Градієнт на волоссі [15 фото градиентного фарбування]

Що таке градиентное фарбування волосся?

Градієнтне фарбування — це вид тонування (а частіше ще й мелірування), при якому на волоссі створюється плавний ефект переходу кольору.

Технік багато: це може бути і омбре, і балаяж, і Шатушь, і сплешлайтс. Варіантів поєднання кольорів теж маса: як природний перехід тону від темного біля коріння до світлого на кінчиках, так і зворотний ефект, і навіть перехід натурального відтінку до яскравого нюансу.

Зазвичай для створення градієнта волосся спочатку обесцвечивают, як би розтягуючи освітлюючий склад по пасмам для плавного переходу, а потім тонують в потрібний відтінок.

Домогтися по-справжньому красивого градієнта непросто — це під силу не кожному майстру і вимагає досвіду, вправності і художнього чуття. У домашніх умовах ця процедура практично нездійсненна — як мінімум через процес освітлення, якому краще піддавати волосся тільки під наглядом професіонала.

Плюси і мінуси

Переваг у градиентного фарбування чимало:

  • освіжає образ;
  • виглядає природно (якщо, звичайно, вибирати відповідні кольори) і при цьому незвично;
  • підходить жінкам будь-якого віку;
  • відростають коріння волосся з таким фарбуванням не проблема, адже задіяна тільки нижня частина шевелюри;
  • підходить будь-якому цветотіпу, так як відтінок градієнта можна підібрати будь-якою.

Втім, недоліки у цього виду фарбування теж є:

  • не підходить для короткого волосся: на них градієнту буде просто ніде «розігратися»;
  • градієнт вимагає майстерності перукаря і неможливий в домашніх умовах.

Види градиентного фарбування

Градієнтне фарбування — це загальна назва для декількох видів колорирования. Розповімо, які найпопулярніші і в чому між ними різниця.

балаяж

Балаяж — це фарбування, в якому кінчики освітлюють, завдаючи складу в вигляді букви V. Таким чином, ефект градієнта є, але кордон між квітами розібрати неможливо: відтінки плавно переходять один в одного на різних рівнях.

Омбр

У техніці омбре градієнт більш яскраво виражений, так як перехід кольорів розташований на меншій площі — буквально кілька сантиметрів — і на одному рівні.

Сплешлайтс

При цьому варіанті градиентного фарбування зачіска цілодобово виглядає так, ніби на неї падає сонячне проміння: світла смуга на темному тлі.

Фотоідеі градиентного фарбування

У градієнтному фарбуванні одно важливі техніка і колір. Варіантів дуже багато: можна вибрати як натуральні, так і яскраві поєднання.

Від темного до світлого

Найпоширеніша комбінація, яка записується на волоссі максимально природно. У природі пасма з часом стають світлішими — більшою мірою від впливу ультрафіолету, тому коріння зазвичай темніше кінчиків. Градієнтне фарбування від темного до світлого відтворює цей порядок і дозволяє стати світліше, не зачіпаючи всю масу волосся.

Від русявого до темного

Чи не найочевидніша комбінація, проте має місце бути. В цілому перехід від русявих або світлого волосся до темних кінчиків (або навпаки — затемнення коренів на волоссі) вимагає тільки тонування, без освітлення. А ось при зворотній ситуації — створення переходу до русявого на темному волоссі — вже потрібно мелірування.

Від світлого до яскравого

Яскраві пасма в тренді вже кілька сезонів. Найцікавішим чином вони виглядають в форматі градиентного фарбування, а найпростіше зробити яскравий колір на світлому волоссі — їх не потрібно попередньо знебарвлювати.

Ось кілька ідей для натхнення: неоново-жовтий балаяж на світло-русявих локонах, ніжно-рожеве деграде або персикове омбре на блонді. При цьому на темному волоссі яскраві пасма виглядають не менш красиво і ефектно.

Від темного до яскравого

Дівчатам з темним волоссям, що зважилися спробувати яскраве градиентное фарбування, точно доведеться освітлювати частину пасом, інакше колір просто не буде помітний. Перевірені колірні поєднання: яскравий вогненно-червоний і мідь для темних шатенок, фіолетовий, зелений і насичено-синій для брюнеток.

