І все-таки він працює: суть бальзамів-ополіскувачів для волосся
Навіть самі м'які шампуні містять очищаючі речовини, які потроху вимивають з стрижнів волосся важливі складові елементи — ліпіди і кератин (якраз з нього складається кутикула), і защелачівают pH-середовище. Для відновлення структури стрижня досить такого експрес-засоби, як бальзам-ополіскувач. Як правило, він збагачений воском, маслами, вітамінами і катіонними непенящіміся поверхнево-активними речовинами (ПАР).
Спільно ці інгредієнти нейтралізують неминуче «зло» від шампунів:
- нормалізують pH-баланс, тим самим згладжуючи кутикулу;
- відновлюють захисний ліпідний шар, ніби укутуючи волосся невидимим затишним пледом;
- повертають здоровий блиск і розплутують вузлики неслухняних довгого волосся, сприяючи легкому розчісування.
У порівнянні з масками бальзами-ополіскувачі діють дуже швидко і дозволяють домогтися салонного ефекту в домашніх умовах вже після першого використання.
Напевно ви не раз задавалися питанням, чому бальзам відрізняється від кондиціонера для волосся. Адже обидва не вимагають довгих посиденьок у ванній, розгладжують і захищають, обидва виступають як обов'язковий етап після змивання шампуню. Виявляється, бальзами та кондиціонери з легкістю один одного замінюють і справляються з широким колом проблем незалежно від заводського маркування і навіть текстури.
Ірина Єгорова
Види бальзамів для волосся
Не так-то просто знайти потрібний товар у екстремальних умовах, коли лавина з брендів зносить навіть найстійкіших і допитливих любителів красивого волосся. Перш за все, не слід плутати бальзами-ополіскувачі з незмивним бальзамами. Давайте розберемося, що до чого.
Бальзам-ополіскувач — це завжди змивається догляд, якого вимагає для нейтралізації неприємних наслідків миття голови будь-яким засобом, що очищає.
Бальзам незмивний (те ж саме, що і крем для волосся) залишається на шевелюрі до наступного миття, відновлює і розгладжує, але ніяким чином не замінює обов'язковий етап — кондиціонуючий догляд після шампуню. Швидше він виступає як додатковий догляд для пошкодженого або проблемних волосся. Наприклад, незмивний крем-контроль Biolage реконструює ламке волосся, яким іноді недостатньо стандартного набору з делікатного шампуню, поживного кондиціонера і інтенсивно відновлювальної маски.
Вибираємо бальзам-ополіскувач в залежності від потреб волосся
Для різних типів волосся потрібні різні бальзами-ополіскувачі — це аксіома. І відступ від неї може загрожувати не тільки поганим настроєм через понуро висять уздовж особи пасом, але і ослабленням цибулин, сухістю і ламкістю по довжині.
Який же бальзам-ополіскувач вибрати для своєї шевелюри?
- Для фарбованого волосся кращим помічником стане бальзам з антиоксидантами для продовження яскравості кольору, зволожуючими інгредієнтами, маслами для захисту від зовнішніх впливів і гідролізованим кератином для зміцнення пасом.
- Для жирного волосся ідеально підійде змивається догляд легкої текстури, здатний зволожити без шкоди для обсягу — без силіконів, зате з протеїнами і природними екстрактами (наприклад, кропиви, морських водоростей або розмарину).
- Для відновлення сухих і пошкоджених волосся бальзам-ополіскувач повинен містити одночасно і зволожуючі, і поживні речовини: похідні гліцерину і гіалуронової кислоти, пантенол, цетиловий спирт, натуральні масла або силікони для створення оклюзійної плівки, замикаючої вологу під кутикулою. А також не завадять речовини, здатні зміцнювати кератинові зв'язку в кутикуле, наприклад малеїнова кислота.
- Для підтримки здоров'я нормального волосся взимку краще зупинити вибір на легкому масляному засобі, влітку — на бальзамі з УФ-фільтрами. І, звичайно, в будь-який час року не завадять продукти, збагачені натуральними екстрактами. Сила, еластичність і сліпучий блиск шевелюри з ними забезпечені!
Розмірковуючи, на якому бальзамі зупинитися, ніколи не буде зайвим порадитися зі своїм перукарем. Адже тільки він знає ваше волосся від і до і дасть пораду з урахуванням унікальних персональних потреб!
Як користуватися бальзамом-ополіскувачем для волосся з толком: поради професіоналів
Класичний спосіб застосування змивається бальзаму відомий всім: розподілити горошину кошти після миття волосся, відступивши близько 10 сантиметрів від коренів, витримати кілька хвилин і змити. Але майстри перукарського мистецтва знають ще дві цікаві функції цього кошти.
- Превошінг. Сенс полягає в нанесенні бальзаму на вологе волосся до миття шампунем. Ця хитрість тотально захистить довжину від згубного впливу агресивних ПАР, тому особливо підійде для тих, хто старанно відрощує косу до пояса і кожен посічених кінчиків сприймає як особисту драму.
Важливо: превошінг не скасовує бальзаму або кондиціонера після шампуню! - Ковошінг. Цей спосіб застосування бальзамів особливо люблять власниці кучерявого, дуже пошкоджених, сухих і ламких волосся. Метод передбачає заміну шампуню бальзамом-ополіскувачем, так як сверхмягкие ПАР бальзаму забезпечують максимально делікатне очищення без жорсткого впливу на структуру пасом. Саме через таку особливість експерти рекомендують регулярно повертатися до звичайних шампунів. Навіть якщо довжина волосся бальзамам завжди рада, то шкіра голови дуже скоро відповість на недостатнє очищення букетом проблем: від лупи до зниження густини шевелюри і уповільнення її зростання.
Топ-3 бальзамів-ополіскувачів
Вже плануєте бігти в магазин за новим диво-засобом у вигляді бальзаму-ополіскувача? Для початку подивіться, які кошти підібрали для вас експерти Newbreed!
Мас-маркет або проф — що вибрати?
Експерти Newbreed рекомендують для домашнього використання професійні бальзами для волосся. Особливо якщо потрібно результат «щойно з салону». З одного боку, вони набагато більш концентровані в порівнянні зі звичайною побутовою хімією, але, з іншого боку, формули професійних бальзамів-ополіскувачів більш збалансовані: вони точно подіють саме так, як потрібно, не перепітают і не зіпсують волосся — звичайно, за умови, що бальзам підібраний з розумом і застосовується відповідно до вказівок виробника.
рекомендовані засоби
Захищає від вимивання пігмент фарбованого волосся, продовжуючи їх яскравий і насичений колір. Поживна формула відновлює пошкоджені ділянки волосяного полотна, повертає йому здоровий вигляд, м'якість і гладкість.
Михайло Золотарьов
рекомендовані засоби
Змивається засіб не ускладнює, не дивлячись на збагачену маслами текстуру, а значить, підійде як для нормальних, так і для тонких, позбавлених об'єму волосся. Надає сяйво і обіцяє пролонговану напітанность, що особливо актуально в «шапковий» період.
Ірина Єгорова
рекомендовані засоби
Ще одна знахідка для тонкого волосся збільшить діаметр кожного волоска. Відчутна густота, щільність, блиск і зниження ламкості — ось на що здатне це засіб з оманливо щільною, істинно бальзамно консистенцією. Для максимального ефекту виробник рекомендує всю лінійку FullDensity, також включає однойменні шампунь і незмивний спрей.
Знижка 10% на офіційному сайті Kerastase по промокодом Newbreed.