Безсульфатний шампунь для волосся: список 7 кращих професійних шампунів без сульфатів

Що таке бессульфатний шампунь і як він працює?

View this post on Instagram

A post shared by Biolage (@biolage) on

View this post on Instagram

A post shared by Biolage (@biolage) on

З сульфатами все просто: це агресивні поверхнево-активні речовини, які присутні у всіх чистячих продуктах від засобу для миття посуду до гелю для вмивання. А ось бессульфатний шампунь — це очищає засіб з виключно делікатній моющей базою.

У його склад включені м'які ПАР, тому кошти такого типу не так ефективні в сенсі очищення, як їх побратими з содиум лауретсульфат (SLS) і содиум лаурилсульфатом (SLES). У цьому є свої плюси. Шампуні без сульфатів діють набагато делікатніше: ліпідний шар шкіри голови залишається цілісним, а стрижень волосини — більш гладким.

І ще один важливий момент — м'яка миюча основа не дозволяє кольором фарбування бліднути і змиватися занадто швидко. Так, шампунь Keep Me Vivid від Matrix в комплексному догляді гарантує до 65 днів яскравості навіть пастельним і насиченим відтінкам — двом самим примхливим категоріям кольору.


Бессульфатние миючі засоби підходять далеко не всім. Для повноцінного очищення шкіри голови рекомендую хоча б раз на тиждень повертатися до класичного сульфатному шампуню. Він ретельніше видалить надлишок себума, залишки стайлінгу і вуличні забруднення, які можуть надавати дратівливу дію на шкіру.

Олена Коміссарова

Технолог L'Oréal Professionnel


Альтернативою сульфатів в таких шампунях служать природні поверхнево-активні речовини, одержувані з жирних кислот кокосового горіха. Їх дуже багато, але деякі особливо популярні у виробників косметики через хорошу сполучуваності один з одним, що дозволяє знайти золоту середину між очищенням «до скрипу» і щадним впливом.

Шукайте в складі:

  • Decyl Glucoside,
  • Cocamidopropyl Betaine,
  • Lauramidopropyl Betaine,
  • Sodium Cocoyl Isethionate,
  • Sodium Lauryl Glucose Carboxylate,
  • Coco Glucoside.

Органічні бессульфатние шампуні для волосся часто можуть похвалитися майже на 100% натуральним списком компонентів, серед яких зустрічаються рослинні екстракти, масла в биодоступной формі та інші екологічні з'єднання. Парабенів ви в них майже напевно не знайдете, але це, скоріше, перестраховка: шкода цих консервантів так і не був доведений. І тим не менше шампуні без сульфатів і парабенів традиційно рекомендуються власникам чутливої ​​шкіри голови.

Загалом, бессульфатние шампуні для волосся незмінно входять в список кращих екорешеній для догляду за волоссям, які зволожують (або хоча б не сушать), не впливають на структуру волосся, живлять, щадяще очищають і підходять для будь-якого типу волосся. Перейдемо до рейтингу Newbreed бессульфатних шампунів для волосся від виробників професійної доглядає косметики — ми зібрали всіх улюбленців наших експертів.

Список найкращих бессульфатних шампунів для волосся

На нашу думку, в цей топ увійшли дійсно одні з кращих шампунів без сульфатів зі спецефектами і на будь-який смак. Їх цінують стилісти, цінує редакція Newbreed, і на те є свої причини. Отже, перш ніж вибирати саме дбайливе очищуючий засіб, звіртеся з нашим списком кращих бессульфатних шампунів, ці відмінники заслуговують вашої уваги.

Шампунь Expert Vitamino Color Soft Cleanser, L'Oréal Professionnel

Ультрам'якого очищуючий засіб розроблено спеціально для фарбованого волосся. Кремова текстура при контакті з водою перетворюється в ніжну піну і видаляє надлишок себума, залишки стайлінгу і інші забруднення. Цей шампунь входить в топ-10 улюбленців наших експертів — з усього догляду вони виділяють саме його за вміння поєднувати в одній формулі дбайливість і ефективність.

З чим поєднувати шампунь? Якщо ваш вибір — Soft Cleanser, значить, швидше за все, у вас фарбоване волосся. Радимо додати в догляд кондиціонер Vitamino Color з антиоксидантами і молочко із слабкокислим pH Acidic Sealer — разом вони продовжать яскравість кольору й закриють його пігменти в структурі волоса.

