткого волосся доводиться постійно оновлювати форму і заодно прибирати посічені кінці.
Волосся середньої довжини
Полірування ідеально підходить дівчатам з волоссям середньої довжини. Кінці після процедури стануть більш акуратними, а пасма — більш слухняними, що, в свою чергу, спрощує укладання.
Довге волосся
На довгому волоссі ефект від процедури найбільш помітний. Крім того, процедура дозволяє зберегти всю довжину локонів. Правда, є одне протипоказання: якщо кінчики надто ослаблені, від полірування краще утриматися.
Кучеряві і кучеряве волосся
Для дівчат з кучерявими локонами дана процедура не підходить, так як на їх волоссі ефект від процедури буде мінімальним. Крім того, обробити кожне пасмо майстру досить складно.
Як правильно робити полірування волосся: покрокова техніка
Полірування можна без праці зробити в домашніх умовах, головне — вибрати, чому саме робити стрижку: ножицями або машинкою. До речі, для будинку дівчини найчастіше вибирають саме машинку.
Необхідні кошти і аксесуари
Отже, щоб виконати полірування волосся, необхідно підготувати:
- машинку або ножиці,
- гребінець з частими зубцями,
- Дзеркало.
Підготовка волосся до процедури
Процедура виконується на чистих і ідеально сухому волоссі, тому варто скористатися феном і праскою, щоб локони були гладкими. Потім розділіть локони на кілька частин: це робиться для того, щоб можна було по черзі обробляти кожну зону.
полірування
- Візьміть тонку пасмо, витягніть гребінцем і зафіксуйте шліфувальник на відстані 15 сантиметрів від коренів.
- Якщо у вас волосся ідеально прямі, то тримати пасмо треба у напрямку вгору, а якщо каскад або градуювання — відтягніть локони вниз.
- Проводьте машинкою акуратно по всій довжині волосся. Якщо у вас занадто багато пошкоджених локонів, повторіть процедуру.
після шліфування
Вимийте голову, нанесіть маску, а потім висушіть волосся, попередньо завдавши сироватку або масло по всій довжині.
Догляд за волоссям після полірування
Незважаючи на те, що після процедури волосся здається здоровими і красивими, необхідно більш ретельно підійти до щоденного догляду за локонами.
Скільки тримається ефект від процедури?
Наталя Сітдікова
Як мити голову після процедури?
Головне — вибрати правильний шампунь. На що варто звернути особливу увагу? «На індивідуально підібрані засоби по домашньому догляду, орієнтовані на якість, структуру і фактуру волосся», — відповідає Наталя.
Саме тому підбирайте засоби або разом зі стилістом, або орієнтуючись на якість шампуню, в якому не повинно бути агресивних компонентів, сульфатів і силікону. Звертайте увагу на натуральний склад.
Загальні рекомендації по догляду
Використовуйте маски, які будуть живити і відновлювати структуру волосся, а також захищати кінчики від негативного впливу навколишнього середовища. Не варто нехтувати маслами і відновлюють сироватками. Наносите їх кожен раз після миття волосся, а перед використанням фена, прасування або плойки завжди використовуйте термозахист.