Як вибрати шампунь для волосся: поради стилістів

Що треба знати про шампунях для волосся?

Два основних компоненти будь-якого шампуню — це вода і ПАР (поверхнево-активні речовини), на їх частку припадає близько 50-80% складу, решта — різні добавки: загусники, консерванти, силікони, ароматизатори, що поліпшують властивості шампуню, і природні компоненти на зразок масел і екстрактів.

Склад: шкідливі і нейтральні компоненти

Варто відзначити, що всі шампуні, які ми бачимо на прилавках, безпечні. Однак є компоненти в їх складі, які можуть негативно вплинути на здоров'я волосся.

шкідливі компоненти

  • До складу практично кожного шампуню входять лаурил (SLS) або лаурет сульфати (SLES), вони дозволяють засобу краще пінитися. Компоненти широко поширені в косметології і вважаються безпечними, але в деяких випадках можуть підвищувати ризик збільшення чутливості шкіри голови і сприяти появі сухості волосся.
  • Для збільшення терміну придатності в кожному косметичному засобі є парабени (Parabens), вони борються з розмноженням бактерій і грибків в шампунях, але також можуть викликати почервоніння і стають частою причиною алергічних реакцій.
  • Для того щоб пом'якшити дію шампунів і створити густу структуру продукту, в рецептуру додають кокамід (Cocamide). Найчастіше їх можна зустріти в засобах з позначкою «Відновлюючі». Але іноді кокамід діють в негативному ключі і можуть викликати роздратування шкіри, стимулювати появу лупи і свербіння.
  • Не можна віднести до числа корисних компонентів діетаноламін (Diethanolamine, DEA) і триетаноламін (Triethanolamine, TEA), — продукти, які в деяких випадках можуть сприяти руйнуванню кератину волосся і роблять локони сухим і ламким.
  • У більшості шампунів також зустрічається формальдегід (Formaldehyde). Саме цей компонент у великих дозах може сприяти ослабленню цибулини волоса і його випадання.

Порада: перед застосуванням шампуню проведіть його тест — нанесіть невелику кількість засобу на шкіру і залиште на кілька хвилин. Якщо з'явилися почервоніння, від використання засобу краще відмовитися.

Існує думка, що використовується в складі шампуню силікон теж шкідливий — при тривалому впливі він накопичується у волоссі і зменшує блиск волосся. Однак компонент має низку переваг: затримує вологу в структурі волосся, зменшує ламкість і спрощує розчісування.

нейтральні компоненти

Для того щоб зберегти здоров'я волосся, шукайте на етикетці такі компоненти, які дбайливо очищають голову і зберігають здоров'я волосся:

  • Sodium cocoyl isethionate — є самим м'яким ПАР і менш шкідливий для волосся.
  • Disodium Cocoamphodiacetate — м'який емульгатор, поєднує в собі хороше піноутворення і загущающие властивості.
  • Sodium Cocoyl Glutamate — володіє антиоксидантами, пом'якшує волосся, зволожує шкіру.
  • Cocamidopropyl Betaine — поглинає подразнюючу вплив інших ПАР, має антистатичні властивості.
  • Decyl Polyglucose — поліглюкозід, що складається з корисних речовин: цукрів (глюкози), отриманих з кукурудзяного крохмалю, і жирних кислот кокосового горіха.
  • Sodium Sulfosuccinate — має стабільний pH. Може використовуватися у великих концентраціях, не викликаючи роздратування.
  • Magnesium Lauryl Sulfate — м'який ПАР, не подразнює шкіру і очі.

Параметри вибору шампуню

В основному всі шампуні поділяються на чотири види: професійні, бессульфатние, мас-маркет і аптечні лінійки.

Розглянемо кожен з видів і визначимо їх сильні і слабкі сторони.

професійні шампуні

Такі шампуні призначені для використання в салонах або за призначенням професійного стиліста.

«Професійні засоби містять серйозні формули і компоненти, що розробляються для поліпшення стану волосся. В кошти мас-маркету подібні формули не потрапляють, тому що вони занадто дорогі для виробництва бюджетних продуктів », — Олексій Нагорський, стиліст L'Oréal Professionnel.

