Змиваний або незмивний догляд для волосся не менш важлива щабель в щоденному ритуалі краси, ніж шампунь. Якщо ви вирішили зміцнювати і перетворювати шевелюру за допомогою засобів з кератином, одного лише шампуню вам буде точно недостатньо! У цьому матеріалі розповідаємо все, що потрібно знати про бальзамі з кератином для волосся, і допомагаємо вибрати той, що підійде саме вам.
Що таке бальзам для волосся з кератином?
Для початку розберемося, що ж являє собою сам засіб. Бальзам з кератином для волосся — це догляд, до складу якого входять амінокислоти, кератин (елемент структури волосяного стрижня) і речовини, здатні імітувати його функції. Найчастіше кератиновий бальзам випускається в текстурі густого крему або легкого молочка.
Крім того, такий бальзам може бути змивається або незмивною, а також мати додаткові специфікації. Наприклад, здійснювати термозахист під час укладання гарячими інструментами.
Кератиновий бальзам, або кондиціонер, ідеально підходить для всіх типів волосся, але особливо показаний власницям пошкоджених, неслухняних і сухих локонів, а також тим, хто регулярно проходить процедуру випрямлення волосся. Волосся виглядають тьмяними, з'явилися сухість і ламкість, волосся на кінцях перетворилися в «солому», а щоденне розчісування стало для вас борошном? Значить, саме час звернутися за допомогою до засобів з кератином. Шампунь, бальзам і маска — ваша програма мінімум!
Переваги і недоліки
Мінусів у бальзаму з кератином зовсім мало. Наприклад, він може ускладнити тонке волосся і змушувати їх швидше втрачати свіжий вигляд. Однак це питання легко вирішується вибором кошти з відповідними саме вашому волоссю текстурою і складом. Секрет простий: дівчатам з тонкими волоссям не варто користуватися продуктами, показаними для, скажімо, кучерявих або сухих пасом.
Плюсів ж у засоби з кератином безліч. Перерахуємо їх все.
- Відновлює пошкоджене волосся від коренів до кінчиків.
- Працює швидко і чітко: результат можна побачити вже після першого застосування.
- Запечатує посічені кінчики.
- Якісно зволожує пасма.
- Повертає здоровий блиск і м'якість волоссю.
- Полегшує укладання і розчісування.
- Захищає від впливу негативних факторів навколишнього середовища.
- Підходить для щоденного догляду в домашніх умовах.
- Після застосування волосся стає більш еластичними і наситити.
- Бальзам контролює утворення пухнастості і завитків.
- Має накопичувальний ефект.
Як працює кератиновий бальзам?
Головна мета бальзаму з кератином — зволожувати і розгладжувати волосся. І з цим завданням він справляється на відмінно. Як у нього це виходить? Справа в тому, що до складу як змиваються, так і незмивних засобів входять такі компоненти, як кератин, амінокислоти, гідролізовані протеїни рослин і так далі. Все найкорисніше!
Кератин і споріднені з ним сполуки проникають в структуру волосся, відновлюють пошкоджені ділянки, а також обволікають кожну волосинку і створюють на його поверхні захисну плівку. Завдяки кератину пасма не тільки стає блискучим і шовковистим, а й мають захист від зовнішніх впливів: наприклад, щипців для завивки або фена.
Рейтинг кращих професійних бальзамів з кератином
Косметика для волосся з вираженим і швидко досяжним ефектом — не міф, а реальність. Експерти Newbreed склали список кращих, на їхню думку, професійних бальзамів з кератином, які повернуть волоссю блиск, еластичність і красу.
Змиваний догляд Liss Unlimited від L'Oréal Professionnel
рекомендовані засоби
Бальзам Liss Unlimited в форматі класичного кондиціонера з культової гами L'Oréal Professionnel містить в своїй формулі комплекс Pro-Keratin. Саме він відповідає за зміцнення структури волосся, а також за їх м'якість і здорове сяйво. Крім того, в складі можна знайти і натуральні компоненти: олії нічний примули і горіха кукуи, які відмінно кондиционируют і дисциплінують локони. Разом з прокератіновим шампунем цей бальзам творить чудеса: після застосування волосся дуже гладкі, хвилясті і слухняні. Засіб підійде для випрямлених волосся.
Догляд-цемент для пошкодженого волосся Ciment Anti-Usure від Kérastase
рекомендовані засоби
Бальзам Ciment Anti-Usure має ніжну текстуру молочка і ідеально підходить для тонкого і ослабленого і сухого волосся, яким необхідне відновлення зсередини і зовні. До складу продукту входить білок прокератін, який імітує функцію природного кератину і реконструює волосся зсередини. За зовнішній вплив — зміцнення і відновлення — відповідають кераміди. Також в списку інгредієнтів присутній рослинний сік міромантуса, властивості якого допомагають в процесі відновлення структури волосяного стрижня. Після першого ж застосування волосся перестають плутатися, стають м'якими, щільними і струмливими. Засіб ідеально підходить для застосування в якості sos-засоби в комплексі з шампунем і маскою з лінії Force Architecte від Kérastase.
