Що таке сивина і чому вона з'являється?
Поява сивини, як і інші характеристики волоса — колір, густота, схильність витися, — обумовлено генетикою. За колір відповідає білок меланін, який виробляється клітинами меланоцитами. Вони, в свою чергу, виробляються за допомогою особливого ферменту — тирозинази.
З віком тирозиназа перестає вироблятися, і в волосяний цибулині починає накопичуватися перекис водню. Вона і робить волосся безбарвними. До слова, тирозиназа може перестати вироблятися і в молодому віці. Крім генетичної схильності є ще кілька причин:
- хронічний стрес;
- нестача вітамінів і мікроелементів;
- жорстка безбелковая дієта;
- гормональний дисбаланс, хвороби нирок, крові, серця, печінки;
- тривале перебування на сонці або в солярії.
Зберегти красу і здоров'я волосся вам допоможуть здоровий сон, правильне харчування і зниження стресового навантаження. А якщо сиві пасма вже з'явилися, то позбутися від них допоможе професійна фарба!
Що важливо дізнатися перед фарбуванням сивого волосся?
Сивий волос відрізняється від звичайного не тільки кольором, але і структурою: лусочки кутикули в ньому підняті, і через це частинки фарби швидко вимиваються. До того ж сиве волосся через що утворюються в них мікропухирців повітря (особливо в зрілому віці) — сухе і ламке. Саме тому вони найскладніше піддаються фарбуванню.
Крім цього, сивину прийнято ділити по ряду характеристик:
- за кількістю сивого волосся — менше чверті, половина або повністю сива голова;
- за типом концентрації — вогнищева або розсіяна сивина.
Виходячи з цих параметрів варто підбирати не тільки фарбу, а й спосіб фарбування волосся!
Як вибрати фарбу для сивого волосся?
Щоб ваш новий колір тримався довго і був рівномірним, до вибору фарби для зафарбовування сивини потрібно підійти грунтовно.
Через особливості структури сивого волосся ніякі тонувальні шампуні не підійдуть. При покупці фарби для сивого волосся звертайте увагу на склад: в ідеалі в ньому має бути 6-9% оксиду. Тільки такий високий вміст може зафарбувати сивину!
Також не підійдуть безаммиачні кошти — вони, звичайно, нешкідливі, але не ефективні для зафарбовування сивини: в результаті ви отримаєте нерівномірно фарбоване волосся, колір з яких вимиється буквально протягом кількох тижнів. Але якщо на упаковці фарби вказано «безаміачна» і при цьому виробник стверджує, що вона бореться з сивиною, чекайте підступу: або аміак в складі все ж є, або сиве волосся нікуди не дінуться після її використання!
Як підібрати тон фарби для сивого волосся: поради фахівця
Якщо ваша мета — повернути волоссю їх природний колір, то важливо правильно підібрати тон фарби.
Як зафарбувати сивину блондинкам?
Світлана Стьопіна
Як зафарбувати сивину на волоссі?
Світлана Стьопіна
Як зафарбувати сивину на темному волоссі?
Світлана Стьопіна
Огляд професійних фарб для сивого волосся
Яку фарбу вибрати, щоб зафарбувати сиве волосся надовго? Ми поговорили з професійними стилістами і дізналися, якими засобами вони користуються самі!
рекомендовані засоби
Надстійкий барвник, який подарує однорідний глибокий відтінок і бездоганно зафарбувати 100% сивого волосся! Революційна формула фарби містить інноваційні молекули Incell, які надають здоровий блиск і запобігають сухість і ламкість, а компонент Lonen GTM захистить волосся під час фарбування.
У палітрі Majirel 75 відтінків, куди входять холодні, золотисті та освітлюючі фарби.
Maldiva: «Цією фарбі можна довірити навіть пошкоджене волосся!».
Догляд за фарбованим волоссям
Щоб проблема сивого волосся вас менше турбувала, мало тільки зафарбовувати срібні нитки! Набагато важливіше — за ними доглядати!
Основні правила прості.
- Чи не мийте голову занадто часто.
- Чи не мийте голову дуже гарячою водою — це може зробити волосся тьмяними.
- Спробуйте маску для волосся тривалої дії. Нанесіть її перед сном — вона допоможе розгладити кутикули волосся.
- Під час сушіння феном використовуйте спрей для теплового захисту волосся і більш щадний тепловий режим.
А професійні Догляду кошти за сивими і фарбованим волоссям вам порадить професійний майстер. Не нехтуйте походами в салон краси і не економте на своєму здоров'ї!