Бессульфатние шампуні

Бессульфатние шампуні, відповідно назві, не містять сульфатів.

Однозначне перевага таких коштів в тому, що вони допомагають зберегти колір після фарбування, продовжити ефект кератинового випрямлення і зберегти гладкість кутикули волоса.

Однак при різкому переході з сульфатних шампунів волосся можуть почати втрачати обсяг, з'являється відчуття жирності. У деяких випадках бессульфатние шампуні не допомагають позбутися від лупи, а їх витрата менше економічний у порівнянні зі звичайними засобами.

Шампуні мас-маркет

Головне завдання шампунів, які ми бачимо на прилавках звичайних магазинів, — очищення голови від забруднень. І з цим завданням вони справляються на ура.

Але дбайливого догляду і тим більше лікування від них краще не чекати.

Причина — здешевлення складу таких шампунів. Визначити те, що на рецептурі кошти зекономили, можна, посилаючись на наступні компоненти:

  • Ammonium Lauryl Sulfate,
  • Sodium Lauryl Sulfate,
  • Ammonium Laureth Sulfate,
  • Sodium Laureth Sulfate.

Ці речовини дають рясну піну, проте негативно впливають на верхні шари волосся і позбавляють їх захисту.

аптечні лінійки

В аптеку ми ходимо, коли потребуємо лікуванні, тому і аптечні шампуні спрямовані на те, щоб лікувати локони від певних проблем: лупи або випадання волосся. Однак за гладкістю і блиском варто звертатися до інших засобів.

Як правильно вибрати шампунь за типом волосся?

Правильно підібраний за типом волосся шампунь перетворює локони: робить їх більш здоровими, м'якими, слухняними і дарує те саме відчуття доглянутості та охайності.

Шампунь для жирного волосся

Всі, хто хоч раз стикався з жирністю голови, добре знайомі з проблемою частого миття — використовувати шампунь доводиться через день і навіть частіше.

Хороший шампунь для такого типу волосся повинен містити відновлюють компоненти для зменшення виділення шкірного сала. Найбільш ефективні — алое і екстракти трав.

Але такі шампуні не панацея. Люди з виключно жирним волоссям зустрічаються рідко, частіше ми маємо комбінований вид жирних і сухих волосся. І тоді шампунь для жирного волосся буде активно сушити кінчики, робити їх ламкими і тонкими.

Благо на ринку з'являються розумні кошти, які зменшують виділення себума (шкірного сала) і не пересушують кінчики. Добре працює спеціальний шампунь від Kérastase — Specifique Bain Divalent і Pure Resource від L'Oréal Professionnel.

Шампунь для нормального волосся

Володарі нормального типу волосся щасливчики: їх волосся більш блискучі, еластичні і легко укладаються. Для такого типу волосся підходять шампуні, головне завдання яких — очищення від забруднення і підтримку здоров'я волосся.

Шампунь для пошкодженого і тонкого волосся

Тонкі і пошкоджене волосся видно відразу — вони мляві, посічені і тьмяні.

Щоб впоратися з таким спектром проблем, тонким волоссю необхідні відходи, що поєднують полімери і протеїни, які ущільнюють і формують міцну структуру волосся. Наприклад, в складі шампуню Extreme від Redken є протеїновий комплекс RCT, а також кераміди, які роблять волосся міцним і стійким до механічного впливу.

Шампунь для чутливої ​​шкіри голови

Свербіж, печіння і почервоніння шкіри — основні симптоми при чутливості шкіри голови. Для вирішення проблеми підійдуть шампуні з алое і пантенолом, вони мінімізують роздратування.

Шампунь для пофарбованих і мелірованого волосся

Мета шампуню для пофарбованих і мелірованого волосся — збереження кольору і захист. Барвники роблять локони більш ламкими, тому шампунь для фарбованого волосся відновлює втрачені живильні речовини, а також завдяки SPF-захисту допомагає зберігати колір волосся.

Одні з кращих лінійок для таких волосся — у Matrix. Бренд спеціалізується на фарбуванні і надає бюджетні, але ефективні засоби для збереження кольору. Наприклад, їх шампунь Color Obsessed захищає від вицвітання і при цьому бореться з Пушана і пористими локонами. Але продукт краще використовувати в системі з кондиціонером і спреєм.