Термоуход Keratine Thermique від Kérastase
рекомендовані засоби
Цей бальзам в текстурі молочка відноситься до категорії незмивних кератінових бальзамів, що відповідають за відновлення і захист під час гарячої укладання. Keratine Thermique оберігає волосся від впливу вологості, дисциплінує їх і розгладжує по всій довжині. Технологія термозапечативанія надає шевелюрі блиск і шовковистість, а також значно спрощує процес укладання. До складу засобу входить кератиновий комплекс Morpho-Kératine, який проникає в структуру волосся і забезпечує її однорідність. Крім того, молочко створює на поверхні захисний шар і гідрофобну плівку, що, безсумнівно, припаде до душі власницям кучерявих і неслухняних волосся, бажаючим розгладити і дисциплінувати локони.
З'ясовуємо, як вибрати бальзам з кератином
У магазинах і салонах краси представлено значну кількість всіляких бальзамів і кондиціонерів з кератином. Як вибрати той, що підійде саме вам? Або вони нічим один від одного в принципі не відрізняються?
Насправді, відмінностей безліч, втім, як і критеріїв вибору. І головна порада стилістів Newbreed — в першу чергу орієнтуватися на індивідуальні особливості волосся і ваші конкретні потреби. Плюс, звичайно, не варто забувати, що вибирати краще з асортименту професійних марок з продуманим складом і результатами, як говориться, у наявності. Вірніше, на шевелюру.
До складу правильного кератинового бальзаму повинні входити як натуральні компоненти, так і «хімія» з доведеною ефективністю. Індустрія краси не стоїть на місці, а тому не варто лякатися незнайомих складносурядних інгредієнтів. Сукупність таких компонентів дає дуже гарне харчування пасмам. При цьому список обов'язкових компонентів виглядає досить просто:
- кераміди, вони ж цераміди,
- рослинні масла і соки,
- гідролізовані протеїни пшениці,
- кератиновий комплекс (у кожної марки свій рецепт),
- розгладжують полімери і силікони (для пористих волосся),
- ксилоза (для варіантів з термозахисними функціями),
- пантенол,
- амінокислоти: гліцин, цистеїн, аланін і т. д.
призначення
Зазвичай бальзам з кератином використовується після миття шампунем для пом'якшення і відновлення волосся. Однак виробники все частіше додають в свої продукти додаткові інгредієнти, розширюючи тим самим функціонал засобів. Залежно від ваших потреб ви можете вибрати бальзам для захисту від пошкоджень під час гарячої укладки, для розгладження кутикули, для догляду за випрямленими волоссям, для потужного відновного ефекту. Головне — визначитися з тим, який результат ви хотіли б отримати.
Тип волосся
Зазвичай кошти з кератином, і бальзам для волосся в тому числі, підходять для всіх типів волосся, крім хіба що жирних. На них подібні формули виробляють зворотний ефект: замість рівної гладкої копиці власниці жирного волосся ризикують отримати сальну клоччя. Взагалі, для шкіри голови з підвищеною секрецією сальних залоз краще вибирати спеціалізовану косметику для очищення, догляду та відновлення.
Кератиновий бальзам найкраще працює на сухих і нормальних пошкоджених пасмах.
структура волосся
Бальзам з кератином може ускладнити тонке волосся і позбавляти їх обсягу. Саме тому для різних структур волосся варто вибирати різні типи засобів. Для сухих пористих волосся більше підійдуть насичені креми, для тонких сухих — молочко, а для тонких нормальних — гелеві або водянисті текстури.
Відгуки
Ну і само собою, перш ніж відправитися за бальзамом з кератином, варто ознайомитися з відгуками на обрані, але поки ще не куплені баночки. Навіть один поганий відгук може кардинально поміняти думку про продукт.
До речі, найвищі оцінки б'юті-блогери, та й звичайні користувачі, зазвичай ставлять професійної і люксової косметики. Але не забувайте, що відгуки все-таки суб'єктивні: то, що підійшло комусь, зовсім не обов'язково сподобається вам, а чиєсь розчарування стане вашою чарівною паличкою-виручалочкою.
Правила використання кератинового бальзаму
Під бальзамом з кератином найчастіше мається на увазі кондиціонер, який використовується після застосування шампуню. Однак існують і інші варіанти цього продукту: наприклад, що змивається догляд до миття голови або незмивний догляд після миття і до укладання. Ми ж розповімо про нюанси використання класичного бальзаму-ополіскувача. Нічого революційного в цій інструкції немає:
- Вимийте голову і підсушіть волосся рушником. Занадто вологі пасма просто-напросто не сприймуть догляд.
- Нанесіть на долоню порцію бальзаму розміром з велику горошину, трохи розітріть в руках і розподіліть по всій довжині волосся, уникаючи коріння.
- Зазвичай бальзам легко наноситься на волосся і швидко ними «з'їдається», тому радимо додати ще трохи засобу і окремо обробити їм кінчики.
- Витримайте бальзам п'ять хвилин і змийте теплою водою.
- На завершення процедури обполосніть волосся прохолодною водою, щоб закрити кутикулу волоса.
Кератиновий бальзам — незамінний крок в щоденній б'юті-рутині, особливо якщо волоссю потрібне екстрене відновлення. А ви вже встигли оцінити чарівні властивості кератину?