Відома історія: власниці пружних локонів мріють їх розпрямити, а дівчата, яким від природи дісталися волосся без єдиного завитка, весь час намагаються змусити їх закучерявилися. Якщо ви ставитеся до другої категорії або просто раптом захотіли локони, ласкаво просимо! Сьогодні ми поговоримо про те, чим відрізняються один від одного способи хімічної завивки і що вам вибрати залежно від типу волосся і від того, що ви, власне, хочете отримати на голові.
Що таке хімія і як вона діє на волосся?
Чому локони, створені за допомогою щипців або плойки, тримаються лише кілька годин, а хімічна завивка — кілька місяців? Вся справа в способі впливу на структуру волосся.
Дивіться самі: під час класичної хімічної завивки використовуються спеціальні склади, наприклад лужний і кислотний. Луг, яка входить до складу для першого етапу завивки, руйнує дисульфідні зв'язку всередині волосся. Це означає, що волосся стає чимось на зразок пластиліну, м'яким і податливим. На другому етапі стиліст надає Прядка форму, завиває їх в дрібні або великі кучері. На третьому етапі — закріплення результату за допомогою кислотного складу: він змушує локони «запам'ятати» отриману форму і не випрямлятися назад навіть при намоканні.
Типи хімії: як вони залежать від складу препаратів?
Залежно від структури волосся і необхідної тривалості результату стиліст підбирає один з декількох способів хімічної завивки. Давайте дізнаємося, які існують варіанти і якими перевагами і недоліками володіє кожен з них.
нейтральна хімія
Структура наших волосся зазвичай неоднорідна: по довжині волосся зустрічаються ділянки, більш стійкі до агресивних складів, і ділянки, які реагують на кислоти і луги активніше, стає сухим і ламким.
Спеціально для таких випадків вчені придумали особливий склад для хімічної завивки з низьким pH. Він так само ефективний, як і звичайна хімічна завивка, але при цьому дозволяє діяти активно на стійких ділянках і дбайливо — на тендітних.
лужна хімія
У разі такої завивки результат закріплюється за допомогою суміші двох речовин: амонію і гліколевої кислоти. На відміну від класичного способу, після такої хімії додатково закріплювати завивку не потрібно, склад просто змивається водою, а кучерики залишаються на місці.
Лужна хімія, незважаючи на швидкість процесу, вважається самим агресивним способом завити волосся. Цей варіант застосовується тільки в крайніх випадках, коли волосся відрізняється особливою товщиною.
Для відновлення після такої хімії не завадить серйозний зміцнює догляд. Неминучу ламкість допоможе знизити шампунь Inforcer в компанії з кондиціонером і незмивною кремом з цієї гами.
кислотна хімія
Кислотні склади володіють абсолютно особливим ароматом, з яким хімічна завивка асоціюється у всіх, хто бував в радянських перукарень. Поряд з лужним способом, кислотна хімія вважається агресивною, зате дарує довготривалий результат, завдяки входить до складу тиогликолевой кислоті.
амінокислотна хімія
Як вже зрозуміло з назви, до складу для завивки в цьому випадку входять корисні амінокислоти і протеїни, які компенсують шкідливий вплив руйнують структуру волосся речовин.
Це досить м'який варіант хімії, результат якої протримається недовго, місяця півтора, зате пофарбовані і ослаблені волосся не постраждають від такого б'юті-ритуалу ще більше.
Хімія з протеїнами шовку
При такому способі завивки, який іноді називають японської хімією, здається, що в складі взагалі немає ніякої хімії: виключно приємний запах, нуль печіння і швидкість нанесення дійсно збивають з пантелику. А локони при цьому виходять дуже красивими і гладкими за рахунок входять до суміш натуральних протеїнів шовку і частинок колагену.
Єдиний мінус «шовкової» завивки криється в тому, що підійде такий варіант тільки власницям тонких від природи волосся. Волосся нормальної і збільшеної товщини не піддадуться такому делікатному впливу.
Види бігуді і розмір локонів
Вибравши спосіб завивки, потрібно визначитися з розміром кучериків, а це чи не найголовніше! Дивимося на бігуді і оцінюємо результат:
- 12-13 мм: мільйон дрібних кучериків;
- 21-24 мм: акуратні невеликі кучері;
- 32-43 мм: елегантні локони, що надають зачісці об'єм;
- 56-66 мм: приголомшливо великі локони.
Переваги та недоліки хімічної завивки
Чому варто робити хімію: 5 причин
- Кучеряве волосся виглядають об'ємніше.
- Локони ніколи не виходять з моди.
- З'являється більше можливостей для створення цікавих зачісок.
- Якщо не хочеться возитися з укладанням, досить просто вимити голову.
- Щадна хімія навіть корисна для волосся завдяки доглядають компонентів.
Шкідливий вплив хімії: наслідки
- Класична хімія сушить волосся.
- При нанесенні звичайного складу для хімічної завивки на пофарбовані або прояснені волосся можна ще більше нашкодити їм.
- Коріння швидко відростають, і б'юті-ритуал доводиться повторювати постійно.
Протипоказання для тривалого завивання
- Алергія на один з компонентів складу для завивки.
- Тільки що перенесений сильний стрес.
- Ослаблені, дуже тонке волосся (тільки щадні варіанти).
- Сильне випадання волосся.
- Погане самопочуття, підвищена температура.