Шампунь від лупи

Лупа — це грибкова хвороба, тому позбуватися від неї потрібно комплексним лікуванням. Ефективні шампуні від лупи можна знайти як серед професійних лінійок, так і в аптеці. До їх складу входять саліцилова кислота, пиритион цинку, клімбазол і Кетоконозол. Вони допомагають позбутися не тільки від видимої лупи, але і від самого збудника захворювання.

Шампунь від випадіння волосся

Засоби проти випадіння волосся складаються з стимулюючих компонентів, які допомагають відновлювати структуру волосся і покращують кровообіг в шкірі голови. Якщо випадання знаходиться в активній фазі, одним шампунем не обійтися — необхідна консультація фахівця і підібрана система лікування. Зате доглядають кошти можуть стати відмінною профілактикою цієї проблеми.

Так, у Kérastase є хороший шампунь-ванна Prévention, який бореться зі шкідливими мікробами і попереджає ризик випадіння волосся.

Для кучерявого волосся

Структура кучерявого волосся вигнута від природи, і це робить їх дуже ламкими і сухими. Головна особливість шампунів для власниць кучериків — це наявність зволожуючих і зміцнювальних компонентів.

У шампуні Curl Contour від L'Oréal Professionnel є правильне поєднання масел в складі, які запобігають сплутування і допомагають робити окресленими завитки, що скорочує час укладання.

Для жорстких волосся

Жорсткі волосся хоч і міцні, але часто зневоднені, погано піддається укладанню і стирчать в різні боки. Для вирішення проблеми шампунь для жорсткого волосся «дисциплінує» їх за рахунок масел, зволожуючих компонентів і ефекту ламінування.

Поради професіоналів

Всім відомі два головних правила по догляду за волоссям та вибору шампуню. Перше: не мити голову гарячою водою. І друге: якщо подрузі підійшов один шампунь, не факт, що він підійде і вам. У кожної людини все індивідуально, і шампуні треба підбирати по своєму особистому досвіді. Якими ще Лайфхак діляться професіонали?

  • Кучеряві і пошкоджені локони — сухі, тому для них не варто вибирати шампуні, у складі яких є спирт і спиртовмісні компоненти, вони активно позбавляють волосся вологи.
  • Ніколи не вибирайте професійні шампуні самостійно, а тим більше разом з консультантом в магазині. Ні він, ні ви не зможете провести діагностику стану вашого волосся і дізнатися, як комплекс діючих компонентів позначиться на їхньому здоров'ї.

«Я сам був свідком того, як консультант пропонував дівчині з двоступеневого догляду тільки перший ступінь, яка окремо не працює, а по суті є провідником компонентів. У кращому випадку при такому підході неправильно підібраний продукт нічого не змінить в стані волосся, а в гіршому — посилить проблему. При цьому професійний догляд дуже важливий, тільки він зможе забезпечити збереження ефекту після якісного салонного фарбування та інших процедур ».

Олексій Нагорський Стиліст L'Oréal Professionnel

  • Перед застосуванням шампуню для жорсткого волосся наносите масло на локони, а вже після використовуйте кондиціонер. Це допоможе зробити волосся більш м'якими і слухняними при укладанні і розчісуванні.
  • Не розчісуйте мокре волосся. Вологі локони більш схильні до впливу навколишнього середовища, а грубе механічне вплив гребінця пошкоджує і сприяє появі посічених кінчиків.
  • Щоб волосся не зіпсувалися від гарячого повітря при сушінні, повітря повинне бути теплим, а в кінці сушіння — холодним.
  • Для додання блиску волоссю замість кондиціонера можна використовувати маски і масла для волосся, вони працюють більш ефективно.
  • Регулярні домашні масажі голови покращують кровообіг в шкірі голови, що стимулює відновлення і зростання волосся.

Знижка 10% на офіційному сайті Redken по промокодом Newbreed.

Знижка 10% на офіційному сайті Kérastase по промокодом Newbreed.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі, щоб бути в курсі останніх новинок, конкурсів, акцій і спеціальних пропозицій: Instagram, Вконтакте, Яндекс.Дзен, Facebook.