Випадання волосся: причини
Така неприємність може трапитися з кожною, адже факторів, що впливають на інтенсивність випадання волосся, неймовірно багато: від погоди на вулиці до гормонального дисбалансу. Що ще може змусити ваш організм позбавлятися від великої кількості волосся:
- сильний стрес;
- неправильне (незбалансоване) харчування;
- інтенсивні фізичні навантаження;
- низька температура повітря;
- яскраве сонце;
- гормональний збій (наприклад, під час вагітності або після пологів);
- різні захворювання: дисфункція щитовидної залози, цукровий діабет, деякі грибкові інфекції та інші хвороби;
- неправильний догляд за волоссям та шкірою голови;
- невідповідний склад води (дуже жорстка або дуже м'яка для вашого типу волосся).
Як зрозуміти, чи варто турбуватися про випадання волосся?
У нормі кожна людина втрачає в середньому близько 100 волосся на добу. Якщо вдуматися, це досить багато, особливо якщо розчісуватися максимум один-два рази на день, як роблять власниці кучерів. Звертайте увагу на те, скільки волосся залишається на гребінці і на підлозі у ванній кімнаті під час укладання. Якщо візуально їх кількість залишається приблизно однаковим, хвилюватися не варто. А ось якщо вам здається, що інтенсивність випадання стала рости, слід прийняти деякі заходи.
Найпростішим і вірним способом позбавити себе від зайвих хвилювань стане відвідування терапевта і здача загального аналізу крові та аналізу крові на цукор. Якщо тут все в порядку, але волосся продовжують випадати, запишіться на прийом до спеціального лікаря-трихолога, який знає все про здоров'я волосся і шкіри голови. Він призначить огляд і додаткові аналізи, якщо це необхідно.
Якщо ж ви навіть думати не хочете про лікарнях, шукайте інформацію про знакові заходи в світі краси і здоров'я волосся: в рамках таких подій бренди часто пропонують гостям консультацію лікаря-трихолога як приємний бонус. Саме так було на відкритті корнера Kérastase в ГУМі.
Правильне харчування для зміцнення волосся: необхідні вітаміни і елементи
За красу і здоров'я волосся відповідає безліч речовин, які в тій або іншій кількості містяться в продуктах харчування. Що ж потрібно включити в повсякденний раціон, щоб подбати про своїх локони?
Вітамін А | Яйця, молочні продукти, шпинат, петрушка, овочі і фрукти червоного і жовтого кольору |
Вітамін С | Шипшина, волоський горіх, чорноплідна горобина, цитрусові |
вітамін В1 | Гречка, кукурудза, бобові, соя, більшість горіхів, дріжджі |
вітамін В6 | М'ясо, молоко, картопля, висівки |
Залізо | Інжир, виноград, агрус, журавлина, гарбуз, цукіні, шпинат |
кальцій | Кисломолочні продукти, гарбуз, хрін |
магній | Буряк, квасоля, картопля, сухофрукти |
цинк | Виноград, баклажани, апельсини |
йод | Редька, редиска, часник, огірки |
кремній | Кокос, цільнозернові злаки, цукіні |
Яких продуктів харчування слід уникати, піклуючись про здоров'я волосся?
Сучасні нутриціології приходять до висновку, що саме збалансоване харчування не виключає повністю ніяких продуктів, просто все в раціоні повинно бути потроху.
Щоб зберегти красу і здоров'я волосся, зупинити їх випадання, слід обмежити вживання:
- занадто жирної їжі;
- напівфабрикатів з низьким вмістом корисних речовин;
- надлишково солодких продуктів (газованої води, шоколаду, тістечок);
- алкоголю.
Організація правильного догляду за волоссям для їх зміцнення
Що можна і потрібно робити вдома, щоб захистити волосся від надто інтенсивного випадання і зміцнити їх? Розбираємося разом!
Як правильно мити голову?
Залежно від типу волосся частота миття голови може бути різною: сухе волосся, як правило, забруднюються протягом 2-4 днів, а жирні часом вимагають щоденного миття голови. Який би варіант не виявився вашим, важливо враховувати:
- жорсткість води: якщо у вашому регіоні жорстка вода, краще чергувати миття голови під душем з використанням бутильованої води для пиття;
- температуру води: експерти Newbreed рекомендують мити волосся під теплою або прохолодною, але не гарячою водою.
Як правильно сушити волосся?
Найменш травмуючим способом висушити волосся є природний: промокнути локони рушником і залишити їх сушитися самостійно. На жаль, для цього не завжди знаходиться час, тому часто нам доводиться користуватися феном або брашингом.
Гаряче повітря може нашкодити волоссю. Вибирайте середню або мінімальну температуру нагрівання, тримайте фен на відстані не менше 20 сантиметрів від пасма, а якщо користуєтеся брашингом, щипцями або плойкою, точно витримуйте час впливу на волосся, не перепалювати їх.
Якою має бути гребінець?
Від якості гребінця часто залежить, скільки волосся буде втрачено в процесі щоденної укладки. Занадто часті зубчики або невідповідна форма гребінця можуть негативно вплинути на якість волосся.
Ідеальний варіант — широка щітка з вбудованим іонізатором, яка не тільки сприяє легкої укладанні, але і насичує волосся корисними зміцнюють іонами.
Як часто і якою фарбою проводити фарбування волосся?
