Що таке мелірування волосся?
Мелірування — це часткове фарбування локонів волосся, при якому задіюються не всі пасма або не вся довжина пасм. У переважній більшості випадків зробити мелірування в домашніх умовах і не тільки означає попереднє освітлення: спочатку потрібні ділянки волосся знебарвлюються і потім тонуються. Цей етап можна пропустити, тільки якщо колір мелірування темніше кольору бази: наприклад, якщо ви хочете зробити яскраве кольорове або темне мелірування на світлому волоссі.
Якщо ви при слові «мелірування» уявляєте собі зачіску з початку нульових — контрастні широкі світлі пасма на темному волоссі, — то поспішаємо вас переконати. Сучасні техніки мелірування волосся — це і розтяжки кольору від темних коренів до світлих кінчиків (Шатушь, омбре та інше), і сонячні відблиски у волоссі, і яскраві нюанси, і багато інших стильні варіанти.
Звичайно, у продажу є чимало наборів для того, щоб зробити мелірування волосся в домашніх умовах, з гребінцями або шапочками, однак результат цієї процедури може бути непередбачуваним: тільки професіонал зможе спрогнозувати, як ваше волосся поведуть себе після освітлення.
Переваги та недоліки мелірування волосся
Мелірування волосся — одна з найпопулярніших перукарень технік. У неї маса фанатів, а противників практично немає, проте у цього способу фарбування є свої плюси і мінуси.
Плюси мелірування:
- можливість змінити образ, що не задіюючи всі волосся;
- безліч різновидів, серед яких можна вибрати відповідну саме вашій зачісці і типу обличчя;
- практично необмежена колірна гамма;
- щадне вплив на шевелюру (так як фарбуються не всі пасма);
- правильно виконане мелірування красиво відростає і дозволяє довго не оновлювати фарбування.
Мінусів практично немає, але якщо ви робите мелірування в домашніх умовах є певні ризики:
- після освітлення може постраждати якість волосся — ступінь негативного ефекту залежить від використовуваних засобів і майстерності перукаря — професіонал зробить мелірування так, щоб волосся практично не постраждали;
- «Кустарне» мелірування волосся при відростанні виглядає дуже неохайно.
варіанти мелірування
Як ми вже згадували, мелірування волосся — це не тільки «частокіл» зі світлих пасм на темному волоссі. Техніка вдосконалюється з кожним роком, і зараз в арсеналі просунутого майстра безліч цікавих способів фарбування волосся пасмами. Яке ж можна зробити мелірування волосся в домашніх умовах і в салоні?
каліфорнійське мелірування
Цей метод передбачає поєднання в фарбуванні 3-5 відтінків, близьких до основного тону волосся, а також плавну розтяжку кольору від темних коренів до світлих кінчиків. Завдяки цьому зачіска з каліфорнійським мелірування виглядає так, ніби літо ви провели на пляжах західного узбережжя США.
зворотне мелірування
На відміну від класичного мелірування, який передбачає світлі пасма на темному волоссі, суть зворотного мелірування — зробити розстановку темніших акцентів. Це відмінна техніка для блондинок, які хочуть додати зачісці глибини і обсягу.
класичне мелірування
Традиційне мелірування — світлі тонкі пасма на темній базі. Щоб таке фарбування виглядало натурально, прояснені волосся тонують в два-три близьких до основного відтінку: так колір переливається і грає.
венеціанське мелірування
Цей спосіб мелірування відрізняється хаотичним вибором пасом для фарбування і мінімальним контрастом: волосся висвітлюється максимум на два-три тони, за рахунок чого досягається природний ефект.
Бразильське мелірування
Нехай вас не бентежить, що Бразилія від Каліфорнії далеко: насправді бразильське мелірування — це різновид каліфорнійського. Відмінність в тому, що для бразильського не використовується фольга: освітлення відбувається на повітрі, що допомагає домогтися більш розмитих кордонів кольору.
Рідкісне і дрібне мелірування
Чим дрібніше пасма в мелірованії, тим краще, адже так ефект виходить більш реальним. Якщо ви готові до мінімальних змін, спробуйте зробити рідкісне і дрібне мелірування вдома. Головне — щоб прояснені пасма не сильно контрастували з основним кольором волосся.
часте мелірування
Якщо зробити часте мелірування волосся в домашніх умовах, можна домогтися кардинальної зміни відтінку — так, наприклад, цю техніку застосовують при виході з чорного кольору. За рахунок великого обсягу освітлювати волосся зачіска виглядає абсолютно по-іншому.
часткове мелірування
Часткове мелірування — це відразу кілька різновидів мелірування, при якому задіюється не вся маса волосся, а, наприклад, пасма у особи або тільки верхній шар шевелюри.
кольорове мелірування
Яскраве мелірування — справжній тренд останніх років. За допомогою сучасних кольорових барвників можна домогтися практично будь-якого відтінку, як насиченого, так і пастельного. Техніка мелірування при цьому може бути будь-хто.
