Від чого залежить натуральний колір волосся?
Цікаво, що багато дівчат навіть не знають, який у них справжній колір волосся. Через це ми часто робимо помилки в фарбуванні, вибираючи невідповідну фарбу.
Щоб такого не відбувалося, важливо вивчити процес пігментації локонів — тема, яку повинні освоїти всі, хто хоче мати красиві і здорові волосся.
Отже, за інтенсивність кольору волосся відповідає меланін, а за відтінок локонів — два пігменту:
- еумеланін,
- феомеланин.
Відрізняють їх не тільки приставки «ЕУ» і «ФЕО» до слова «меланін», а й здатність фарбувати волосся і змінювати їх структуру.
Різний рівень вмісту цих пігментів в організмі дає широкий спектр відтінків волосся — до 54. Але ми сконцентруємося на чотирьох основних.
Які бувають природні кольори волосся
А тепер ми розповімо, які бувають натуральні відтінки волосся.
блондини
Блондинами прийнято вважати всіх людей зі світлим волоссям — від попелястих до світло-русявих відтінків. Така пігментація найчастіше зустрічається у представників європейських країн і пов'язана з майже повною відсутністю пігменту еумеланіна і варіюється рівнем феомеланина.
Цікаво, що саме серед дітей дуже багато блондинів. Правда, з віком вони в багатьох випадках темніють навіть до чорних відтінків волосся.
Структура волосся: тонкі, пористі. При цьому кількість самих волосся більше, ніж у випадку з рудими і брюнетами.
Особливості фарбування: пігменту складніше рівномірно розподілитися по структурі волоса через пористості, тому фарбування швидко змивається. Щоб цього не відбувалося, експерти радять проходити процедуру репигментации.
шатени
Або, простіше кажучи, люди з коричневим волоссям. До них відносяться власники всіх темно-коричневих відтінків, в тому числі і майже чорних.
Теплі русяве відтінки з рудуватим відливом з'являються в результаті наявності невеликої частки еумеланіна при великому рівні феомеланина.
Холодний русявий колір — це невелика кількість феомеланина і не інтенсивна вироблення еумеланіна.
Структура волосся: від тонких, пористих (частіше світлих) до дуже товстих, щільних (частіше більш темних).
Особливості фарбування: найбільш податливий колір волосся, який однаково ефективно можна забарвити в світлі і в темні тони без негативних наслідків для здоров'я локонів.
брюнети
Темні і чорне волосся — це головний колір волосся жителів Азії та Африки, при цьому зустрічається і серед жителів європейських і західних країн. Таке волосся відрізняє жорстка і міцна структура, а з'являються вони в результаті сильної вироблення еумеланіна.
Структура волосся: в основному щільні і товсті.
Особливості фарбування: моментальне освітлення навіть на три тони може пошкодити локони. Крім того, через особливості пігментації при фарбуванні можуть з'являтися рудувато-червоні відтінки.
руді
Таке волосся з'являються при сильному переважання феомеланина і невеликій кількості еумеланіна.
Руде волосся рідко зустрічаються в усьому світі, але найчастіше їх можна зустріти у жителів Північної Європи, а також Великобританії і Ірландії.
Структура волосся: жорсткі, щільні, товсті.
Особливості фарбування: найстійкіший колір, який навіть при знебарвленні може стати лише на кілька тонів світліше.
сиве
З віком або в результаті особливостей реакцій організму волосся набуває сивий колір. У такому випадку вважається, що локони втратили усілякий відтінок, а гормони меланіну практично не виробляються.
Структура волосся: груба, жорстка, пориста.
Особливості фарбування: вимагає використання стійких барвників для уникнення швидкого вимивання кольору.
Модні техніки фарбування для отримання натурального кольору волосся
Невдале зміна кольору або бажання слідувати тренду на натуральність — важливі причини для того, щоб зрозуміти особливості природного фарбування. Навіть якщо вас цілком влаштовує природний колір волосся, перукарі радять час від часу фарбувати його тон в тон, щоб локони придбали блиск і не виглядали млявими.