Сховати сивину, змінити імідж, зробити природний відтінок волосся більш яскравим — сьогодні без фарбування практично нікуди! Добре, що часи, коли фарбувальні та освітлюючі склади створювалися на основі страшних руйнівних речовин, вже позаду. Сьогоднішні фарби для волосся значно більш щадні, однак і вони можуть посилити проблему випадіння волосся.
Якщо ви помітили, що стали втрачати більше волосся, відмовтеся на час від фарб на основі аміаку, тим більше що на ринку постійно з'являються нові і нові аналоги цієї речовини. Наприклад, в лінійці барвників Redken є безаммиачні варіанти, які подарують стійкий колір при максимально дбайливому ставленні до волосся.
Ще більш щадний підхід — використовувати засоби відтінків склади, які допоможуть злегка змінити колір локонів, не проникаючи глибоко в структуру волосся.
Захист шкіри голови від зовнішніх факторів
Горезвісний мамин питання про шапку з віком стає актуальним не тільки через те, що мерзнути вже не модно, але і в зв'язку з красою і здоров'ям волосся і шкіри голови. Так, тепла шапка взимку не тільки захистить від застуди, а й вбереже шкіру голови від різких перепадів температури, а також від впливу холодного повітря, який неминуче сушить.
Влітку ж теж непогано носити головний убір: і не перегреемся, і шкіру голови не пересушити. Якщо ви опиняєтеся поруч з морем, не потрібно відмовляти собі в задоволенні поплавати, просто після купання нанесіть на локони і шкіру голови поживне масло або маску.
До речі про масло: чи не шкідливо постійно використовувати стайлінгові кошти? Експерти запевняють, що немає, якщо вони якісні і підібрані з урахуванням ваших індивідуальних особливостей. А використання коштів з термозахистом або поживних масел для укладання в принципі корисно.
Салонні процедури для зміцнення волосся
Подбати про волосся і шкіри голови можна, відправившись до фахівця. Активний масаж голови допоможе посилити кровообіг і «розбудити» сплячі волосяні фолікули, а дарсонвалізація — прискорити регенерацію тканин, зупинити випадання волосся. Ці ритуали краси не дуже складні і цілком доступні для проведення в домашніх умовах.
Точно піти в салон стоїть за мезотерапией для шкіри голови: це досить радикальна міра, яка проводиться за призначенням лікаря-трихолога. Спеціаліст за кілька сеансів робить ін'єкції в шкіру голови, насичуючи її корисним коктейлем з інгредієнтів, які зупиняють процес втрати волосся, нормалізують роботу сальних залоз і доставляють енергію до волосяних фолікулів.
Ефективні косметичні засоби для зміцнення волосся
Разом розбираємося в різноманітті пропозицій для зміцнення волосся.
Що повинно бути в складі таких коштів?
Найбільш ефективно діють засоби, до складу яких входять вітамінні комплекси, амінокислоти, кератин, залізо і корисні поживні масла.
Масла для волосся: шкода чи користь?
Косметичні масла виконують неймовірно важливу функцію: вони живлять волосся і обволікають їх найтоншої мембраною, яка не тільки надає локонам зовнішній блиск, але і захищає поверхню волосся від зовнішніх впливів. Однак не варто користуватися маслом для волосся перед гарячої укладанням, так ви сильно пересушити волосся і зведете нанівець всі корисні властивості косметичного засобу.
Чи варто робити домашні маски?
Домашні доглядають маски, складені з того, що знайшлося в холодильнику або кухонному шафці, вважаються зручною альтернативою промислової косметиці. Однак варто пам'ятати, що в домашніх інгредієнтах корисних речовин набагато менше, а непрофесійний підхід до змішування тих чи інших компонентів може призвести до негативних наслідків.
Кращі професійні засоби для зміцнення волосся
Разом з експертами Newbreed ми підібрали найефективніші засоби для зміцнення локонів і боротьби з випаданням волосся.
рекомендовані засоби
- Сироватка Serioxyl Denser від L'Oréal Professionnel
До складу засобу входять інноваційні компоненти стемоксідін і неогесперідін, які стимулюють активність волосяних цибулин, запобігають випадання волосся і підвищують їх густоту. Важливо: наносити сироватку потрібно кожен день протягом трьох місяців. - Незмивний догляд для росту волосся Cerafill Retaliate від Redken
У формулі кошти міститься ментол, який заспокоює шкіру голови і підсилює кровообіг, стимулюючи ріст волосся, а також стемоксідін, що дає додаткову енергію волосяних цибулин. Рекомендується наносити щодня на сухе або вологе волосся. - Шампунь Sensi Balance від L'Oréal Professionnel
Шампунь розроблений спеціально для чутливої шкіри голови, тому відмінно зволожує її, сприяючи зміцненню волосся. Шампунь необхідно наносити не тільки на волосся, але і на шкіру голови масажними рухами. - Комплекс для обсягу волосся High Amplify від Matrix
Формула з протеїнами дозволяє не тільки збільшити візуальний об'єм волосся, але і зміцнити волосся. У набір входять шампунь і кондиціонер, які рекомендується використовувати в комплексі. - Ампули Cerafill Maximize Аминексил від Matrix
Це система інтенсивного догляду, яка призначена для боротьби з випаданням волосся. До складу формули входить амінексіл, аргінін і омега-6 кислоти, які стимулюють природне зростання волосся і ущільнюють структуру волосся. Наносити засіб потрібно за допомогою спеціального аплікатора на сухі або підсушені рушником волосся і шкіру голови.
Знижка 10% на офіційному сайті Redken по промокодом Newbreed.