Освітлення волосся: що за послуга?
Перш ніж пускатися в роздуми, чи варто нарешті зважитися і освітлити шевелюру самої, будинки, без допомоги професіонала, покопаємось в основах хімії.
Що таке освітлення волосся? Фактично це освітлення пігменту, що міститься в стрижні волосся. Зазвичай для знебарвлення використовують спеціальний склад з лужним компонентом (частіше — аміак), його змішують з оксидантом, в якому міститься перекис водню. Лужний компонент розкриває лусочки волоса і запускає процес окислення (освітлення) натурального пігменту, який проходить як хімічна реакція між лугом і перекисом водню. В результаті виділяється активний кисень, який і освітлює пігменти.
Процес освітлення починається в ту ж секунду, як знебарвлюючий складу потрапляє в волосся, тому вкрай важливо, щоб він був нанесений швидко, рівномірно та з урахуванням особливостей шевелюри: потрібно враховувати товщину, стан волосся, попередні хімічні впливи (так, наприклад, якщо раніше волосся офарблювалися металлосодержащими фарбами, освітлювати їх не можна).
Крім того, не варто забувати і про те, що без шкоди знебарвитися не вийде: навіть найсучасніший освітлюючий склад порушує шар кутикули (треба ж перекису якось проникнути всередину волоса, туди, де якраз і розташований пігмент!) І негативно впливає на кератин — базовий білок волоса.
Загалом, процес освітлення краще довірити професіоналам. Звичайно, його можна провести і вдома — все необхідні кошти є у вільному доступі. Але чи варта гра свічок? Ми поставили це питання нашому експерту Олексію Нагорська.
Олексій Нагорський
Олексій Нагорський
В руках професіонала за якість фарбування можна не побоюватися.
Але що, якщо ви вже встигли зіпсувати волосся вдома?
Олексій Нагорський
Плюси і мінуси
Як ви зрозуміли, освітлення — процес складний і небезпечний. І перед тим як зважитися на нього, радимо зважити всі плюси і мінуси.
плюси
- Багатьох світлий колір волосся дійсно молодить.
- Сиве волосся менш помітні на світлому фоні.
- Освітлення — необхідний елемент модних нині складних фарбувань на кшталт балаяж і Шатушь.
мінуси
- Процес освітлення — небезпечний і непередбачуваний в непрофесійних руках. Волосся запросто можуть піти плямами або зовсім вас покинути …
- Навіть щадне освітлення негативно відіб'ється на якості волосся — їм неодмінно знадобиться особливий догляд.
- Деяким волоссю освітлення категорично не рекомендується. Наприклад, використання фарб з вмістом металів — явне протипоказання. Як і процедури по довготривалої завивки або випрямлення волосся.
Олексій Нагорський
Чим освітлити волосся?
Засоби для освітлення волосся бувають різної консистенції і відрізняються за складом. Звичайно, перекис водню є у всіх, але в найсучасніших вона урівноважена корисними інгредієнтами, що доглядають за волоссям.
Найпоширеніші види знебарвлюючих засобів — крем, паста і пудра. Але є і більш екзотичні варіанти.
паста
Такі кошти дуже добре підходять для часткового освітлення, наприклад для балаяж.
Олексій Нагорський
гель
Консистенція рідка, але багато стилісти голосують саме за неї. Так, наприклад, гель Blondys, також від L'Oréal Professionnel, м'яко впливає на волосся, але при цьому дозволяє домогтися повного освітлення. Правда, призначене це засіб тільки для натуральних, нефарбованого волосся.
крем
Найпоширеніша консистенція, улюблена перукарями усього світу за зручність нанесення і точність контролю.
фарба
рекомендовані засоби
За допомогою осветляющей фарби можна домогтися відразу потрібного світлого відтінку. Це зручно: волосся не потрібно знебарвлювати, при цьому вони можуть стати світліше до чотирьох-п'яти рівнів, як, наприклад, обіцяє фарба Majirel High Lift від L'Oréal Professionnel. Вона допомагає домогтися крижаних відтінків блонда і м'яко впливає на волосся за рахунок ексклюзивних розробок концерну — молекул Ionen G і Incell — в складі.
Порошок або пудра
Це найпотужніша консистенція: такі кошти дозволяють за раз освітлити волосся на вісім тонів. Використовувати їх можна тільки на довжину: поблизу шкіри голови їх наносити категорично забороняється. Але бувають винятки!