Фарбування по всій довжині
Дозволяє домогтися рівномірного відтінку від верхівки до самих кінчиків. Це найпростіший варіант, який дає можливість повернутися до природного кольору волосся, якщо ви вже неодноразово фарбували локони.
натуральне мелірування
Як і звичайне мелірування, таке фарбування передбачає поєднання двох і більше кольорів по всій довжині волосся. Однак натуральне мелірування відрізняють більш розмиті межі між відтінками і градуйований характер, що і дає той самий ефект природності.
брондірованіе
Поєднання технік мелірування та колорування. У традиційному розумінні брондірованіе — це один із способів створення знебарвленого на сонці волосся. Але таку техніку також добре використовувати при тьмяних темному волоссі, які необхідно візуально пожвавити, але при цьому зберегти їх природний вигляд.
Як вибрати фарбу для волосся натурального відтінку?
Щоб отримати інтенсивний, блискучий і наповнений колір, вибирайте професійні барвники. Справа в тому, що кошти з мас-маркету досить швидко вимиваються і залишають після себе ненатуральні відтінки.
Основні критерії якісного барвника:
- 100% -ве зафарбовування сивини.
- Відсутність аміаку в складі.
- Компоненти, що захищають структуру волосся.
Також в якісних фарбах можна зустріти систему Oil Delivery System (шукайте маркування ODS) — це запатентована технологія доставки барвника маслом, яка дбайливо змінює колір локонів.
Зверніть увагу на цифри
На кожній коробочці з фарбою крім назви є свої цифрові позначення — номер кольору. Перша цифра — це колірний ряд від темного до світлого. Тобто якщо чорне волосся — це номер 1, то попелясті — номер 10. Друга цифра після коми або дроби показує, чи є додаткові відтінки в фарбі. Якщо бачите цифру 0, це означає, що перед вами натуральний і чистий колір.
Не забудьте про оксідент
Разом з фарбою завжди йде спеціальний проявник — оксідент. Він буває чотирьох видів:
- 3% тон в тон / на один тон світліше;
- 6% — легке освітлення / фарбування сивини;
- 9% — освітлення на три тони / застосування при жорстких сиве волосся;
- 12% — освітлення на чотири тони.
У випадку з професійними продуктами оксид частіше потрібно купувати окремо. Обов'язково уточніть у консультанта або свого стиліста, який відсоток продукту вам необхідний і в яких пропорціях його змішувати з фарбою для отримання бажаного кольору.
ТОП-3 кращих фарб з натуральної палітрою відтінків
рекомендовані засоби
L'Oréal Professionnel Inoa
- Формат: крем-фарба.
- Перманентна.
- Без аміаку.
- Працює за технологією ODS.
- Захищає волосся поживними елементами.
- Виключно натуральні відтінки.
Redken Chromatics Prismatic
- Формат: крем-фарба.
- Перманентна.
- Без аміаку.
- Працює за технологією ODS.
- Багаторівневе розподіл квітів.
- Широка палітра відтінків.
Matrix Socolor Beauty
- Форма: крем-гель.
- Перманентна.
- У складі — доглядає комплекс Cera-Oil.
- Працює за технологією Color Grip для створення насичених відтінків.
- Економічна витрата.
- Пігменти «підлаштовуються» під натуральний колір волосся.
Догляд за волоссям після фарбування
Щоб зберегти основні переваги фарбування — блиск, насиченість кольору і здорову пружність локонів, — важливо скласти план комплексного догляду.
Фарбоване волосся «не люблять» частого миття волосся (особливо при надто високій температурі), контакту з хлорованою водою і використання стайлінгу.
Догляд за фарбованим волоссям повинен бути сконцентрований на збереженні кольору і здоров'я волосся, тому вибирайте продукти, які вибудовують захисні бар'єри навколо локонів. Це незмивні масла, спреї, а також кондиціонери для фарбованого волосся.
Що стосується шампуню, то він повинен працювати дбайливо і не вимивати колір волосся.
Фахівці радять оновлювати відтінок один-два рази на місяць. При цьому фарбу можна використовувати не світліше або не темніше, ніж на два тони від тієї, що ви застосовували в останній раз.