Филировка волосся: 3 відео «до і після», техніки і правила

Филировка: що це?

Филировка — це проріджування волосся спеціальними перукарнями ножицями для створення форми. Ступенів филировки може бути багато, все залежить від індивідуальних переваг, типу і структури волосся.

Від природи у всіх людей пасма різної довжини: кінчики обламуються, і відростають нові волоски, які коротше старих. Саме тому филировка виглядає максимально природно.

Процедура здійснюється спеціальними ножицями, одна частина яких представляє собою гребінець-гребінець, а інша — лезо. Іноді для филировки використовуються спеціальні бритви, двосторонні ножиці і машинки для стрижки.

Филировка волосся: для чого потрібна і її плюси

  • Филировка дозволяє зробити волосся більш пишними і об'ємними (особливо це показано дівчатам з рідким волоссям).
  • За допомогою цієї техніки зачіска набуває форму.
  • Стрижка з філіровкою виглядає максимально природно і легко.
  • Филировка чубчика допомагає створити контур і плавний перехід до основних волоссю.
  • Густим волоссям филировка допомагає прибрати зайвий обсяг.
  • За допомогою филировки прибираються посічені кінчики.
  • Филировка дозволяє змінити зовнішній вигляд, не втративши довжину.
  • Філірувані волосся можна укладати різними способами.
  • При стрижці у професіонала волосся будуть краще вкладатися, пасма не будуть стирчати в різні боки і пушіться.

Порада: не варто намагатися зробити филировку самостійно в домашніх умовах. Перш ніж піти модним тенденціям, знайдіть досвідченого і надійного майстра, так як филировка може не тільки допомогти виглядати краще, але і зіпсувати зачіску.

Филировка кінчиків волосся

Филировка кінчиків волосся дозволяє зістригти посічені кінчики і зробити лінію зачіски більш плавною, окантовка стає м'якшою.

Чи рятує филировка від посічених кінчиків?

Якщо у вас сильно січеться і обламуються кінчики волосся, то приховати це допоможе филировка. Вона пом'якшить переходи і прорідить посічене волосся.

Мінуси филировки і протипоказання

  • Филировка протипоказана дуже тонким, рідкісним і пошкодженим волоссю: наприклад, після освітлення або хімії, так як волосся стоншуються.
  • Після филировки волосся можуть почати сіктися сильніше.
  • Неякісна филировка у початківця майстра може зіпсувати зачіску, волосся будуть стирчати на всі боки.
  • Після невдалої филировки волосся доведеться довго відновлювати і відрощувати.

Филировка по всій довжині

Филировка по всій довжині підходить дівчатам з дуже густими довгими і середніми волоссям. Вона допомагає зробити зачіску легше і надати волоссю текстуру. Часто филировку на всю довжину роблять при створенні рваною стрижки, каскаду або драбинки. З мінусів: пасма різної висоти будуть сильніше ламатися, кінчики можуть сіктися.

Филировка біля коріння

Филировка біля коріння спрямована на створення прикореневого об'єму. Головний мінус: недосвідчений майстер може зробити так, що короткі волоски будуть стирчати і вибиватися з зачіски.

Филировка тільки кінчиків волосся

Суть филировки кінчиків полягає в пом'якшенні переходів і створення м'якого контуру. З плюсів: стрижка філіровочнимі ножицями прибирає посічені кінці, але зберігає довжину. Филировка кінчиків може виконуватися різними методами.

  • Горизонтальна: пасмо відтягується вниз, фіксується пальцями і зрізається майстром, филировка даного типу допомагає створити природні контури.
  • Вертикальна: пом'якшує переходи між ярусами різної висоти, майстер рухається зверху вниз або знизу вгору (в залежності від необхідного ефекту) по пасмам.
  • «Зубчики»: цей спосіб дозволяє розмити контури стрижки, створити природний обсяг і зробити переходи, зріз здійснюється під кутом.