Наприклад, інноваційна Flash Lift Bonder Inside від Redken без проблем підніме тон на вісім рівнів, і її формула допускає контакт з шкірою голови, а також захищає структуру волосся від пошкоджень.
шампунь
Зазвичай такі кошти освітлюють за рахунок натуральних осветляющих інгредієнтів в складі — ромашки, лимона або меду — і роблять це практично непомітно. Максимум, на що вони здатні, це зробити пасма світліше на тон, і то при постійному застосуванні. А ось сушать волосся такі кошти іноді не менше небезпечною перекису! Фіолетовий шампунь забезпечить більш безпечну корекцію тони, але їм теж не рекомендується користуватися частіше трьох разів на тиждень.
Процедура освітлення волосся: проводити в домашніх умовах або в салоні?
Здається, що процедура освітлення волосся не надто різниться від звичайного фарбування: завдав склад, витримав потрібний час, змив. Однак не так все просто.
Почнемо з того, що встигнути нанести склад потрібно за десять хвилин. Так освітлення всієї голови вийде рівномірним. За цей час акуратно, по проділах, починаючи з потилиці, за допомогою пензлика обробляється кожна пасмо. Якщо освітлення відбувається вперше (наприклад, на натуральні русяве волосся), то спочатку склад наносять на основну довжину, і лише потім, через паузу, — на корені. Якщо ж волосся вже світлі і потрібно зрівняти відросло коріння з основним кольором, то склад наносять на коріння і лише потім, якщо потрібно, розподіляють на довжину.
За десять хвилин до закінчення часу витримки осветляющего складу його емульгують: в мийці на волосся наносять трохи води і розподіляють її по волоссю. Коли час вийшло, склад змивають спеціальним шампунем, а на волосся наносять стабілізуючий склад: він потрібен, щоб зупинити процес освітлення.
Знебарвити волосся в домашніх умовах краще навіть не намагатися. Все одно доведеться виправляти результат в салоні. У професійній практиці нашого експерта Олексія Нагорського таких прикладів чимало.
Олексій Нагорський
Олексій Нагорський
Як доглядати за освітленим волоссям?
Пасма після освітлення, безумовно, потребують більш серйозному догляді, ніж був до цього. І неважливо, чи стали ви блондинкою або вийшли в шатенку з синяво-чорного. Адже в будь-якому випадку після знебарвлення волосся стає більш пористими і сухими, а гладкий шар кутикули порушується. Боротися з цим допоможе цілий комплекс ефективних засобів.
шампуні
рекомендовані засоби
У шампуню є не тільки очищає функція: неправильно підібраний, він може ще більше висушити волосся, а ось хороший шампунь додасть пасмам сили і блиску. Absolut Repair від L'Oréal Professionnel c екстрактом зерен золотого киноа і пшеничним протеїном відновлює волосся миттєво, роблячи їх більш сильними, м'якими і блискучими.
масла
рекомендовані засоби
Масло для кінчиків — мастхев будь блондинки. Адже саме ця частина волосся зазвичай страждає найбільше. Масло Oil Wonders Індійська Амла від Matrix завдає превентивного удару по січеться кінчиків і інтенсивно зволожує волосся.
маски
рекомендовані засоби
Втратили пігмент волосся будуть більш сухими, ніж до знебарвлення. Без масок не обійтися: вибирайте самі живильні, як, наприклад, Redken Extreme. Вона призначена для сильно пошкодженого волосся і містить велику кількість керамідів — якраз їх-то найбільше не вистачає освітленим пасмам.
Кондиціонери
рекомендовані засоби
Головна робота кондиціонерів — закрити лусочки волоса, тому цей засіб не замінить маску (в ідеалі впливає якраз на стрижень волосини), і обов'язково після знебарвлення, яке залишає лусочки відкритими. Хороший кондиціонер зробить вигляд волосся більш красивим і здоровим, а бонусом відновить їх еластичність! Експерти newbreed рекомендують спробувати Biolage Repairinside — він знає толк у відновленні серйозних ушкоджень.
засоби відтінків
рекомендовані засоби
Жовтизна — неминуча проблема, яка чатує на всіх блондинок. Щоб повернути волоссю холодний подтон, використовуйте шампуні з фіолетовим пігментом. Він є в шампуні Color Extend Blondage від Redken разом з потрійним комплексом кислот і протеїнів, що зміцнюють волосся.
У професіонала завжди знайдеться широкий вибір безпечних осветляющих продуктів. А на чому працює ваш улюблений майстер?