Поживний шампунь Biolage RAW, Biolage

Живить шампунь відмінно піниться завдяки м'яким і в той же час добре очищує компонентів. Розгладжує, запобігає втраті вологи волоссям. Формула з кіноа і медом особливо підходить для сухих і тьмяних волосся, повертаючи їм здоров'я.

З чим поєднувати шампунь? Максимум харчування забезпечать маски-концентрати з натуральними компонентами від Biolage: Recovery реставрує дуже сильно пошкоджені пасма, HydraSource ефективно бореться з сухістю і має виражену накопичувальним дією, а FiberStrong помітно знижує ламкість по довжині.

Шампунь-ванна Fluidealiste, Kérastase

Шампунь-ванна Fluidealiste, Kérastase

Детальніше

Шампунь-ванна без сульфатів повертає блиск, гладкість і еластичність пошкодженим і забарвленим примхливим волоссю. Володарям тонких і сухих пасом шампунь Fluidealiste сподобається захистом від сплутування.

Тетяна Костикова, творчий партнер Kérastase: «Не дивлячись на те, що шампунь бессульфатний, він дуже добре піниться. Полегшує роботу з неслухняними і кучерявим волоссям ».

З чим поєднувати шампунь? Маска Kérastase Maskératine швидко розгладить волосся, забезпечуючи їм легкість, сяйво і захист від вологи.

Шампунь Curvaceous High Foam, Redken

Шампунь Curvaceous High Foam, Redken

Детальніше

Хоча цей кремовий шампунь розроблений спеціально для кучерів, яким часто не вистачає натурального блиску і еластичності, він підійде і для прямих пошкодженого волосся. Так, він пом'якшує, розгладжує, але абсолютно не обтяжує волосся і не «прибиває» зачіску, зберігаючи обсяг. Бонусом — сяйво і зниження ламкості.


Шампунь з хорошим піноутворенням, що рідкість для подібних продуктів. Але незважаючи на це, він дуже м'яко очищає навіть самі проблемні волосся. Спочатку цей продукт призначений для кучерявого волосся, пористих від природи, тому він прекрасно доглядає і за волоссям блондинок, не пересушує їх.

Ірина Жохова

стиліст Redken

З чим поєднувати шампунь? Крапля арганового масла, збагаченого омега-6, в форматі спрея Redken All Soft подарує пасмам діамантовий блиск і комплексний догляд волоссю — саме те, що ми очікуємо від засобів професійного рівня.

Мицеллярний шампунь Aura Botanica Bain Micellaire, Kérastase

Мицеллярний шампунь Aura Botanica Bain Micellaire

Детальніше

Шампунь містить масла кокоса і Аргана, за кількістю натуральних компонентів не поступаючись L'Oréal Professionnel Source Essentielle.

При контакті з водою дає ніжну піну, яка м'яко видаляє забруднення. З ним волосся надійно захищені від статичної електрики і стають помітно більш блискучими. Відмінний продукт на зиму.

Тетяна Костикова, творчий партнер Kérastase: «В основу цього шампуню входять масла, але при цьому він абсолютно не обтяжує волосся. Аромат у засоби божественний! »

З чим поєднувати шампунь? У гамі Aura Botanica чимало цікавих і екологічних коштів, але ми рекомендуємо два хіта: догляд Soin Fondamental з живильним, але не обтяжують формулою і крем для кучерів Crème de Boucles, що містить масло мурумуру і екстракт мексиканського алое.

RAW Uplift, Biolage

Чи здатний бессульфатний шампунь створити повітряний обсяг від коренів і зберегти легкість волосся? Так, якщо це Uplift. Цей шампунь без сульфатів, парабенів і силіконів незмінно входить в список кращих шампунів Newbreed для тонких і не дуже густого волосся. Веганська формула з грейпфрутом і чорним кунжутом не ускладнює пасма і дарує повітряний обсяг.

З чим поєднувати шампунь? Ламеллярная вода High Amplify від Matrix повністю замінить кондиціонер після шампуню. Вона забезпечує локонам блиск і пружність, ні крапельки не обтяжуючи.

Keep Me Vivid, Matrix

Чудовий аромат, приємна текстура, а після миття — м'якість і приголомшлива гладкість волосся. Так працює бессульфатний шампунь для фарбованого волосся Keep Me Vivid. Що примітно, їм із задоволенням користуються і дівчата з пасмами, незачепленими фарбою, просто тому, що він дійсно хороший, дуже складно підібрати йому гідну заміну.