велике мелірування
Цей вид — пережиток минулого. Якщо тільки мова не йде буквально про пару пасом, забарвлених в яскравий колір. Таке фарбування здорово освіжає образ, додаючи йому зухвалості.
Підбір тону для мелірування вдома і в салоні
Мелірування можна зробити вдома і в салоні практично в будь-якому кольорі. Правильно вибраний відтінок — запорука успіху. Розповімо, який тон підійде вашому кольору волосся.
Для русявого волосся
На волоссі відмінно виглядають світлі відтінки: золоті, пшеничні, бурштинові, карамельні і навіть попелясті.
Останні варто розглядати, якщо подтон ваших русявого волосся — холодний.
Для темного волосся
Шатенкам експерти newbreed рекомендують придивитися до сонячної гамі: медові, золотисті і мідні пасма розкривають глибину основного темного тону. Якщо подтон холодний, то підійдуть відтінки кави з молоком і лляні.
Брюнеткам підходять мідні відтінки, а також всі варіанти кольорового мелірування волосся.
Для світлого волосся
Блондинкам рекомендують мелірування в відтінках, на пару тонів відрізняються від основного кольору: це можуть бути пшеничні або попелясті відтінки.
Також цікаво виглядають пастельні нюанси — персикові або полуничні.
Огляд фарб для мелірування волосся
Палітра фарб для фарбування не обмежена нічим: у кожного майстра є свої улюбленці. Однак є кошти, гідності яких визнаються переважною більшістю експертів.
рекомендовані засоби
- Пудра Blonde Studio для мультітехнік, L'Oréal Professionnel, — головний вибір для мелірування багатьох стилістів. Вона збагачена прокератіном, практично не пахне і дає передбачуваний і швидкий результат.
- Гель-крем Dia Light, L'Oréal Professionnel, — відмінне тонуючий засіб спеціально для фарбованого волосся, яке створює ефект ламінування завдяки top coat полімеру.
Як зробити мелірування в домашніх умовах або в салоні: покрокова інструкція
Мелірування в домашніх умовах самостійно найпростіше зробити за допомогою спеціальної шапочки з дірочками і гачка.
- Шапочка надаватися на голову.
- За допомогою гачка тонкі пасма витягують з невеликих отворів.
- На них наносять освітлюючий склад.
- Після того як витримано необхідний час, склад змивають спеціальним шампунем.
- Волосся тонують в потрібний відтінок або залишають як є.
Начебто просто, але як поведе себе шевелюра в процесі освітлення, зможе сказати тільки професіонал. Плюс цей легкий спосіб мелірування в домашніх умовах не допоможе домогтися гарних природних результатів і відблисків: на голові буде видно лише часті тонкі пасма світлого відтінку. Наскільки рівномірно вони будуть розподілені по масі волосся — питання.
За натуральним ефектом краще все ж відправитися в салон.
Там мелірування пройде за такою схемою:
- Майстер за допомогою тонкої гребінця вибере потрібні волоски, підкладе під пасмо фольгу і завдасть на неї освітлюючий склад.
- Потім фольгу загортають і переходять до наступного пасма.
- Таким чином обробляють всю голову або необхідні ділянки.
- Після закінчення потрібного часу фольгу знімають, а волосся миють спеціальним засобом, щоб зупинити процес освітлення.
- Потім на пасма наносять тонуючий склад. Швидше за все, це буде кілька відтінків, щоб домогтися гарних переливів.
- Після цього волосся миють, сушать і укладають.
Деякі техніки мелірування не передбачають використання фольги. Це вимагає певної майстерності від перукаря, адже результат залежить від його вміння правильно розставляти акценти, а також від знання засобів, з якими він працює.
Як доглядати за мелірованими волоссям?
Після мелірування в домашніх умовах або в салоні волосся можуть потребувати особливого догляду, особливо якщо був задіяний великий обсяг волосся. Нівелювати сухість, позбавити від ламкості і зберегти колір допоможуть спеціальні засоби.
рекомендовані засоби
- Шампунь RAW Nourish, Biolage, містить киноа і мед, які повертають блиск і гладкість сухим ламким волоссю. А екоактивісти оцінять упаковку кошти, зроблену з переробленого пластику.
рекомендовані засоби
- Маска Nourishing, L'Oréal Professionnel, працює на всі сто завдяки 99% натуральних інгредієнтів: у формулі немає сульфатів, силіконів або парабенів. Волосся стає природно м'якими і невпізнанно сильними по всій довжині, навіть на кінчиках.
рекомендовані засоби
- Кондиціонер All Soft, Redken, — один з головних улюбленців шанувальників марки. Ущільнює волосся і робить їх м'якше — спасибі Арганова олія в складі. «Недоліків немає», — однозначний вердикт тих, хто встиг спробувати це засіб.
рекомендовані засоби
- Незмивний крем Keep Me Vivid, Matrix, зберігає блиск і відтінок, а також захищає волосся від шкідливого термовоздействія і сонячного випромінювання, буквально випалює колір завдяки УФ-фільтру в складі.