Фото з варіантами градієнта на волоссі різної довжини

Градієнт виглядає по-різному на кожній зачісці. І довжина волосся тут відіграє не останню роль.

На коротке волосся

Градиентному фарбування потрібно місце: на зовсім короткому волоссі воно просто не буде помітно. Мінімальна довжина — до середини шиї, а краще — до плечей. Але і в цьому випадку краще, щоб перехід починався досить високо — вище рівня вух.

На волосся середньої довжини

На волоссі середньої довжини перехід кольору може починатися вже нижче, але не нижче верхньої точки підборіддя. Так градієнт буде виглядати максимально гармонійно.

На довге волосся

Довгі пасма — кращий полотно для градієнта. Можна навіть зробити складний перехід, задіявши кілька кольорів.

техніка виконання

В алгоритмі градиентного фарбування нічого складного немає: спочатку волосся зазвичай освітлюються, причому склад наносять трохи нижче того місця, де почнеться перехід кольору, і потім акуратно розтягують вгору по волоссю. Потім, коли пасма досить освітлити, їх миють спеціальним шампунем, що зупиняє процес, і наносять тонуючий засіб: зазвичай на корені — одне, на прояснені кінчики — інше.

Успішний результат градиентного фарбування залежить виключно від професіоналізму виконавця: наносити склади на волосся потрібно швидко і чітко, підбирати відтінки — безпомилково, розставляти акценти — віртуозно. Спроба зробити градиентное фарбування в домашніх умовах, та ще самій собі, зазвичай закінчується в стилі фотографії з серії «очікування — реальність», тому експерти newbreed вкрай рекомендують не займатися самодіяльністю і довіритися досвіду дипломованих майстрів.

Догляд після процедури

Незважаючи на те, що градиентное фарбування зачіпає не весь обсяг волосся, після нього все одно потрібно переглянути догляд за шевелюрою. По-перше, пасма швидше за все зазнали освітленню, а значить, стали більш пористими і тепер більше потребують зволоженні. По-друге, будь-який пігмент має властивість залишати волосся. Щоб уповільнити цей процес, потрібно користуватися спеціальними засобами для фарбованого волосся, а також захищати локони від ультрафіолету.

шампунь

Миття — найбільш проблемна частина догляду за фарбованим волоссям. Адже кожного разу при цій процедурі колір змивається — зазвичай ви можете бачити це навіть по воді. Від цього нікуди не дітися: не мити волосся не можна, але можна робити це рідше, чергуючи звичайне очищення з використанням сухого шампуню (наприклад, Morning After Dust, L'Oréal Professionnel, який ще й надає неймовірний обсяг).

Рекомендується також використовувати щадні миючі засоби на зразок Vitamino Color Soft Cleanser, L'Oréal Professionnel — він не містить сульфатів і перетворюється на волоссі в ніжний мус.

Захист від ультрафіолету

Сонце змушує світлішати не тільки натуральні, але і фарбоване волосся. Якщо ви хочете зберегти пігмент довше, не забувайте про захист від ультрафіолету. У деяких шампунях для фарбованого волосся вона вже є, але додатково експерти newbreed радять використовувати фіксують продукти з УФ-фільтрами, такі як, наприклад, спрей Air Fix, L'Oréal Professionnel. Він також захищає зачіску від вологості і має антистатичний ефект.

термозахист

Висока температура фена або стайлера негативно впливає на пофарбований волосся в двох напрямках: по-перше, сушить, по-друге, руйнує пігмент — практично мінімально, але це відбувається кожен раз, тому волосся необхідно обробляти термозащитним засобом перед укладанням. Нам подобається лосьйон-спрей One United Elixir, Redken — він кондиціонує, полегшує розчісування, робить волосся м'якими і додає блиск.

кондиціонер

Освітлені і пофарбовані пасма зазвичай потребують додаткового зволоження. З цим завданням відмінно справляється кондиціонер Moisture Me Rich, Matrix з гліцерином. Він робить волосся більш слухняними і зберігає в них вологу.