З чим поєднувати шампунь? Додайте в догляд незмивний крем Velvetizer з УФ-фільтрами і ефектом запаморочливого блиску. Разом ця парочка перетворює волосся так, що салонні процедури просто відпочивають в сторонці.

Коли потрібно використовувати шампунь без сульфатів?

Основні приводи перейти зі стандартного засобу для чищення на бессульфатное універсальні. Тип волосся не має значення, основний фокус зміщується на їх поточний стан і потреби шкіри голови. До речі, в HAIROскопе на вересень 2020 роки ви можете з'ясувати, чи не радять небесні світила вашому знаку зодіаку вже зараз обзавестися екоуходом за шевелюрою. А що вважають показанням до використання бессульфатніков експерти Newbreed?

кератинове вирівнювання

View this post on Instagram

A post shared by L'Oréal Professionnel Paris (@lorealpro) on

В процесі кератірованія під кутикулу потрапляє склад, що містить кератинові волокна, родинні структурі волосяного стрижня. Його завдання — заповнити пошкоджені ділянки і зміцнити пасма. Процедура пропонує запаювання кутикули праскою, що загальмовує руйнування і вимивання кератину. І все-таки з часом кутикула знову починає його втрачати. Після кератинового випрямлення ваш майстер напевно запропонує вам список бессульфатних шампунів для подальшого догляду. І правильно зробить: чим м'якше шампунь, тим менше у нього шансів розпушити кутикулу, зводячи нанівець ефективність процедури.

Ботокс для волосся

Вважається, що ботокс — досить жорстка процедура, яка вимагає дуже м'якого догляду як мінімум в найближчі два тижні після відвідування салону. Насправді все трохи простіше. Головна героїня цієї послуги — сироватка з калейдоскопом корисних речовин. Тут і амінокислоти, і зволожуючі з'єднання, і колаген, і рослинні витяжки. Цей коктейль також запаюється в кутикулу для тимчасової реставрації стрижня волоса. Лужні і сульфатні шампуні піднімають лусочки кутикули, так що дуже скоро волосся повернуться в початковий стан. Вибирайте миючі засоби без сульфатів — вони значно подовжують дію ботокса.

View this post on Instagram

A post shared by Redken (@redken) on

Чутлива шкіра голови, алергія

View this post on Instagram

A post shared by Biolage (@biolage) on

Реактивна шкіра голови дуже не любить сульфати, і відповідь на контакт з потужними компонентами догляду не змусить себе чекати. Проявляється це в свербінні і локальних лущення, почервоніння, загалом почутті дискомфорту і стягнутості. Дерматологи відзначають, що для чутливої ​​шкіри голови характерно ослаблення природного бар'єрної захисту епідермісу, так що дуже улюблені всіма кошти можуть викликати у вас несподівану реакцію. Цю особливість можна порівняти зі слабким імунітетом: коли інші радіють весні, ви чхаєте на пилок. Звичайні миючі засоби для волосся в такому випадку не підійдуть, навіть найкращі. Зупиніться на бессульфатних шампунях, причому ефірні масла і екстракти рослин в них небажані — ці речовини класифікуються як досить сильні алергени.

Пофарбоване волосся

Як же хочеться зберегти унікальний відтінок, створений вашою колористом, на довгі місяці! Але світ суворий: сонце руйнує штучний пігмент, гаряче укладання робить те ж саме, але ще швидше. А шампуні і водопровідна вода вимивають колір за лічені тижні. Причина в тій же особливості сульфатів: вони настільки добре очищають, що попутно розкривають кутикулу волоса. Пігмент вже ніщо не утримує, і через пару тижнів ми отримуємо блідого відтінку і різні небажані відтінки: жовтизну, рижіну або, у випадку з шатенками і брюнетками, червоний або мідний подтон. У таких випадках бессульфатний шампунь необхідний. Він делікатно звертається з кутикулою і не провокує швидкого вимивання кольору.

View this post on Instagram

A post shared by Kerastase (@kerastase_official) on

Пошкоджені, сухі або пористі волосся

View this post on Instagram

A post shared by Biolage (@biolage) on

Коли природна структура волосся порушена, кутикула насилу утримує вологу, а пошкодження поступово розростаються — ви напевно стикалися з тим, що перетин з часом, якщо його не лікувати, піднімається вгору. Звичайне очищення прискорює ці процеси. Кращі бессульфатние шампуні діють інакше: вони м'яко видаляють забруднення, ніяк не впливаючи на структуру волосся і не пересушує шевелюру. Додайте до цього правильний кондиціонер, і пасма знову стануть слухняними, зволоженими і доглянутими. З кучерями (як натуральними, так і після карвінгу) та ж історія: тільки кошти без сульфатів здатні окреслити завиток і поліпшити якість волосся.