Техніки та правила филировки

Филировку роблять на сухому волоссі після стрижки і перед початком укладання. Рухом у напрямку знизу вгору майстер надає волоссю об'єм. Однак є різні техніки филировки, відмінні один від одного ефектами.

Скользящий зріз, або слайсінг

Ця техніка спрямована на поєднання різних зон стрижки. Майстер проріджує напіввологу пасма, рухаючись від коренів донизу. В основному ця техніка використовується у особи, наприклад для плавного переходу стрижки драбинка, щоб задати волоссю потрібний напрямок. Ніяких бритв і машинок, в справу йдуть тільки добре заточені ножиці.

филировка машинкою

Досвідчений майстер може пройтися машинкою зі спеціальною насадкою саме по кінчиках, зрізуючи їх. Здається, що це легкий спосіб для домашнього використання, але недосвідчена людина може легко зробити залисини на короткому волоссі або різкий перехід на довгих.

метод джгута

Хороший спосіб позбутися посічених волосків. Пасмо скручується в джгут, і майстер проходиться по ній машинкою або ножицями.

для гоління верстатом

Филировочная бритва видаляє кінчики косим або прямим зрізом. Ця техніка виконується на вологе волосся і вимагає сильного натягу волосся.

Пойнтинг, пойнткат і пікетаж

Пойнтинг — стрижка звичайними ножицями під кутом 90 градусів по відношенню до пасма. У техніці пойнткат ножиці розташовуються вже перпендикулярно і дають чіткий зріз, а в пікетаж необхідно використовувати гребінець, щоб відокремити волосся і профілювати окремі ділянки.

Муш

Ця техніка використовується як для стрижки в цілому, так і для филировки окремих ділянок. Майстер використовує гребінець з широкими зубцями і ділить волосся на вертикальні пасма, а потім використовує ножиці без насічок, рухаючись зверху вниз. Волосся потім самі лягають окремими пасмами і загинаються вгору.

Филировка довгих і густого волосся

Довгим і густим волоссям филировка додасть легкості і текстури. Власницям довгого волосся не варто зловживати прикореневій філіровкою, щоб не втратити обсягу і густоти.

Порада: щоб волосся після филировки не стали псуватися і ламатися, намагайтеся менше користуватися нагріваються приладами для укладання. А якщо випрямлення або завивка неминучі, не ігноруйте засоби з термозахистом, наприклад Hot Sets 22 від Redken.

Филировка кучерявого і кучерявих волосся

Для филировки кучерявого волосся головне — це почуття міри. Зайва филировка зробить їх більш пухнастими, пишними і стирчать.

Порада: филировка можлива, але не на всій довжині і з м'якими переходами. Для підтримки зовнішнього вигляду і доглянутості волосся використовуйте засоби для їх дисципліни: наприклад, гаму Frizz Dismiss від Redken і стайлінг-спреї на кшталт Biolage RAW від Matrix.

Филировка волосся середньої довжини

Филировка на волоссі середньої довжини потрібна, тільки якщо ви не хочете графічність стрижку начебто каре. На середніх волоссі филировка прекрасно додає пишності та об'єму. Якщо ви хочете надати зачісці більш модний вигляд і легкість, то це точно ваш варіант. Пряме волосся стануть більш слухняними і легко піддаються укладанню.

Порада: не нехтуйте доглядом. Филировка може прискорити процес поломки волосся, тому зміцнюйте локони масками і поживними засобами на кшталт незмивних кондиціонерів. Вибирайте маски для пошкодженого волосся, наприклад So Long Damage від Matrix.

филировка чубчика

Филировка чубчика важлива для плавного переходу і природної легкості. Особливо це необхідно, якщо у вас від природи густі і щільні волосся. Пряма чубчик без филировки виглядає грубо і важко, до того ж волосся будуть відростати, і чубчик стане виглядати асиметрично і неохайно. Залежно від типу филировки можна отримати класичну чубок або рвану.

Порада: для створення додаткового обсягу і естетики замість лаку при укладанні використовуйте текстурувальні спреї, наприклад парфюмований Wind Blown від Redken.