До слова про тонких і ослаблених волоссі. За півроку до хімічної завивки пройдіть курс відходу з ущільнюючим дією, а потім проконсультуйтеся з майстром з приводу стану волосся. Наприклад, хорошим ущільнюючим дією відрізняються шампунь Serioxyl і кондиціонер Serioxyl з гами L'Oréal Professionnel, а також кошти Biolage FullDensity (в лінійку входять шампунь, кондиціонер, спрей і тонік з стемоксідіном, що активізує волосяні цибулини).
Скільки тримається хімія?
Класичні склади дають довготривалий ефект, результат зберігається до 3-6 місяців. Більш щадні варіанти (амінокислотні склади, біозавивка і «шовкова хімія») — від 1,5 до 3 місяців.
Як часто можна робити хімію?
Все залежить від обраного способу завивки і ваших індивідуальних переваг. Багато, почавши робити хімію, продовжують записуватися на цей б'юті-ритуал протягом багатьох років, оскільки вже не уявляють собі життя без кучериків. Ну а якщо вам просто хочеться іноді міняти імідж, і ви вибираєте агресивний склад для завивки, найбезпечнішим буде варіант один раз на рік.
Щадні склади не шкодять волоссю, тому повторювати завивку можна кожні пару місяців.
Карвінг або легка хімія на середні волосся
Карвінг, або легка хімія, — це альтернатива звичайному хімічну завивку. Завдяки м'якому складу, що впливає тільки на поверхню волосся, цей б'юті-ритуал не руйнує локони, зате робить зачіску об'ємною. Від біозавивка карвінг відрізняється тим, що в результаті не отримають пружні завитки, волосся просто стануть неймовірно об'ємними.
Карвінг показаний при тонких неживих волоссі і ідеально поєднується з такими стрижками, як боб, каре і каскад. Дивіться самі!
Велика хімія на середні волосся
Велика хімія — максимальний обсяг! Вибирайте великі бігуді, якщо ви мрієте більше ніколи не засмучуватися через плоскою верхівки, Пушана волосся і невиразного обсягу локонів. Дивіться, які дива здатні створити бігуді великого діаметру.
Прикоренева хімія на волосся середньої довжини
Деяким потрібні не стільки кучерики, скільки прикореневій обсяг. Тут теж допоможуть склади для хімічної завивки, оскільки вони піднімають волосся, змінюючи їх структуру. Ура, можна більше не чаклувати з укладанням по годині в день!
вертикальна хімія
На відміну від класичної хімії, вертикальна — спосіб дисциплінувати неслухняне волосся. Таким б'юті-ритуалом (його ще іноді називають мокра хімія) можна скористатися навіть в тому випадку, якщо у вас від природи кучеряве волосся, які стирчать в різні боки, немов ви реп'ях. Дивіться, як здорово виходить!
Лайфхак з укладання середніх волосся з хімією
Отже, ви визначилися зі способом завивки волосся, вибрали діаметр локонів і тепер є щасливою володаркою приголомшливих кучериків. Вітаємо! Залишилося навчитися їх укладати. Чого не варто робити, якщо у вас хімія?
- Не лягайте спати з мокрою головою: вийде гніздо замість красивої зачіски.
- Не сушіть волосся феном або скористайтеся насадкою-дифузором, щоб завитки залишилися оформленими і чіткими.
- Чи не викручуйте волосся після миття: це легко деформує локони.
Найпростіший і перевірений часом спосіб укласти волосся з перманентної завивки.
- Вимийте голову і промокніть локони рушником, не викручуючи їх.
- Нанесіть на волосся доглядає незмивний бальзам.
- Розчешіть локони гребінцем з широкими зубчиками.
- Нанесіть на кожне пасмо стайлінгу, мус або спрей.
- Покладіть локони пальцями.
- Дайте волоссю висохнути самостійно.
Стайлінгові кошти для локонів після хімічної завивки
Щоб зачіска виглядала ідеально, скористайтеся порадами експертів Newbreed за вибором стайлінгу.
Ідеальний спосіб дисциплінувати кучерики при укладанні з використанням фена на низькотемпературному режимі. Цей стайлінг не дозволяє пасмам пушіться, добре блокує вологість, а ще не залишає відчуття тяжкості на волоссі.
Розроблений спеціально для підкреслення текстури локонів за рахунок входять до складу поживних речовин. Хочете отримати бездоганні кучері? Наносите цей крем безпосередньо перед укладанням.
Допомагає утримати прикореневій обсяг і диференціювати кожен завиток. Завдяки ніжною текстурою стайлінг наноситься дуже легко, а після укладання абсолютно непомітний на волоссі.
Як доглядати за волоссям після хімії: топ-3 засобів для зволоження локонів
Навіть після делікатної хімічної завивки або карвінгу локони можуть стати сухими і ламкими, а вже після класичної хімії ця проблема з'явиться обов'язково. Ми попросили експертів Newbreed назвати три мастхев-засоби для догляду за волоссям після цього б'юті-ритуалу
Одна порція цього незмивною догляду щодня подарує волоссю необхідне живлення і зволоження після хімічної завивки. Основа складу — Арганова масло, відоме своїми захисними і пом'якшуючими властивостями.
Максимальне зволоження і дисципліна саме для кучерявого волосся. Не дозволяє локонам пушіться, підтримує їх прагнення завиватися в красиві кучері і живить кожну волосину по всій довжині.
Гель ущільнює і надає локонам приголомшливу очерченность — як після салону краси. Бонусом — м'якість і блиск ваших кучерів.