Хна для волосся — користь чи шкода: відповідають експерти

Хна: що це взагалі таке?

Хна — це порошок з листя чагарника Лавсона неколючими. Він містить Lawsone — молекули таніну, які за структурою близькі до рідного для волосся білку кератину. За даними The Beauty Brains, танін «чіпляється» за кератин і тому тримається на волоссі дуже довго. Але по суті молекули барвника переходять в волосся, порушуючи клітини епідермісу, і зв'язуються з його волокнами.

Здавалося б, висока стійкість барвника — це плюс, але хна настільки уїдливих, що її майже неможливо видалити з волосся! Тому у вас навряд чи вийде перефарбуватися і навіть повернутися до натурального кольору, якщо ви вже використовували хну.

Як хна діє на волосся?

Хна може пофарбувати волосся в коричнево-червоний, рудо-коричневий або навіть оранжево-червоний відтінки. Проте колір, який ви отримаєте, якщо вирішите пофарбувати волосся хною, буде залежати від вашого природного відтінку — все через молекул таніну і їх взаємодії з кератином, який оточує пигментированное ядро ​​волоса, в результаті чого колір у кожної людини виходить унікальним.

Чи є користь від хни?

Доведеною користі від хни, на жаль, немає. А от шкода від надмірного її використання науково доведений.

  1. Танін робить волосся жорсткими. Так, тонкі і світле волосся фарбування хною може привести до ламкості.
  2. Через вміст в хні кислот і дубильних речовин, вона сушить волосся, а при частому використанні робить їх тьмяними.
  3. При постійному використанні хна порушує захисний шар, волосся стає ламким і починають сіктися не тільки на кінчиках, але і по всій довжині.
  4. У деяких випадках використання хни настільки послаблює волосся, що це навіть призводить до їхнього випадання.
  5. Перенасичені хною волосся практично не піддаються укладанню через втрату еластичності.

Які з усього цього можна зробити висновки? Можливо, на піку популярності хни в 90-і роки вона дійсно була однією з кращих фарб для волосся, але ж з тих пір технології зробили крок далеко вперед. Фарбування з професійними фарбами стали набагато менш травматичними, так що тепер сміливо можна приміряти новий образ і фарбуватися навіть в самий яскравий колір — все це пройде без шкоди для волосся!

Професійні фарби для екоголіков

Дійсно, наука не стоїть на місці — сила природних барвників вже активно застосовується у виробництві ефективних фарб, у яких під контролем все: і тон волосся, і їхнє здоров'я. Поки такий перехід не можна назвати масовим явищем, але окремих брендах вже є чим похвалитися.

Цього року марка L'Oreal Professionnel презентувала барвник Botanea, що повністю складається з натуральних інгредієнтів. Формула цього продукту вичерпується очищеними природними пігментами (всього їх три — хна, індиго і каси) і кокосовим маслом. Саме завдяки маслу Botanea відрізняється безпекою, стійкістю і зручністю в застосуванні навіть в домашніх умовах. А пігменти в різних комбінаціях забезпечують широкий спектр колірних рішень від природних блонд до насиченого брюнета з каштановим або синьо-чорними відблисками. Детальніше про новий продукт можна дізнатися тут.

Наші експерти і стилісти вже встигли оцінити можливості Botanea на практиці і перше, що вони відзначили — стан волосся після фарбування: пасма стають помітно більш щільними і блискучими без типового для сольного використання хни підвищення пористості структури волосся. Для шанувальників екологічної косметики звучить спокусливо.