Плюси і мінуси бессульфатних шампунів на різних шальках терезів

Можливо, саме у вашому випадку недоліки переважать користь настільки, що від трендових шампунів доведеться відмовитися. Розглянемо всі плюси і мінуси м'якого екологічного очищення.

Це нам подобається:

  • шампуні без сульфатів ідеальні для чутливої ​​шкіри голови;
  • продовжують салонний ефект після фарбування і кератинового відновлення волосся;
  • не викликають підвищеного виділення себума сальними залозами шкіри голови;
  • щадяще очищають шкіру, практично не травмуючи захисний ліпідний шар.

Це спантеличує:

  • бессульфатние шампуні сумно відомі високим витратою через слабку здатність вспениваться. У певному сенсі це міф, оскільки зараз існують м'які і безпечні ПАР, які відмінно піняться. У професійних Догляду лінійках зазвичай використовуються саме вони.
  • Якщо шкіра голови схильна до жирності, повна відмова від сульфатних поверхнево-активних речовин не допоможе «перевчити» шкіру голови. Навпаки, неохайність волосся стане вашою візитною карткою.
  • Бессульфатние шампуні погано змивають силікони, натуральні масла і інші оклюзивні інгредієнти. Завдання таких інгредієнтів — замикати вологу (привіт еластичності і зволоженості!) І захищати від зовнішніх впливів. Але накопичуючись в полотні волосся і на шкірі, вони заважають росту волосся, можуть призвести до підвищеного випадання і крихкості волосяного стрижня.

Як правильно користуватися бессульфатним шампунем і як не нашкодити?

View this post on Instagram

A post shared by Kerastase (@kerastase_official) on

View this post on Instagram

A post shared by Kerastase (@kerastase_official) on

Недоліки м'яких очищувальних засобів нейтралізуються правильним їх використанням. Тоді виявляються всі переваги екологічного очищення у вигляді блискучих, міцних і по-справжньому здорового волосся.

Що потрібно пам'ятати, переходячи на шампуні без SLS?

  1. Якщо шкіра голови схильна до сухості, бессульфатние шампуні краще використовувати при кожному митті, а при необхідності — разово повертатися до шампунів глибокого очищення. При підвищеній жирності біля коріння бессульфатние очищаючі засоби чергуємо з сульфатними.
  2. Ефективність очищення залежить від часу витримки спіненого кошти на голові. Саме з цієї причини часто можна почути пораду почекати від двох до п'яти хвилин перед обполіскуванням. Це допустимо, але все ж для реактивної шкіри і сухих по довжині волосся безпечніше скористатися шампунем два рази поспіль за одне миття, не витримуючи піну.
  3. Як відомо, шампунь потрібно вибирати в залежності від типу шкіри голови, а бальзам або кондиціонер — виходячи з типу волосся. Так що після бессульфатного шампуню спокійно наносите будь-який відповідний змивається догляд.

Як вибрати хороший бессульфатний шампунь?

Тепер ви знаєте все про особливості застосування м'якого шампуню. Наостанок розповімо, як наші експерти — професійні стилісти — вибирають такі миючі засоби для себе і своїх клієнтів.

  • Живильні масла для сухого волосся. Якщо до складу бессульфатного шампуню додані масла, можна не побоюватися отримати після душа сплутані копицю.
  • Кислоти для шкіри голови, схильної до жирності. Ми вже відзначали, що підвищена активність сальних залоз вимагає сульфатного очищення. Однак саліцилова кислота в складі суперм'якого шампуню значно підвищує його очищаючі властивості, шукайте її в списку інгредієнтів.
  • Авторитетні бренди. Чисто людська цікавість розбивається об багаторічний досвід: стилісти воліють мати справу з відомими і вже не раз перевіреними виробниками.
  • Пенность. Хороший бессульфатний шампунь може давати рясну піну, що набагато комфортніше для волосся — після миття вони будуть легкими і розсипчастими.

Повальне захоплення бессульфатнимі шампунями легко пояснити, але не завжди розумно. Золоте правило наших експертів свідчить: поєднуйте в догляді різні очищаючі продукти і прислухайтеся до потреб шкіри голови, а не до трендам.